Boksowali dla Oktawiana!

W hali sportowej Oławskiego Centrum Kultury Fizycznej rozgrywano w sobotę 18 listopada XIII Oławski Turniej Bokserski. Tegoroczna impreza, oprócz uczczenia 99-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, miała także jeden dodatkowy szczytny cel – zebranie funduszy na leczenie 5-leniego mieszkańca Jelcza-Laskowic – Oktawiana Iseina

Zawody rozpoczęły się w samo południe, jeszcze przed ich oficjalnym otwarciem przez honorowego patrona burmistrza Oławy Tomasza Frischmanna, od walk sparingowych młodych adeptów pięściarstwa. W tej fazie zawodów najwięcej emocji wzbudziła walka Natalii Żygadło z „Boks Team” Oława z Natalią Waliczak z klubu „Jaskinia Lwa” Ziębice.

W drugiej części rozegrano walki punktowane, z udziałem 38 młodzików, kadetów i seniorów. Wybierano po nich najlepszych pięściarzy w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Po rozegraniu serii pięciu walk, spiker Dariusz Fior prowadził licytacje różnych wartościowych i niepowtarzalnych przedmiotów, jak np. piłki z autografami siatkarek „Impelu” Wrocław, rękawic bokserskich z autografami Mariusza Wacha, Mateusza Masternaka i Piotra Wilczewskiego, a także książki „Nokaut” z autografem jej głównej bohaterki – Agnieszki Rylik. Wolontariuszki z fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” częstowały słodkimi wyrobami, w zamian za dowolne wsparcie finansowe. Dochód z licytacji oraz ze sprzedaży ciast i napojów, trafił do rodziców chorego Oktawiana, a zebrane środki będą przeznaczone na dalsze leczenie chłopca.

*

Więcej szczegółów na łamach najbliższego papierowego wydania „Gazety Powiatowej”, które ukaże się w sprzedaży w środę 22 listopada.

Tekst i fot.:

Krzysztof A. Trybulski

[email protected]

 

 

Kategoria artykułu: Sport

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.