Piłkarze zagrają dla Grzegorza i Natalii

Piłka nożna Mecz charytatywny

Ekstraklasowa drużyna Śląska Wrocław zagra z pierwszoligową Miedzią Legnica, w sobotę 3 września, na oławskim stadionie przy ulicy Sportowej
Dochód z towarzyskiego pojedynku będzie przeznaczony na pomoc dla Grzegorza Galasińskiego z podoławskiego Niemila oraz dla oławianki Natalii Zezuli. Po koszmarnym wypadku przy pracy Grzegorz ma przeszczepioną twarz i musi być cały czas rehabilitowany, na co potrzebne są niemałe pieniądze. Z kolei rodzice 4,5-letniej Natalki potrzebują funduszy na leczenie swojego dziecka, które ma uszkodzony wzrok i choruje na toksoplazmozę (mózgowe porażenie dziecięce) oraz epilepsję.

Grzegorza i Natalię od pewnego czasu systematycznie wspiera społeczny komitet, pod wodzą oławskiego przedsiębiorcy Bronisława Paszyńskiego. Z jego inicjatywy odbędzie się ten charytatywny mecz, już trzeci z kolei. W pierwszym, rozegranym w 2014 roku, Śląsk Wrocław zmierzył się z MKS Oława, a w ubiegłym roku na stadionie OCKF na rzecz Grzesia i Natalki walczyli futboliści ekstraklasowego Górnika Zabrze z trzecioligową Foto-Higieną Gać.

Rywalizacja piłkarzy wrocławskiego Śląska i legnickiej Miedzi rozpocznie się o godzinie 15.00. W przerwie przewidziano aukcję różnych fantów, podarowanych przez sponsorów, m.in. piłek i koszulek, z autografami znanych zawodników polskich klubów.

Wcześniej, już od godziny 13.00, na stadionie OCKF trwać będzie blok rekreacyjno-zabawowy, a w nim m.in. ogólnopolski konkurs latawców oraz pokazy fitness. Szczegółowy program – na załączonym plakacie.

*
Bilety wstępu na tę imprezę kosztują 10 zł. Będzie je można kupić od godziny 12.30 w dniu meczu, w kasie przy wejściu na stadion. Organizatorzy radzą jednak zaopatrzyć się w wejściówkę wcześniej, bo ze względów bezpieczeństwa liczba miejsc dla widzów jest ograniczona. Bilety-cegiełki można będzie nabyć w przedsprzedaży od poniedziałku 29 sierpnia, w Wydziale Promocji Urzędu Miejskiego, w kamieniczce przyklejonej do ratusza, obok postoju taksówek oraz w biurze ZNiB „Wspólnota” przy ul. Chrobrego 20e (wejście z tarasu). Zorganizowane przez szkoły grupy uczniów będą mogły wejść na stadion bezpłatnie!

archiwum (32)

(KAT)

Kategoria artykułu: Sport

Tagi: , , , , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.