Humeniuk rekordzista

Trwa rekordowa seria Bartosza Humeniuka – w tegorocznej edycji OLB wygrał czwarty raz z rzędu a ogólnie po raz dziewiąty…

Na lidera nie ma mocnych od czterech tygodni, w dodatku Bartosz Humeniuk nie przegrał w OLB dwudziestu ostatnich swoich pojedynków.
W XXIII rundzie, rozgrywanej 6 marca, rywalizowano w odmianie „8 bil”. Do zawodów zgłosiła się wyjątkowo duża grupa bilardzistów, którzy jak zwykle najpierw walczyli w grupach. Zmagania w grupie „A” wygrał bez porażki i w świetnym stylu Bartosz Humeniuk.  Za nim z jedną przegraną na koncie uplasował się Bartosz Tryczyński. Trzecie miejsce w tej grupie wywalczył Andrzej Stolarczyk, a czwartym i zarazem ostatnim zawodnikiem,  cieszącym się z awansu do fazy pucharowej, był Janusz Krężel.
Grupę „B” wygrał z kompletem zwycięstw Dariusz Krzyszkowski. Drugi był Arkadiusz  Lasota, o trzecim miejscu decydował wyniki bezpośredniej walki pomiędzy Damianem Drzazgą a Przemysławem Berczyńskim. Obydwaj zawodnicy mieli do tego momentu po cztery zwycięstwa na koncie oraz identyczny bilans wygranych i przegranych partii. W bezpośredniej walce lepszy był Berczyński i zajmując trzecie miejsce w grupie uniknął starcia z Humeniukiem w ćwierćfinale.
Na lidera trafił w tej fazie Damian Drzazga i odpadł z turnieju po porażce 0:4. W drugim pojedynku ćwierćfinałowym Arkadiusz Lasota pokonał Andrzeja Stolarczyka także 4:0.   Potem Bartosz Tryczyński pokonał Przemysława Berczyńskiego 4:1 a Dariusz Krzyszkowski takim samym rezultatem ograł Janusza Krężela.
Półfinały to konfrontacja lidera Humeniuka i  Lasoty oraz drugiego w klasyfikacji generalnej Krzyszkowskiego z trzecim w generalce Tryczyńskim. Bartosz Humeniuk pewnie wygrał swój pojedynek 4:1. W drugim półfinale walka była bardziej wyrównana – ostatecznie wygrał Tryczyński 4:2.
Przegrani walczyli o III miejsce w turnieju i zdobył je Krzyszkowski, pokonując Lasotę 5:0.
Finał rozpoczął się przed godziną pierwszą w nocy, co nie przeszkodziło zawodnikom w pokazaniu dobrej gry. Walka dwóch najlepszych w ostatnich latach oławskich bilardzistów była bardzo wyrównana. Zwycięsko wyszedł z niej Bartosz Humeniuk – wygrał z Tryczyńskim 5:3, śrubując rekord kolejnych turniejowych zwycięstw. 
Więcej o rozgrywkach OLB PC – na www.skb.olawa.pl

Tabela po XXIII rundzie

   Ilość turniejów Pkt

  1. Bartosz Humeniuk 21 172
  2. Dariusz Krzyszkowski 19 140
  3. Bartosz Tryczyński 16 126
  4. Andrzej Stolarczyk 22 123
  5. Damian Drzazga 23 123
  6. Marcin Białowąs 21 100  
  7. Janusz Krężel 17   99

8. Radosław Bartosz  19   92
  9. Arkadiusz Lasota 13   84
10. Arkadiusz Kokosza 18   81

              *
Dwudziesta czwarta runda OLB PC odbędzie się w piątek 13 marca, w Sportowym Klubie Bilardowym przy ul. Żołnierzy AK 5 w Oławie, początek gier w odmianie “9 bil” o godzinie 19.00. Szczegółowych informacji udziela Damian Drzazga pod nr tel. 0-602-328-494.

Tekst i fot.: Krzysztof  A. Trybulski
[email protected]
 

Kategoria artykułu: Sport

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.