Foto-Higiena gra dalej

Ze zmiennym powodzeniem rozgrywali mecze Foto-Higiena Gać i Sokół Marcinkowice w 1/8 okręgowych rozgrywek pucharowych. Do następnej rundy awansowali tylko podopieczni Krystiana Pikausa

Strzelinianka Strzelin – Foto-Higiena Gać 1:4

Obaj szkoleniowcy dali odpocząć w spotkaniu pucharowym podstawowym zawodnikom, więc szansę dostali zawodnicy, którzy pełnią rolę rezerwowych w rozgrywkach ligowych. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Bliski zdobycia gola był Tomasz Milewski, ale z pięciu metrów główkował niecelnie. W 22 minucie Foto-Higiena wyprowadziła skuteczną kontrę, którą wykończył Paweł Boczarski. Później Tomasz Bartosz przeprowadził dwójkową akcję z Piotrem Górą i Strzelinianka wyrównała. Goście jeszcze przed przerwą objęli prowadzenie. Mieczysław Andrych skiksował przy próbie wybicia piłki z własnego pola karnego i pokonał swojego bramkarza.

Po zmianie stron gacianie kontrolowali sytuację na boisku. W 53 minucie było już 3:1 dla Foto-Higieny. Łukasz Kucyniak wyprzedził obrońców Strzelinianki i dobił uderzenie Marka Budnego. Wynik ustalił Dawid Schie, który zachował się najprzytomniej na polu karnym gospodarzy, po dośrodkowaniu Piotra Dewerendy.

Wratislavia Wrocław – Sokół Marcinkowice 5:1

Nie udała się wyprawa podopiecznych Mieczysława Łuszczyńskiego do Wrocławia. Marcinkowiczanie grali w mocno eksperymentalnym składzie, bez Radosława Piaseckiego, Artura Woźniaka oraz braci Artura i Piotra Walczaków. Na listę strzelców w zespole Wratislavii wpisali się: Łukasz Zeidler, Łukasz Wojtynia, Michał Zachodny, Robert Ziaja i Tomasz Ochlik. Honorowego gola dla Sokoła strzelił Mateusz Soroczyński.

*

W pozostałych spotkaniach padło kilka zaskakujących rezultatów. Do największej niespodzianki doszło w Dobroszycach, gdzie miejscowy Dąb, grający we wrocławskiej okręgówce, pokonał trzecioligową Ślęzę Wrocław 3:2. Niespodzianką są zwycięstwa Sparty Skarszyn (klasa „A”) nad Sokołem Wielka Lipa (IV liga) 4:3 oraz Wiwy Goszcz (klasa „O”) nad Pogonią Oleśnica (IV liga) 1:0. Wyniki innych spotkań: KP Brzeg Dolny – Piast Żmigród 2:1,  Nefryt Jordanów Śląski – Polonia Wrocław 2:5, Piast Żerniki Wrocław – Polonia Środa Śląska 9:3.