Rewitalizacja Rynku rozpoczęta

Oławski Zakład Wodociągów i Kanalizacji rozpoczął prace w centrum miasta, związane z przebudową sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Jest to początek realizacji zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Rewitalizacja Starówki w Oławie – Etap 1 Rynek”…

Przebudowa obejmuje południową stronę pierzei Rynku, przy kamienicach o numerach od 2 do 8. Ponieważ roboty przebiegają wzdłuż krawężnika, pomiędzy parkingiem dla samochodów a chodnikiem, ruch w tym obszarze jest utrudniony, zarówno dla pieszych, jak i dla kierowców. Z tego powodu w sąsiedztwie prowadzonych prac na placu ratuszowym, obowiązuje zakaz parkowania pojazdów.

Drugi etap działań, prowadzonych przez spółkę ZWiK w Rynku, obejmie przebudowę wodociągu, wraz z montażem nowych przyłączy, po stronie pierzei północnej (od ulicy Krótkiej do Wrocławskiej). Tam również będą prowadzone prace na chodniku, więc parking w tej części placu ratuszowego w trakcie ich trwania także będzie wyłączony z użytkowania.

Trzecim i zarazem ostatnim etapem modernizowania podziemnej infrastruktury w centrum miasta, będzie budowa nowych przyłączy kanalizacyjnych i przebudowa starej sieci wodociągowej na całej długości chodnika, pomiędzy postojem taksówek a budynkiem ratusza.

Za powstałe w Rynku utrudnienia przepraszamy mieszkańców Oławy i naszych gości!

Źródło: Urząd Miejski w Oławie

archiwum

 

Pracownicy spółki ZWiK rozpoczęli modernizowanie infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w Rynku

Kategoria artykułu: Samorząd

Tagi: , , , , ,

reklama

Komentarzy (12)

 1. Ta koparka niech odrazu zgniecie sklep meblowy na rogu koło kościoła ,to wstyd zeby w centum stał taki postrach jeszcze za PRL,witryny porazka,.A w srodku smary widły i powidła!!!!!To tylko w Oławie sa w centum takie straszydła!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Ktoś sprzedał ten sklep prywatnej osobie ( chyba Wiązowski) i teraz władze miasta mogą ją (go) cmoknąć w d… a my musimy znosić to szkaradztwo w Rynku – wizytówka prowincjonalnego miasteczka. Ten sklep jest podejrzany, normalny sklep już dawno by zbankrutował.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Jeśli chodzi o ten sklep na rogu to jest OBRZYDLIWY!!!Sprzedaż tej nieruchomości jest ,podejrzana!!Ale nie może tak wygladać,to wstyd miasto powinno narzucić włascicielowi zmianę wygladu, dopasującą się do estetycznego wyglądu w centrum miasta!!Miasto ma takie prawo i moze to zrobić,tylko musimy mieć gospodarza a nie karierowicza!!!

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. mieszkaniec Rynku

  Jak już tak ruszyliście niektóre szkaradztwa w Rynku przy zapowiadanej hucznie rewitalizacji chciałbym dodać jako wartość negatywną dla wizerunku staromiejskiego Rynku sprzedane kamieniczki , zaniedbane, nie remontowane od wielu lat i chciałoby się zapytać co dalej , bo miasto na to nie ma wpływu? Co tu oczekiwać remontu kamieniczek jak budynek zabytkowy USC pobada w ruinę , a spadające ornamenty przyczepione do muru kolkami rozporowymi.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Za komuny to władza chociaż elewacje robiła, a teraz nawet tego nie ma i centrum Oławy umiera… A Brzeska jest (byłaby) taka piękna. I najlepiej bez ruchu kołowego, za to z ławeczkami i klombami. Ech, pomarzyć…

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Oława to miasto bardzo brudne i zaniedbane .Jest młody burmistrz, który jak widać zajmuje się swoim własnym biznesem . Dla ludności nic się nie robi . Czas żeby w końcu coś zrobić ! ład i porządek ! wystarczy przykład Jelcza tam burmistrz jest dla ludzi ! następny przykład małe miasteczko Grodków co prawda inne województwo ale jaki piękny po rewitalizacji !!! a Oława brud , smród i ubóstwo !!! nie widać służb porządkowych , sprzątających miasto !!! wszędzie psie kupy !!! mnóstwo śmieci tego nikt nie sprząta !! wstyd ! wstyd!! gdzie jest gospodarz ????

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.