Następcy Szczerbaniuka w akcji

Siatkówka „Kinder + Sport”

MKS Olavia Oława był gospodarzem pierwszego regionalnego turnieju w rozgrywkach minisiatkówki, w kategorii „dwójek”, w których rywalizują uczniowie czwartych klas szkół podstawowych z kilkunastu dolnośląskich miejscowości
Zawody rozgrywano w ramach ogólnopolskiego programu „Kinder + Sport”, pod auspicjami Fundacji „Polska Siatkówka”. Głównym celem jest promowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia. Sportowymi ambasadorami turniejów minisiatkówki są wybitni polscy siatkarze, obecnie szkoleniowcy – Sebastian Świderski i Piotr Gruszka. W poprzednich edycjach programu corocznie uczestniczyło ponad 20 tysięcy młodych adeptów siatkówki.

Pierwszy w tym roku dolnośląski turniej eliminacyjny „dwójek” rozgrywano 15 stycznia, w hali Oławskiego Centrum Kultury Fizycznej. Zawody świetnie zorganizował i prowadził trener Jakub Smyk z MKS Olavia. Nieco gorzej spisali się jego podopieczni. Z kilku zespołów, wystawionych przez oławski klub, najwyższe – dziesiąte miejsce, zajęła pierwsza drużyna Olavii, w której grali Wojciech Biela i Michał Marcinów oraz wchodzący na zmiany Bartosz Jasiński.

Zwyciężył Ikar Legnica, w który występowali Antoni Kuchciak i Piotr Paszkiewicz, przed „Siatkarską Akademią Malucha” z Lubina (Jan Busse i Kacper Sukiennik) oraz pierwszym zespołem z młodzieżowej sekcji AZS AWF Wrocław, w którym występowali Jakub Szczurowski i Igor Szymański oraz zmiennik Maksymilian Nowotnik.

Ogółem sklasyfikowano 31 zespołów, w których grało razem 80 młodych siatkarzy.

Zawody sędziowali wolontariusze z MKS Olavia i MGLKS „Sobieski” Oława, a wsparła je spółka PSS „Społem” Oława, która ufundowała poczęstunek dla uczestników. Udział oławskich drużyn w turniejach minisiatkówki jest możliwy dzięki wsparciu finansowemu z budżetu miasta Oławy.

*
Drugi turniej kwalifikacyjny „dwójek” w ramach rozgrywek z cyklu „Kinder + Sport” odbędzie się również w Oławie, w hali OCKF, 18 marca.

Tekst i fot.: Krzysztof A. Trybulski [email protected]

Pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników oławskiego turnieju. Z prawej główny organizator – trener Jakub Smyk

Kategoria artykułu: Sport

Tagi: , , , , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.