Wysoki poziom, wiele emocji i organizacyjny sukces

19 sierpnia odbywał się turniej siatkówki plażowej o puchar burmistrza Jelcza-Laskowic, z udziałem 12 drużyn damskich i 24 męskich

To trzecia edycja rozgrywek, których pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Mateusz Wróbel. W tym roku wspierali go klub sportowy TS „Volley” Jelcz-Laskowice, Urząd Miasta i Gminy oraz Centrum Sportu i Rekreacji w J-L.

Pierwsze mecze rozpoczęły się o godz. 9.00, na dwóch boiskach. Osobno rywalizowały panie, osobno panowie. Podobnie jak przed rokiem, grano systemem brazylijskim, powszechnie uważanym za jeden z najbardziej sprawiedliwych. Nazywany jest również „systemem do dwóch przegranych”, ponieważ drużyna odpada dopiero po dwóch porażkach. Zatem nawet z jedną przegraną „po drodze”, może na końcu wygrać cały turniej. System gwarantuje także dużą liczbę spotkań – dlatego tak ważne jest, gdy są do dyspozycji przynajmniej dwa boiska. Rok temu turniej odbywał się w ośrodku „Nad stawem”. Nie było podziału na płeć, a rozgrywki prowadzone na jednym boisku trwały dwa dni.

Tym razem było inaczej. Dzień przed zawodami oddano do użytku kompleks sportowy przy hali CSiR. W jego skład wchodzą dwa boiska do siatkówki plażowej oraz plac zabaw.

– Dziękuję wszystkim za obecność i frekwencję, która dopisuje nam trzeci rok z rzędu – mówił na oficjalnym rozpoczęciu tegorocznych zawodów Mateusz Wróbel. – Z roku na rok zainteresowanie jest coraz większe, co potwierdza, że nasze turnieje bardzo się podobają. Chciałbym podziękować panu burmistrzowi Bogdanowi Szcześniakowi – za to, że mieliśmy gdzie ten turniej zorganizować. To nowo powstały, piękny obiekt, na którym możemy rozgrywać turnieje z podziałem na kategorie. Właśnie o to nam chodziło! Być może w przyszłości rozszerzymy rozgrywki o turniej amatorski czy zawody oldboyów. Dziękuję również chłopakom z TS „Volley” oraz pracownikom CSiR, którzy pomogli mi w organizacji zawodów.

Szczegółowa relacja w papierowym wydaniu „GP-WO”.

Tekst i fot.: Kamil Tysa [email protected]

Kategoria artykułu: Sport

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.