Biegiem po zabłoconej „Zaodrzańskiej Agrafce”. ZDJĘCIA

W czołówce bez zmian. W rozgrywanym w Oławie drugim etapie XI „Toyota Zimowego Maratonu na Raty” najszybciej dotarł do mety zwycięzca pierwszej rundy Dariusz Wróbel. Kolejność na dwóch następnych miejscach też była taka sama, jak tydzień wcześniej w Chwałowicach

Bieg na zabłoconej „Zaodrzańskiej Agrafce” rozgrywano w niedzielne przedpołudnie 13 stycznia, przy dodatniej temperaturze powietrza i przy siąpiącym chwilami deszczu. Startowało ponad 430 lekkoatletów, w tym 52 miłośników marszu z kijkami. Czynnym uczestnikiem zawodów oraz ich honorowym starterem, był burmistrz Oławy Tomasz Frischmann. Szef miasta zajął w biegu 360. miejsce, docierając do mety po upływie 48 minut i 52 sekund od startu. Tak jak on, również wiele innych osób, rywalizujących w II etapie, miało na sportowym stroju przyklejone serduszko „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Przy wjeździe do lasu w rejonie ulicy Bażantowej, gdzie są z reguły lokalizowane start i meta oławskich etapów „ZiMnaRa”, już tradycyjnie w takim „koncertowo-charytatywnym” dniu nie zabrakło bowiem orkiestrowych wolontariuszy z puszkami.

Nordic-walkingowcy wyruszyli na trasę pół godziny przed biegaczami, ale najlepsi w obu grupach docierali na metę niemal w tym samym czasie.

Pełna relacja z wydarzenia w najbliższym papierowym wydaniu „Powiatowej”. W sprzedaż od 17 stycznia.

Fot. Krzysztof A. Trybulski

Kategoria artykułu: Sport

Tagi: , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (1)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.