„Straszny Dwór” kameralnie

Miejsko-Gminne Centrum Kultury zaprasza w świąteczne popołudnie 11 listopada na kameralny spektakl operowy „Straszny Dwór”

Rok 2019, w którym przypada 200. rocznica narodzin Stanisława Moniuszki, ogłoszono rokiem moniuszkowskim. A zatem wybór oferty kulturalnej na święto niepodległości, jakiego dokonało MGCK, nie dziwi.

Spektakl z udziałem solistów z opery śląskiej, wrocławskiej i krakowskiej, a także muzyków z „MaesQuartett” prezentuje skróconą i kameralną wersję „Strasznego Dworu”, z najważniejszymi muzycznie fragmentami i scenami połączonymi narracją, przybliżającą treść narodowego dzieła. Elementy scenograficzne, kostiumy z epoki, a przede wszystkim piękne głosy gwarantują publiczności moc wrażeń.

Prapremiera miała miejsce w Warszawie, 28 września 1865 roku, i do dnia dzisiejszego dzieło to jest uważane za najlepszą operę Moniuszki i zarazem najlepszy tego typu utwór polski XIX wieku. „Straszny Dwór” ze względu na cechy romantyczne i komediowe był niezwykle popularny wśród polskiej publiczności i jednocześnie, ze względu na silne zabarwienie patriotyczne, zakazany przez władze rosyjskie.

Spektakl odbędzie się 11 listopada, o godz. 18.00, w Centrum Sportu i Rekreacji. Bilety do nabycia w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury, w cenie 20 zł.

(man)Data

11/11/2019

Czas

18:00 - 20:00
QR Code