Włoska robota

Jelcz-Laskowice. Miejsko-Gminne Centrum Kultury będzie organizatorem Gali Karnawałowej „Amore Italiano in opera”

W hali Centrum Sportu i Rekreacji pojawią się artyści z Włoch, tworząc niepowtarzalne widowisko. Melomani usłyszą najpiękniejsze duety i arie z oper największych twórców m.in. ze słonecznej Italii, zaś partie wokalne zaśpiewają wielkiej klasy soliści.

Wystąpią: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej, Bartosz Żurakowski (dyrygent i gospodarz wieczoru), Dominika Zamara (sopran), Sibilla Serafini (mezzosopran), Enrico Pertile (tenor), Maurizio Franceschetti (bas).

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej liczy około 80 muzyków. Dyrektorem Naczelnym jest Elżbieta Łaganowska. Brała ona udział w wielu festiwalach i konkursach krajowych oraz zagranicznych, akompaniując wielu artystom. Występowała w byłej Czechosłowacji, Francji, Niemczech, Szwajcarii i Włoszech.

Bartosz Żurakowski to dyrygent Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, zaliczany jest przez krytykę do grona wybitnych dyrygentów swojej generacji. Koncertował w prestiżowej Carnegie Hall w Nowym Jorku (USA), w Palacio de Bellas Artes w Mexico City (Meksyk), w Gran Teatro National w Limie (Peru), w Sala Sao Paolo w Sao Paolo (Brazylia), w Szkocji. Regularnie koncertuje w Ameryce Południowej (Brazylii, Peru, Argentynie, Meksyku), jak również w Europie.

Gala odbędzie się w sobotę 16 lutego 2019 o  godz. 18.00. Bilety w cenie 40 zł są dostępne w biurze M-GCK.

(kt)Data

16/02/2019

Czas

18:00 - 20:00
QR Code