Siłacze znów u nas!

Strongman. Zawody. 15 sierpnia na parkingu przy Centrum Sportu i Rekreacji odbędzie się Puchar Europy Strongman 2019

Ta popularna dyscyplina, w której przez lata królował Mariusz Pudzianowski, zagości w Jelczu-Laskowicach po raz drugi.

Przed rokiem w Pucharze Narodów wystąpiło ośmiu zawodników z siedmiu państw Europy. Między innymi z Polski, Norwegii, Czech, Słowacji, Ukrainy i Litwy.

Widzowie mogli zobaczyć takie konkurencje jak: przeciąganie tira na odległość dwudziestu metrów o wadze ośmiu ton, pierwsza wiązana (zawodnik zaczyna od belki i pokonuje kolejne stacje z obciążeniami), załadunek kul na ring (zadaniem zawodnika jest wrzucenie na poszczególne oczka kul o wadze 120, 130, 140, 150 i 160 kg), przysiady na platformie beczki, zegar na motocyklu o wadze 350 kg (zawodnik przechodzi wokół urządzenia według wskazówek zegara w określonym czasie), druga wiązana (zawodnik przechodzi 20 metrów z obciążeniem w kształcie bankomatu o wadze 430 kg, a potem wykonuje to samo z walizkami),

Emocje były ogromne. Podobnie ma być także w tym roku. – Wspaniała rywalizacja, głośny doping kibiców i kilka godzin świetnej zabawy – to wszystko czeka nas 15 sierpnia pod Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice podczas Pucharu Europy Strongman 2019! – mówią organizatorzy. – Przez cały dzień do waszej dyspozycji dostępna będzie strefa gastronomiczna, a dla najmłodszych uczestników – strefa gier i zabaw.

(kt)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.