Pasowanie na strzelca

UROCZYSTY „ROCZEK – PASOWANIE NA STRZELCA” W ROKU STULECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Od wielu już lat oławska Liga Obrony Kraju w okolicach „Dnia Dziecka” w obecności rodziców, rodzeństwa, babć i dziadków dokonuje pasowania na strzelca dziewcząt i chłopców, którzy w trakcie zajęć na oławskich strzelnicach poznali niezbędną wiedzę i nabyli podstawowe umiejętności strzeleckie.
Tegoroczna uroczystość pasowania, poprzedzona sprawdzeniem wiedzy i strzelaniem do pamiątkowej tarczy, dokonana zostanie przez rozpoczynającego setną rocznicę urodzin Pana Furgałę. Jarosław Furgała, znana postać ziemi oławskiej nie tylko z działalności rzeźbiarskiej i artystycznej, był w okresie międzywojennym członkiem Związku Strzeleckiego „Strzelec”, a co szczególnie jest ważne uczestnikiem Bitwy Warszawskiej z września 1939 roku.
Corocznie począwszy od 90-tej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Pan Jarosław uczestniczy w oławskich „Przyjacielskich Spotkaniach Strzeleckich z Okazji Święta Niepodległości”. Spotkanie z Panem Jarosławem Furgałą każdorazowo dla zainteresowanych naszą historią – patriotyzmem, ojczyzną, czy niepodległością będzie niezapomnianym wspomnieniem.
Pasowanie kolejnych strzelców LOK dokonane zostanie pamiątkową, sprzed stu lat szablą oficerską z wyrytym na niej napisem „Honor i Ojczyzna”.
Zapraszamy na strzelnicę miejską 2 czerwca od godziny 10:00 nie tylko dzieci i młodzież szkolną, ale i osoby dorosłe. Poza uroczystym pasowaniem na strzelca odbędą się zawody strzeleckie z karabinka sportowego do tarczy odległych o 50 metrów od stanowisk strzeleckich dla grup młodzików, juniorów i seniorów oraz powszechnej bez podziału na płeć oraz zostaną zaliczane jako druga runda „Otwartych Mistrzostw Oławy”.
Organizatorzy jak zwykle zapewniają szereg niespodzianek i upominków dla dzieci oraz kiełbaski i krupnioki z rożna.
Opłata za udział w zawodach 10 zł członkowie LOK, 20 zł niezrzeszeni.

Zapraszamy!

Kategoria artykułu: Sport

Tagi: , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.