Manta w Europie

Od 6 do 8 marca rozgrywano pływacki mityng w Berlinie. Wśród pływaków europejskich z dobrej strony pokazali się młodzi sportowcy UKS Manta Jelcz-Laskowice

Zawody rozgrywano na basenie olimpijskim w Berlinie. Z UKS Manta Jelcz-Laskowice startowała sześcioosobowa ekipa. Najlepiej spisała się Izabella Kołodziejczyk – była trzecia na dystansach 50 metrów grzbietowym oraz 50 metrów motylkiem. Dobrze pływali też Jakub Komisaruk, Karol Misiewicz oraz Marlena Rumińska – nie dostali się do żadnego finału, ale poprawili kilka rekordów życiowych.
Debiutujący w zawodach Karol Wiertlak oraz Aleksandra Bartyzel wygrali w swoich seriach i również poprawili swoje najlepsze wyniki. Nie były one wystarczające, żeby przebrnąć przez sito eliminacji.
– Cieszymy się z sukcesu Izy – mówi prezes Manty Waldemar Kowalczyk. – Nasza pływaczka rywalizowała z najlepszymi juniorkami Europy i jak widać, wypadła bardzo dobrze. Jesteśmy zadowoleni z postawy naszych pływaków. Jeśli nadal będą tak pracować na treningach, to wkrótce z każdych zawodów przywieziemy więcej medali.

Piotr Walęciak
[email protected] 

Fot. arch. UKS Manta

Kategoria artykułu: Sport

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.