Pobiegnij z Kogutem i … z SCA

Oława Bez większych zmian

Mimo wakacji, organizatorzy dziewiątej edycji największej oławskiej imprezy biegowej nie odpoczywają. Właśnie rozpoczął się najbardziej gorący okres przygotowań. Tak jak w ubiegłym roku, głównymi organizatorami i partnerami zawodów są: oławski i jelczański Klub Biegacza „Harcownik”, spółka Baseny Miejskie „Termy Jakuba”, Oławskie Centrum Kultury Fizycznej i firma SCA Hygiene Products

Imprezę zaplanowane na niedzielę 4 września. Organizatorzy szacują, że na 10-kilometrowej trasie, z atestem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, pobiegnie i pomaszeruje z kijkami około 1200 zawodników. Utrzymano wiele elementów, które sprawdziły się w poprzednim roku. Biuro zawodów będzie umiejscowione w dużej hali OCKF, na stadionie miejskim przy ulicy Sportowej. Stadion i hala OCKF oraz pobliskie Gimnazjum nr 1, będą logistyczną bazą biegu. W hali będą przyjmowane zapisy oraz wydawane numery startowe. Po zakończeniu biegu, zawodnicy będą mogli korzystać z szatni i łazienek. Na stadionie odbędzie się uroczyste zakończenia imprezy, poprzedzone dekoracją zwycięzców. Sala gimnastyczna i stołówka w Gimnazjum nr 1 to baza noclegowa dla zawodników, którzy przyjadą do Oławy z daleka.

kogut

Sprawdzona już dwukrotnie trasa biegnie z oławskiego Rynku, przez ulice 1 Maja i Zwierzyniecką, Ścinawę Polską i Ścinawę oraz ulice Ofiar Katynia i 3 Maja, z powrotem do Rynku. Działać też będzie w połowie dystansu mata pomiarowa, a jej zadaniem będzie eliminowanie zwolenników „selfowego” biegania na skróty. Mata posłuży też do ustalania międzyczasów. W numerze startowym każdego uczestnika będzie zamontowany elektroniczny czip, ułatwiający mierzenie czasu i kolejności na mecie.

Biegaczy wspomoże oławska spółka komunalna ZWiK, która zorganizuje na trasie stanowiska z wodą do picia i dla ochłody.

Głównymi sponsorami imprezy są władze miasta Oławy oraz firma SCA Hygiene Products, która współpracuje z organizatorami już od pięciu lat. – Oławski Bieg Koguta to już długa i ciekawa tradycja, cieszymy się więc, że możemy być jej częścią – tym bardziej, że w tych zawodach corocznie startują nasi pracownicy – mówi Tomasz Wasula, dyrektor oławskiej fabryki koncernu SCA. – Widać nas będzie na starcie i na mecie w Rynku, gdzie stanie nasza brama, a także na stadionie, podczas dekoracji zwycięzców, która odbywać się będzie przy naszym namiocie.

Dodatkowa nowość to wprowadzenie kategorii klubowej w Biegu Koguta. SCA jest fundatorem nagród – dla trzech pierwszych klubów. 5 zawodników z każdego klubu —zgodnie z regulaminem otrzyma za: 1 miejsce – kartę o wartości 300 zł, 2 miejsce – kartę o wartości 200 zł, 3 miejsce – kartę o wartości 100 zł.

Od kilku tygodni na kanale internetowym „YouTube” można obejrzeć filmik, promujący IX Bieg Koguta i firmę SCA, jako głównego sponsora imprezy. W materiale wystąpili pracownicy oławskiej fabryki SCA i biegacze, uczestniczący w programie „Trenuj z Harcownikiem”.

Szczegółowe informacje na temat IX Biegu Koguta i formularz do zapisów znajduje się na stronie:
www.klub-biegacza.olawa.pl

Krzysztof A. Trybulski [email protected]

Kategoria artykułu: Sport

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (12)

  1. Czy ZWiK mógłby się zająć tym do czego jest powołany a nie sponsorowaniem wszystkich przedsięwzięć radnych BBS i ich kolesi? Przy podwyżce ostatniej podwyżce wody była mowa, że koszty wzrosły (mimo, że woda była droższa niż we Wrocławiu) ale pieniądze na biegi, filmy i inne pierdoły jakoś się znajdują.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  2. przemyślenia

    ślub to jedno z najważniejszych, jak nie najważniejsze wydarzenie w życiu każdego człowieka… dlatego też świadkiem powinna być osoba, która jest z nami od zawsze i z którą jesteśmy w bardzo bliskich relacjach… jaki więc ma sens branie na świadka burmistrza przy prezesa term?? kadencja burmistrza trwa tylko 4 lata, a prezesowanie też nie jest wieczne… dzisiaj bawił się z tymi panami, bo są u władzy, a co będzie za 3-4 lata? może nawet kiedyś po latach obejrzy ten weselny film i stwierdzi, że popełnił błąd, bo kierował się tylko i wyłącznie swoim interesem…

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.