Bieg Koguta – ważne dla biegaczy i kierowców

Organizatorzy przypominają kilka informacji:

– sprawdź, czy zapisałeś się na bieg i opłaciłeś wpisowe – 25 zł (potwierdzenie to nadany numer startowy),
– osoby, które zapisały się na bieg, ale nie opłaciły wpisowego, w dniu zawodów będą musiały ponownie się zarejestrować i uiścić opłatę w wysokości 40 zł,
– zawodnicy z okolic Oławy mogą odebrać pakiety startowe już w piątek w godz. 18.00-21.00 i sobotę 15.00-21.00 w biurze zawodów przy ul. Sportowej (Stadion Miejski OCKF w Oławie),
– biuro w dniu imprezy jest czynne tylko do godz: 10.20 (punktualnie zamykamy).
– prosimy o wcześniejsze przybycie, co pozwoli uniknąć długich kolejek,
– start i meta będą na oławskim Rynku, zaś depozyt – przy wejściu na halę sportową,
– numery startowe powinny być przypięte do koszulki, bez nich nie będzie wykonany pomiar czasu danego zawodnika,
– zaplecze sanitarne i posiłek regeneracyjny będą przygotowane na Stadionie Miejskim,
– dekoracja odbędzie się o godz: 13.30 na Stadionie Miejskim,
– ponadto informujemy, że osoby przyjezdne będą mogły skorzystać z noclegu (z soboty na niedzielę) na hali sportowej, gdzie organizatorzy zapewniają bezpłatnie materace.

Źródło UM Oława

Zostaw auto w garażu!
Uwaga kierowcy! Organizatorzy VIII „Biegu Koguta” informują, że w niedzielę 6 września, w godzinach od 10.00 do 14.00, należy się liczyć z dużymi ograniczeniami ruchu kołowego w centrum miasta i nie tylko.

Imprezę organizują Klub Biegacza „Harcownik” i Oławskie centrum Kultury Fizycznej, we współpracy z oławskim Urzędem Miejskim i Komitetem Organizacyjnym Jubileuszu 70-lecia Sportu na Ziemi Oławskiej.

Zawody odbędą się na dziesięciokilometrowej trasie, na której rozgrywano ubiegłoroczny „Bieg Koguta” a także „Dolnośląski bieg po zdrowie dla chorych na raka”. Wiedzie od Rynku, ulicami Brzeską, 1 Maja, Żołnierza Polskiego, Zwierzyniecką, przez Ścinawę Polską i Ścinawę, z powrotem na Rynek – ulicami Ofiar Katynia, 3 Maja, Żołnierza Polskiego, 1 Maja, fragmentem Brzeskiej i Kościuszki.

Organizatorzy wyznaczyli limit czasowy – zarówno dla biegaczy jak i kijkarzy (nordic walking) – na 2 godziny. Trasa będzie stopniowo odblokowywana, po przebiegnięciu lub przejściu ostatniego zawodnika.

W czasie zawodów, w godzinach od 10.30 do 13.30, należy się więc liczyć z ograniczeniami w ruchu kołowym. Lepiej więc nie wybierać się wówczas samochodem do centrum Oławy, ani w okolice Zwierzyńca Dużego, Ścinawy Polskiej i Ścinawy.

(KAT)

kog

Kategoria artykułu: Sport

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.