Wakacyjny piknik i przetarcie „Zaodrzańskiej agrafki”

Lekkoatletyka

Festyn i zawody

W niedzielę 14 sierpnia sporo się będzie działo w Oławie, pod lasem, w rejonie ulicy Bażantowej

O godzinie 16.00 rozpocznie się tam „VI Bieg „Harcownika”. Jego głównym celem jest przedzimowe przetarcie dziesięciokilometrowej trasy, zwanej pieszczotliwie „Zaodrzańską agrafką”.  Na niej odbywały się kiedyś „Biegi Koguta”, a od 2009 roku jest rozgrywany coroczny Zimowy Maraton na Raty. Malownicza trasa, przebiegająca przez rezerwat „Grądy Odrzańskie”, przed dwoma laty została gruntownie zmodyfikowana i precyzyjnie oznaczona.

Organizatorem tych zawodów jest oławsko-jelczański Klub Biegacza „Harcownik”. Partnerują mu samorządy lokalne z powiatu oławskiego i Nadleśnictwo Oława.

Więcej szczegółów oraz informacje, o trybie i sposobie zapisów do biegu – na stronie www.klub-biegacza.olawa.pl.

*

Po biegu, około godziny 17.00, na „bażantowym” boisku rozpocznie się „Zaodrzański piknik wakacyjny”. Nieco wcześniej wybiegną na murawę piłkarze, by rywalizować w turnieju „szóstek” o puchar, który ufundował Mateusz Markowski, zaodrzański radny. Ponadto w programie pikniku: muzyka i wieczorna zabawa taneczna, grillowanie z firmą „Last Pub”, bezpłatny dmuchany zamek, zabawy ruchowe oraz gry planszowe dla dzieci i dorosłych, z udziałem instruktorów stowarzyszenia „Planszoaktywni”. Także wiele innych atrakcji, przygotowanych przez organizatorów pikniku – miejskiego rajcę Markowskiego i młodego oławskiego działacza społecznego Sławomira Kraczka. Będzie można także zakupić smaczne ciasto, upieczone przez panie z oławskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Tęcza”.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy 14 sierpnia mieszkańców Oławy i okolic, na zaodrzańskie osiedle. Dla każdego znajdzie się tam coś miłego!

(KAT)

archiwum (16)

Kategoria artykułu: Sport

Tagi: , , , , , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.