Gościnność Czarnych

W meczu o mistrzostwo IV grupy wrocławskiej klasy “A”, rozegranym w Sobocisku, gospodarze pozwolili rywalom wywieźć trzy punkty, bo nie potrafili pokonać bramkarza Rzemieślnika

Ten mecz miał duże znaczenie dla obu drużyn, które w tym sezonie spisują się słabo. Porażka Rzemieślnika oznaczałaby, że drużyna prowadzona przez Józefa Szczepaniaka byłaby „czerwoną latarnią” w tabeli. Brak punktów po stronie Czarnych oznaczał zrównanie się z Rzemieślnikiem i niebezpieczne zbliżenie do strefy spadkowej.

Na początku zaatakowali goście. Grzegorz Prusak podał do Sebastiana Matusiaka, a ten w sytuacji sam na sam trafił w nogi bramkarza Czarnych. W rewanżu Krzysztof Markowski trafił w poprzeczkę.
Pod koniec pierwszej połowy groźniej atakowali oławianie. W 39 minucie Piotr Bielecki próbował pokonać Krzysztofa Jaśnikowskiego. Po chwili Szymon Szymański łatwo odebrał piłkę Marcinowi Bocheńskiemu, ale strzał obronił golkiper miejscowych. Przed przerwą Bartłomiej Nikodem posłał piłkę nad poprzeczkę w zamieszaniu podbramkowym.
Ciekawie zrobiło się w drugiej połowie. Gospodarze ruszyli do ataku, a goście wykorzystywali szybkość swoich napastników. W 55 minucie, po rogu Bocheńskiego, obrońcy przyjezdnych o mało co nie wbili piłki do własnej bramki. Z kolei Matusiak główkował obok spojenia słupka z poprzeczką.
Zwycięskiego gola zdobył w 63 minucie Bartosz Wodziński – strzałem z narożnika pola karnego zupełnie zaskoczył Jaśnikowskiego.
Oławianie opadli z sił i bronili wyniku, a miejscowi bili głową w mur. W 66 minucie Jarosław Wejerowski podał do Rafała Chajdzionego, ale popularny „Zbóju” trafił w nogi bramkarza. Po chwili Wejerowski zbyt długo zwlekał z podaniem do Ostropolskiego, który był na czystej pozycji. W 80 minucie Markowski zagrał do Wejerowskiego, który silnie uderzył, ale piękną paradą popisał się Adam Opoń. Potem jeszcze dwukrotnie strzelał Rafał Chajdziony – raz nie trafił, a raz obronił Opoń. W samej końcówce Markowski zmylił defensywę gości, ale fatalnie spudłował.
Po ostatnim gwizdku przyjezdni radośnie tańczyli na boisku, a jeden z miejscowych kibiców skomentował postawę Czarnych: – Porażka na własne życzenie, sprezentowali im zwycięstwo…

Czarni Sobocisko – Rzemieślnik Oława 0:1
 
 
0:1 – Bartosz Wodziński (w 63 min.)
 
Sobocisko. Widzów około 100. Sędziował Mariusz Jasina, a na liniach asystowali Lech Choma oraz Paweł Kryszczuk.
 
Żółte kartki: Dariusz Witkowski, Krystian Chajdziony, Marcin Lipiński, Szymon Standio, Bartłomiej Racławski, Grzegorz Prusak, Bartosz Wodziński i Szymon Szymański.
 
Czarni Sobocisko: Jaśnikowski – Bocheński, D.Witkowski, K.Chajdziony (75 Neumann), T.Chajdziony – Zięba, Lipiński, Markowski, K.Witkowski (46 Ostropolski) – R.Chajdziony, J.Wejerowski.
 
Rzemieślnik Oława: Opoń – Wulczyński, D.Marek, Standio, Racławski – Prusak, Nikodem (65 Szlęg), Wodziński, Wróblewski (10 Szymański, 78 Harabasz) – Bielecki, Matusiak.
 
 
 
Tekst i fot.:
Jacek Polasz
 
 
 
 
 

Kategoria artykułu: Sport

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.