„Impelki” nie zwalniają tempa

Siatkówka

Puchar Polski i Orlen Liga

Kolejne dwa zwycięstwa odniósł Impel Wrocław w jelczańskiej hali. Pokonał BKS Profi Credit Bielsko-Biała oraz Budowlanych Toruń

Podopieczne Marka Solarewicza już trzy razy występowały przed licznie zgromadzoną jelczańską publicznością. Hala Centrum Sportu i Rekreacji była dla nich szczęśliwa, wygrały kolejne dwa mecze bez straty seta.

18 stycznia rywalem Impelu w rozgrywkach o Puchar Polski był BKS Profi Credit Bielsko- Biała. Występujące w roli gospodyń wrocławianki kontrolowały sytuację na boisku, wygrywając w trzech setach – do 19, 18 i 18. Nie do zatrzymania w ataku była Natalia Mędrzyk, a wspierały ją równie skuteczne Megan Courtney, Micha Hancock i Joanna Kaczor.

W ćwierćfinale „Impelki” zmierzą się z MKS Dąbrowa Górnicza, który wyeliminował Pałac Bydgoszcz. Spotkanie odbędzie się 1 lutego, o godz. 18.00, we wrocławskiej hali „Orbita”.

W rozgrywkach Orlen Ligi rywalem Impelu był w niedzielę 22 stycznia zespół Budowlanych Toruń. Siatkarki z miasta Kopernika nie będą mile wspominały wizyty w Jelczu-Laskowicach. Spotkanie było jednostronne, a gospodynie wygrywały sety do 11, 13 i 14, nie pozostawiając rywalkom żadnych złudzeń. Bardzo dobrze grała cała wrocławska drużyna. Najskuteczniejsza ponownie była Natalia Mędrzyk, która zdobyła 15 punktów. Po 14 dodały Agnieszka Kąkolewska i Katarzyna Konieczna, którą uznano za najbardziej wartościową zawodniczkę tego meczu.

To nie koniec wizyt wrocławskiego zespołu w hali CSiR. Kolejne spotkanie ligowe z udziałem popularnych „Impelek” odbędzie się w niedzielę 29 stycznia, również w Jelczu-Laskowicach. W 18. kolejce Orlen Ligi, Impel podejmie Atom Trefl Sopot. Początek meczu o godz. 14.45, a transmisja na żywo w telewizji „Polsat” .

Tekst i fot.: Arkadiusz Okoń [email protected]

Kategoria artykułu: Sport

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.