Mistrzowskie kucie charakterów

Wybitni reprezentanci Polski w piłce ręcznej, zawodnicy klubowego mistrza Europy Vive Tauron Kielce – rozgrywający Karol Bielecki i bramkarz Sławomir Szmal – od 10 lipca szkolili w Oławie młodych adeptów szczypiorniaka, w ramach realizacji programu edukacyjno-wychowawczego, nazwanego „Kuźnią Charakterów”
Inauguracja tegorocznej edycji tego programu miała uroczysty charakter i połączona była z rodzinnym piknikiem, przygotowanym przez działaczy Ludowego Klubu Piłki Ręcznej „Moto-Jelcz” Oława, z prezesem Robertem Padulą na czele. Festyn rozpoczął się w godzinach popołudniowych, w niedzielę 9 lipca, na placu parkingowym przed supermarketem „Jakub”, przy ulicy Iwaszkiewicza w Oławie, a więc w bliskim sąsiedztwie Centrum Edukacyjno-Rewalidacyjnego, które jest głównym centrum obozu. Tam zakwaterowani są uczestnicy, których niemal połowę stanowią młodzi szczypiorniści oławskiego „Moto-Jelcza”. Pozostali to wychowankowie domów dziecka i podopieczni rodzin zastępczych. Poprzez otwarty konkurs, rekrutowali ich w całej Polsce realizatorzy programu „Kuźnia charakterów”.

W trakcie pikniku przy „Jakubie” uczestnicy obozu odbierali na scenie z rąk Sławomira Szmala oraz Karola Bieleckiego koszulki sportowe oraz piłki do gry w szczypiorniaka. Wykorzystali je podczas zajęć z mistrzami, które od poniedziałku 10 lipca realizowane były w sali gimnastycznej CE-R oraz w hali OCKF.

Organizatorzy festynu rodzinnego przygotowali dla uczestniczących w nim mieszkańców szereg atrakcji sportowych i artystycznych. Karol Bielecki i Sławomir Szmal wszystkim chętnym rozdawali autografy i pozowali do wspólnych zdjęć. Zawodnikom towarzyszył były wielki mistrz i reprezentant Polski, a obecnie trener młodych piłkarzy ręcznych Zygfryd Kuchta.

Mieszkańcy wysłuchali występów młodych, ale już mających na swoim koncie spore sukcesy piosenkarek – Weroniki Pawłowskiej z Namysłowa oraz Kingi Lipińskiej z Wrocławia. Festyn zakończył się dyskoteką, która trwała do późnych godzin wieczornych i przyciągnęła na przymarketowy parking liczną grupę nie tylko młodych mieszkańców Oławy oraz okolic.

*

Szersza relacja z pikniku rodzinnego oraz z zajęć sportowych, realizowanych w Oławie w ramach programu „Kuźnia Charakterów”, w 29 numerze „GP-WO”, który ukaże się w sprzedaży w środę 19 lipca.

Tekst i fot.: Krzysztof A. Trybulski [email protected]

Kategoria artykułu: Sport

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (4)

  1. GRATULACJE dla Roberta Paduli-Super impreza, ale gdzie jest nasz burmistrz? Kiedy wreszcie zobaczymy 1 ligę piłkę ręczną w Oławie? Czytam często różne posty i zadaję sobie pytanie; dlaczego piłkarze ręczni nie mają stypendiów sportowych , panie burmistrzu piłka nożna kuleje na poziomie ,,A” klasy , siatkarze klepią ,,bide” w II lidze tak aby nie spaść i tak aby nie awansować, może lepiej zainwestować w piłkę ręczną?

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.