Kinga Zwijacz w kadrze Polski

Sporty walki

Karate

Młoda sportsmenka z podoławskiej Bystrzycy, ćwicząca we Wrocławskim Klubie Sportów Azjatyckich „Budokan”, otrzymała powołanie do kadry narodowej juniorów Polskiego Związku Karate

Podopieczna trenera Przemysława Biegańskiego, wielokrotnego mistrza Polski w karate, miała bardzo udany miniony rok. W marcu 2015 startowała we Wrocławiu, w silnie obsadzonych zawodach o puchar „Budokana”, w których uczestniczyło prawie 300 młodych sportowców z kilkunastu dolnośląskich klubów. Wywalczyła tam w swojej kategorii wiekowej i wadze (do 47 kg) dwa brązowe medale – za trzecie miejsca w układach karate i w walkach („kumite”).

W październiku 2015 startowała w mistrzostwach Polski federacji WKF, rozgrywanych w Pleszewie. W grupie juniorów młodszych zdobyła dwa srebrne medale w „kumite” – jeden indywidualnie, a drugi z drużyną „Budokana” Wrocław.

Obfitujący w sukcesy ubiegły rok zakończyła zdobyciem srebrnego medalu, w grudniowym międzynarodowym turnieju „Wrocław Open”. Zawody były elementem promocji karate, jako jednej z dyscyplin, która będzie rozgrywana w stolicy Dolnego Śląska w czasie igrzysk sportów nieolimpijskich „The World Games Wrocław 2017”. Uczestniczyło w nich 330 zawodników z 18 polskich i zagranicznych klubów.

Osiągnięcia Kingi Zwijacz dostrzegli trenerzy grup młodzieżowych kadry narodowej, powołując ją do reprezentacji Polski juniorów. Ta zawodniczka wyjedzie w lutym z kadrą na tygodniowy obóz przygotowawczy, a w marcu rozpocznie udział w turniejach. Jej najważniejszym startem będą w tym roku październikowe mistrzostwa Polski karate federacji WKF, w Białymstoku.

(KAT)

fot. arch. WKSA „Budokan”

Kategoria artykułu: Sport

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (2)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.