Nowe stroje, nowe umowy

– Rodzicom życzę pociechy ze swoich dzieci, a piłkarzom-seniorom awansu do II ligi – mówił w hali OCKF burmistrz Oławy Franciszek Październik

W największym zadaszonym oławskim obiekcie sportowym zorganizowano 2 marca spotkanie z kibicami, na którym zaprezentowano piłkarzy MKS Oława, od najmłodszych żaczków, poprzez młodzików, trampkarzy i juniorów, do drużyny seniorów, szykującej się do rundy rewanżowej w dolnośląsko-lubuskiej grupie III ligi. Być może historycznej, bo dającej awans do II ligi. Gdyby udało się ten plan i cel zrealizować, byłby to powrót do czasów wielkiego „Moto-Jelcza”, który w ubiegłym wieku łącznie przez 13 sezonów walczył na drugoligowym froncie. Do tej chlubnej tradycji nawiązywano podczas prezentacji kilkakrotnie. Prowadzący imprezę Dariusz Witkowski, dyrektor sportowy MKS Oława, przedstawił sylwetki kilku wychowanków Moto-Jelcza oraz jego spadkobiercy – Miejskiego Klubu Sportowego Oława, którzy występowali dawniej w drużynach pierwszoligowych, a obecnie ekstraklasowych. Koszulki z nazwiskami tych piłkarzy zawisły w holu hali OCKF, a są to: Janusz i Marek Gancarczykowie, Marek Grabowski, Krzysztof Konon, Mieczysław Łuszczyński, Krzysztof Smoliński, Jacek Sorbian i Waldemar Żelasko.
– Miejsce na następne jest także przygotowane, być może znajdzie się tam koszulka któregoś z was – mówił Dariusz Witkowski, zwracając się do obecnych piłkarzy MKS Oława, których kolejno prezentowali widzom opiekunowie poszczególnych grup szkoleniowych: Andrzej Gancarczyk, Jakub Kalinowski, Jacek Imianowski, Józef Szczepaniak, Piotr Kluzek, Jarosław Bogucki i Sebastian Sobczak.
Członek zarządu MKS Witold Niemirowski dziękował obecnym na prezentacji przedstawicielom sponsorów klubu i apelował o dalszą pomoc. Prezes MKS Andrzej Węglowski uroczyście podpisał umowy o współpracy międzyklubowej z reprezentantami Sokoła Marcinkowice i Stali Brzeg.
Na koniec burmistrz Oławy Franciszek Październik gratulował rodzicom wysportowanych dzieci i życzył zadowolenia z gry ich pociech w MKS, a piłkarzy pierwszej drużyny zobowiązał do drugoligowego awansu.     
                  
Tekst i fot.:
Krzysztof A. Trybulski
 
 
           
 
 

Kategoria artykułu: Sport

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.