Spektakl „Kłamstwo”

Centrum Sztuki w Oławie zaprasza na spektakl „Kłamstwo” w reżyserii Wojciecha Malajkata prezentowany w OWE Odra w Oławie przy ul. Młyńskiej 3 w dniu 25 stycznia o godzinie 19:00. Bilety będą do kupienia od 20 listopada w kasie OWE Odra i online na www.kultura.olawa.pl, normalne w cenie 85 zł. i ulgowe – 65 zł.
Spektakl „Kłamstwo” jest oparty na jednym z najnowszych tekstów Floriana Zeller’a, najgorętszego literackiego talentu Francji, autora głośnej sztuki „Prawda” oraz powieści „Julien Parme” – nominowanej do najważniejszego francuskiego wyróżnienia literackiego – Nagrody Goncourtów.

„Kłamstwo” jest intelektualną rozgrywką między dwiema parami uroczych i… jakże przy tym zakłamanych ludzi, błyskotliwą, niejednoznaczną i utrzymaną w komediowej konwencji sztuką, w której główne role odgrywają emocje, skomplikowane relacje, zdrada oraz… kłamstwo właśnie!

Czy można kogoś kochać i okłamywać? Czy kłamstwo może być dowodem miłości? Czy kłamstwo „w dobrej wierze” jest naprawdę w dobrej wierze?
„Kłamstwo” to niesamowite i przenikliwe, a przy tym – o zgrozo – zabawne studium kłamstwa. Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo. Jak to jest możliwe? Autor wie sporo o związkach damsko-męskich. Ktoś mógłby powiedzieć, a kto nie wie? On jednak umiejętnie i prowokacyjnie przełożył to na słowa, które tną… jak brzytwa, a tonący?… No właśnie.

Zapraszamy serdecznie.

Kłamstwo | Le Mensonge
tekst: Florian Zeller
przekład: Barbara Grzegorzewska
reżyseria: Wojciech Malajkat
scenografia: Wojciech Stefaniak
wykonawcy w zmiennej obsadzie: Joanna Liszowska/Izabela Kuna, Milena Suszyńska/Adriana Kalska, Piotr Szwedes/Wojciech Malajkat, Mikołaj RoData

25/01/2018

Czas

19:00

Więcej informacji

Bilety online
QR Code