Żegnamy wakacje!

Oława. Gorące i rodzinne żegnanie wakacji. Sporo atrakcji czeka na uczestników tegorocznego, już tradycyjnego festynu, organizowanego cyklicznie od kilku lat pod hasłem „Żegnamy wakacje”, przez Urząd Miejski w Oławie, przy współpracy z Miejską Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz z innymi oławskimi firmami i instytucjami

Tegoroczna impreza, której honorowym patronem i tym razem jest burmistrz Oławy Tomasz Frischmann, odbędzie się w piątek 30 sierpnia, na terenach zielonych obok „Term Jakuba” (wjazd na parking od ulicy 1 Maja).

Początek pikniku zaplanowano na godzinę 14.00, a od 15.00 rozpoczną się występy artystyczne. Koncertować będą m.in. uczniowie szkoły wokalnej Izabeli Smoleń oraz grupa „Skrzypcowa Kraina”, pod batutą Magdaleny Michnowicz. Uczestnikom festynu zaprezentują się także tancerze z klubu „Athina”, oraz zespół muzyczny „Mikołajkowa Band”.

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych. Pielęgniarski z oławskiego SP ZOZ zmierzą ciśnienie i zbadają poziomu cukru we krwi. O bezpiecznym poruszaniu się na drogach i chodnikach na swoim stoisku będzie opowiadał Bogdan Madera z wrocławskiego Centrum Popularyzacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Przy pomocy policyjnej maskotki – komisarza Lwa – funkcjonariusze z oławskiej KPP będą znakowali rowery i przeprowadzą konkurs na temat zasad bezpieczeństwa. Zademonstrują też służbowe motocykle i radiowozy. Obecni będą również strażacy z oławskiej KP PSP, ze swoim sprzętem bojowym. Podczas festynu na jednym ze stoisk będzie można uzyskać wszelkie informacje na temat programu „Mieszkanie plus”, który od kilku miesięcy jest już realizowany w Oławie.

W strzelnicy OLS na Miasteczku od godziny 16.00 trwać będą strzeleckie zawody sportowe, a po sąsiedzku – na plenerowej szachownicy – zawody szachowe. Emocji nie zabraknie także podczas pokazów trenerów i zawodników Klubu Karate „Arawashi” Oława.

– Będą także bezpłatne zamki dmuchane i trampolina, różne ciekawe animacje, klaun na szczudłach, jazda na kucykach i na koniach, malowanie twarzy, bańki mydlane oraz harcerska ściana wspinaczkowa – zapewnia Czesław Miłosz. Przewodniczący MKRPA dodaje: – Będzie też sporo innych niespodzianek. Na pewno warto więc przyjść na nasz festyn, bo każdy znajdzie tam dla siebie coś fajnego i miłego! Będą stoiska z rękodziełami i kulinarne, fotobudka, mini ZOO, pokazy ćwiczeń rycerzy i inne. Niezapomniane chwile zapewnią występy na scenie i na terenie imprezy. Przekrój artystyczny będzie duży, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Zapraszamy wszystkich: dzieci z rodzicami, babciami i dziadkami, ciotkami, kuzynami, młodzież, dorosłych, lokalne firmy, instytucje i organizacje – do udziału w festynie!

Na zakończenie pikniku, o godzinie 19.30 rozpocznie się zabawa taneczna, do której na żywo przygrywać będzie zespół muzyczny.

Współorganizator festynu uprzedza, że w trakcie imprezy nie będzie można kupować i spożywać napojów alkoholowych: – Chcemy w ten sposób kreować dobre nawyki wśród dzieci i młodzieży.

*

(KAT)Data

30/08/2019

Czas

14:00 - 21:00
QR Code