Piknik przy miodzie

Gry, zabawy konkursy z nagrodami oraz degustacja miodów, warsztaty i spora dawka wiedzy – to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez organizatorów pikniku w pszczelarskiej zagrodzie edukacyjnej na leśnej polanie w Ryczynie 8 września

– Zapraszamy dorosłych, dzieci, a w szczególności rodziny i zachęcamy do wspólnego aktywnego spędzenia czasu na łonie natury, z dala od zgiełku miasta – mówią organizatorzy. – Na pewno każdy miłośnik przyrody znajdzie tu coś dla siebie i miło spędzi z nami czas.

Piknik rozpocznie się o godz. 11.00 mszą świętą w intencji pszczelarzy i minionego sezonu pszczelarskiego.

W dalszej części programu degustacja miodów, pogawędki z pszczelarzami, kino plenerowe o życiu pszczół, a także seria warsztatów, w tym: pszczela apteczka, słodkie kosmetyki oraz miód w kuchni. Lubiący prace manualne będą mogli wypróbować swoje zdolności w pisaniu i wykonywaniu odlewów z wosku albo stworzyć arcydzieło z gipsu lub gliny. Będzie też okazja zobaczyć, jak powstaje mąka i skosztować wykonanych z niej podpłomyków.

Organizatorzy, czyli ryczyńscy pszczelarze, Spiżarnia Miodowa, Dom Pomocy Społecznej w Oławie oraz gmina Oława i Nadleśnictwo Oława – przygotowali też wiele atrakcji dla dzieci, w tym gry i zabawy z nagrodami. Można też będzie upiec sobie kiełbaskę, skosztować grochówki, domowych wypieków i innych smakołyków.

Spotkanie uatrakcyjnią lokalni rękodzielnicy ze swoimi wyrobami.

Ryczyńska polana, na której odbędzie się piknik, znajduje się na terenie Rezerwatu Przyrody Grody Ryczyńskie. Dojazd rowerem z Oławy – przez ul. Bażantową wzdłuż czerwonego szlaku rowerowego w kierunku Lipek, lub z Bystrzycy – droga obok siedziby Nadleśnictwa Oława przez las w kierunku Lipek.

 

(WK)Data

08/09/2019

Czas

11:00 - 17:00
QR Code