Walczyli o pocztowy puchar

Boule. Turniej w Janikowie. 60 zawodników, w tym dziesięcioro z Oławy i okolic, uczestniczyło w ogólnopolskich zawodach o puchar Anny Kopertowskiej – naczelnika oławskiego oddziału Poczty Polskiej. Te „pocztowe” zawody rozgrywano 1 lipca, na pachnącym nowością janikowskim bulodromie. Powstał on niedawno, dzięki działaczom Stowarzyszenia „Janików nad Smortawą”, którzy pozyskali na ten cel dotację ze środków unijnych, za pośrednictwem innego stowarzyszenia – Lokalna Grupa Działania „Brzesko-Oławska Wieś Historyczna”. Turniej dubletów o puchar naczelnika Poczty Polskiej w Oławie zorganizowali działacze Klubu Sportowego „Petanque” Oława, którzy zaprosili do Janikowa miłośników gry w boule z różnych zakątków kraju. Więcej o tym turnieju w najbliższym papierowym wydaniu „Powiatowej”.
Tekst i fot.: Krzysztof A. Trybulski [email protected]

Kategoria artykułu: Sport

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (6)

 1. Zamiast grać w Boule niech Pani naczelnik poczty zajmie się swoimi pracownikami.
  Nijaka Pani Basia ma w zwyczaju roznoszenie awizo do skrzynek pocztowych nie mając przy sobie przesyłek.
  Mało tego kiedy udamy się do ajencji poczty w kwadraciaku na Chrobrego oczywiście z awizem w ręku okazuję się
  że przesyłki też tam nie ma (przywozi je pracownik poczty około godziny 15). Sytuacja ta dotyczy głównie przesyłek zagranicznych, listonosz roznosi awiza a nie przesyłki.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Każda zaawizowana przesyłka jest do odbioru z placówki nie wcześniej niż o godz 16:00. Jeśli ludzie lecą po odbiór od razu jak tylko wyjmą awizo i nie patrząc na zegarek to niech mają pretensje tylko i wyłącznie do siebie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.