7 medali „grapplingowców”

Sporty walki. Brazylijskie jiu-jits.u Świetnie prezentowali się siłacze oławskiego klubu LZS „Rio Grappling”, w otwartym turnieju „Pen Gi 2018” federacji IBJJF. Zawody, zorganizowane przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Sportów i Sztuk Walki „Alliance”, rozgrywano 2 czerwca, w podpoznańskim Luboniu, w hali widowiskowo-sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wystąpiło ponad 600 fighterów, rywalizujących w różnych kategoriach wiekowych. W tym gronie była również pięcioosobowa ekipa zawodników LZS „RGC” Oława, którzy wywalczyli 7 medali – 4 złote, 2 srebrne i jeden brązowy. Najlepiej już tradycyjnie spisał się zawodnik i trener w jednej osobie – Filip Kopij, startujący w mistrzowskiej grupie „Czarne pasy Masters”. Zdobył złoty krążek w rywalizacji „Gi” (w kimonach), w kategorii wagowej do 88,3 kg. W walkach „No Gi” (bez kimon), w kategorii wagowej do 85,5 kg, zajął w końcowej klasyfikacji drugie miejsce, nagrodzone srebrnym medalem. Złote krążki wywalczyli ponadto rywalizujący w grupie „Niebieskie pasy adult” – Krzysztof Pawlaczek („Gi”, kategoria wagowa do 76 kg) oraz Patryk Pisarski („No Gi”, kategoria wagowa do 73,5 kg). Czwarty złoty medal dołożył do dorobku oławskich „grapplingowców” Krzysztof Witek, występujący w kategorii „Niebieskie pasy Masters”, w grupie „Gi”, w kategorii wagowej do 82,3 kg. Drugie miejsce, uhonorowane srebrnym medalem, uzyskał Mateusz Jarosławski, walczący w grupie adeptów („Białe pasy”), w kategorii „No Gi”, w wadze do 73,5 kg. Jedyny brązowy krążek, wywalczony w Luboniu przez zawodników LZS „RGC” Oława, to dzieło Patryka Pisarskiego – zawodnika, posiadającego seniorski pas niebieski, występującego w dywizji „Gi”, w kategorii wagowej do 76 kg.