Mój boski rozwód

JELCZ-LASKOWICE. Zachęcamy. Z okazji Dnia Kobiet Miejsko-Gminne Centrum Kultury zaprasza na sztukę „Mój boski rozwód” – monodram Krystyny Podleskiej

Kiedy? 8 marca, godz. 20:00. Gdzie? w sali kameralnej M-GCK. Wstęp 20 zł – bilety do nabycia w biurze M-GCK.

Wyjątkowy monodram w wykonaniu Krystyny Podleskiej, w reżyserii Jerzego Gruzy, który jest polską adaptacją mądrej i dowcipnej sztuki autorstwa Geraldine Aron, irlandzkiej dramatopisarki. Spektakl miał prapremierę w czerwcu 2005 r. w Teatrze Ludowym w Krakowie. Od tego czasu jest grany przy pełnej widowni w całej Polsce.

To wzruszająca, zabawna i pełna optymizmu historia kobiety po przejściach. Porzucona przez męża dla młodszej kobiety, opuszczona przez córkę zajętą narzeczonym, mająca zimną i niewspółczującą matkę. Do wypełnienia pustki Angela ma tylko psa i telefon. Stara się na nowo znaleźć swoje miejsce na ziemi, odnaleźć sens życia i szczęście. Czynione przez nią zabiegi są tak zabawne i widowiskowe, że skromny monodram zyskuje rozmach sztuki o wieloosobowej obsadzie. „Mój boski rozwód” to szalenie dowcipna i błyskotliwa komedia o miłości i zdradzie, o przyjaźni i seksie, o przemijaniu i radości życia, a także o kobiecych tęsknotach i odwiecznych problemach w stosunkach damsko-męskich. Rolę Angeli brawurowo gra Krystyna Podleska, aktorka najbardziej znana z roli Aleksandry Kozeł w kultowym filmie „Miś” Stanisława Barei.

(ck)Data

08/03/2019

Czas

20:00 - 21:30
QR Code