Kuźnia charakterów w naszym powiecie

Sławomir Szmal i Karol Bielecki – medaliści mistrzostw świata, wielokrotni reprezentanci Polski w piłce ręcznej, podczas obozu sportowego będą szkolili w Oławie młodych szczypiornistów

To interesujące przedsięwzięcie, stanowiące część projektu „Kuźnia Charakterów”, rozpocznie się w niedzielę 9 lipca, na placu parkingowym przed oławskim supermarketem „Jakub”, przy ul. Iwaszkiewicza. W programie tego rodzinnego festynu przewidziano wiele atrakcji, m.in.: trening z udziałem młodzieży oraz pokaz umiejętności sportowych piłkarzy ręcznych. Będą także występy artystyczne gwiazd popularnych programów muzycznych oraz dyskoteka z didżejem. Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszego powiatu na tę imprezę, która rozpocznie się o godzinie 15.00!

Obóz pod hasłem „Kuźnia Charakterów” wystartuje dzień później – 10 lipca, a zakończy 15 lipca, turniejem z udziałem drużyn chłopców i dziewcząt. To jeden z etapów kształtowania cech osobowościowych, ważnych zarówno w sporcie, jak i w życiu codziennym – odwagi, współpracy, pracowitości, odpowiedzialności i wytrwałości w dążeniu do celu. Do projektu jest zaangażowana profesjonalna kadra, w tym specjaliści fizykoterapii, dietetycy oraz zawodnicy i trenerzy piłki ręcznej.

Pomysłodawcą i inicjatorem zorganizowania „Kuźni Charakterów” w naszym powiecie jest Ludowy Klub Piłki Ręcznej „Moto-Jelcz” Oława. Połowę z 40-osobowej grupy uczestników oławskiego obozu sportowego stanowić będzie trzynasto- i czternastoletnia młodzież, trenująca piłkę ręczną w tym klubie, zaś drugą utworzą wychowankowie domów dziecka i rodzin zastępczych. Uczestnicy zostali wyłonieni w konkursie, w którym mieli przygotować opowiadanie, opisując swoją rodzinę. Zgłoszeń było wiele, więc wybór uczestników nie był łatwy…

Przedsięwzięcie, realizowane pod patronatem Związku Piłki Ręcznej w Polsce, wspierają: samorząd powiatu oławskiego oraz miasto Oława i gmina wiejska Oława.

Treningi prowadzone przez sławnych szczypiornistów – Sławomira Szmala i Karola Bieleckiego – będą się odbywały od 10 do 15 lipca, w godzinach od 10.00 do 12.00, w dwóch miejscach:

* w nowej hali sportowej przy Centrum Edukacyjno-Rewalidacyjnym z Zespołem Szkół Specjalnych w Oławie, ul. Iwaszkiewicza 9A;

* w dużej hali sportowej Oławskiego Centrum Kultury Fizycznej, ul. Sportowa 1.

Przyjdź i popatrz! Wszystkie treningi, które będą przeprowadzane w Oławie w ramach programu „Kuźnia Charakterów”, są otwarte dla publiczności!

Zajęcia te mają na celu poszukiwanie młodych talentów oraz propagowanie i rozwój bardzo popularnej w Polsce dyscypliny sportowej, jaką jest piłka ręczna. Będzie można zobaczyć na żywo, jak młodzież z naszego powiatu szlifuje swoje talenty pod okiem wybitnych sportowców, którzy jeszcze nie tak dawno dostarczali milionom Polaków wspaniałych sportowych emocji, jako zawodnicy reprezentacji Polski, na międzynarodowych turniejach. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

(WOKL)

Kategoria artykułu: Sport

Tagi: , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (2)

  1. kibic Moto Jelcz Oława

    Ciekaw jestem, czy ja to jest zasługa, że będziemy w Oławie gościć tak znamienitych sportowców, medalistów mistrzostw świata, wielokrotnych reprezentantów Polski w piłce ręcznej, póki co nieakceptowanej dyscypliny sportowej w Oławie?

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.