PiS atakuje burmistrza. „Prywatne miasto kilku kolesi”

Jelcz-Laskowice Z OSTATNIEJ CHWILI

Roman Dziekoński wygrał konkurs ofert na dostawę paliwa do pojazdów Zakładu Gospodarki Komunalnej. Tego samego zakładu, w którym pełni rolę przewodniczącego Rady Nadzorczej. Taką informację podał Łukasz Dudkowski na konferencji prasowej zorganizowanej przez Prawo i Sprawiedliwość
– Pan Dziekoński jest bliskim kolegą burmistrza Bogdana Szczęśniaka, przez którego został wybrany szefem Rady Nadzorczej Zakładu Gospodarki Komunalnej – mówił Dudkowski. – Jednocześnie ten sam człowiek, który w Radzie Nadzorczej ma nadzorować ZGK, jest większościowym wspólnikiem prywatnej firmy, która wygrała konkurs ofert na dostawę paliwa do wspomnianej miejskiej spółki.
Według pełnomocnika PiS-u w gminie Jelcz-Laskowice postępowanie konkursowe zostało przeprowadzone niezgodnie z prawem, dzięki czemu firma Dziekońskiego uzyska przychód w wysokości 250 tys. złotych. Dudkowski powołuje się na ustawy o gospodarce komunalnej oraz komercjalizacji i prywatyzacji, które mówią m.in. że członkowie rad nadzorczych nie mogą też wykonywać zajęć, które pozostawałyby w sprzeczności z ich obowiązkami albo mogłyby wywołać podejrzenie o stronniczości lub interesowność. Ponadto nie mogą pozostawać w stosunku pracy ze spółką ani świadczyć pracy lub usług na jej rzecz na podstawie innego tytułu prawnego.
W konferencji prasowej, zorganizowanej w samym centrum Jelcza-Laskowic uczestniczyli też radni Krzysztof Skrzydłowski, Krystyna Dekret i Ireneusz Stachnio. Był również Dawid Feliszek z młodzieżówki PiS-u.
– Żądamy natychmiastowego odwołania Jerzego Szyndlera z funkcji prezesa ZGK – kontynuował Dudkowski. – Chcemy również odwołania Romana Dziekońskiego z funkcji członka Rady Nadzorczej ZGK. Wzywamy burmistrza Bogdana Szczęśniaka do podjęcia natychmiastowych działań w tej sprawie. Jednocześnie pytamy czy wiedział o zaistniałej sytuacji? Wielokrotnie informowaliśmy, że do rad nadzorczych trafiają jego koledzy. To wszystko przypomina prywatne miasto kilku kolesi. A na to naszej zgody nie ma.

Burmistrz w tej chwili nie odbiera telefonu, ale w wypowiedzi dla Radia Wrocław, poinformował, że nic nie wiedział o tej sprawie i nie wyklucza odwołania konkursu! Jutro radni mają złożyć wniosek o natychmiastowe zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

 

(kt)

Kategoria artykułu: Samorząd

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (65)

  • A żona byłego prezesa ZGK to gdzie pracuje?
   a Żona jakiego byłego Burmistrza została wicedyrektorem powiatowej szkoły?
   Dyrektor Oddziału ARiMR to skąd się wziął z księżyca?
   Mam tak dalej?
   Drodzy działacze jelczańskiego PiS czemu dostrzegacie drzazgę w oku waszego brata Burmistrza a belki we własnym nie widzicie?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Nie zaczynaj Andrzeju bo szybko można wyliczyć co robi obecna ekipa zaczynając od rodzin radnych, a jak widać na spółkach komunalnych kończąc i będzie jeszcze większy wstyd. Mam tak dalej ? Tylko jakie to ma znaczenie ? Jest złamanie prawa na 250 tysi czy nie ma ? Jest skandal czy nie ma ? Sorry ale prokuratura nie będzie słuchać tłumaczeń typu „a u was murzynów biją”……

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • „Błędów na siłę” „prowokacja” buahahahaha ze śmiechu spadłem z krzesła, no tak, czyli wszystko jest ok ? No brawo ! Możesz im pomóc i powiedzieć jaką mają mieć linię obrony w prokuraturze.
      Prokurator: Czy została złamana ustawa ? odpowiedź: „to prowokacja” – buahahaha
      Gdzie można znaleźć takich mistrzów jak ty. A szczerze to PIS rozegrał to super, najpierw konferencja pokazanie łamanie prawa i szansa na działania burmistrza. Burmistrz nie podejmie działań mogę się założyć, bo to jego kolega i wtedy wnioski do wszystkich instytucji od prokuratury po firmy na trzy litery…..

 1. ojciec zakonnicy

  A ci mili pisowcy to chcą pewnie dobrej zmiany…jaką funduje nam pis w całym państwie. Przyganiał kocioł garnkowi. Mieliby trochę wstydu, żeby się nie odzywać bo pisowa dobra zmiana pada jak konie z janowa. Tam to dopiero nepotyzm i kolesiostwo.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Widząc te twarze na tym zdjęciu, to jeśli mieliby coś do powiedzenia w JL, to miasto byłoby jeszcze bardziej „kolesiowe”. Aż straszne, że ludzie którzy nieraz mijali się z prawem, teraz wytykają takie coś (dobrze, ze to wyszło tylko jaka to hipoktrzja).

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Ryszard Wójcice

  W innych miejscowościach też panuje kolesiostwo..!
  „Gang kolesi Bogusia”
  Niech dziennikarze przeprowadzą śledztwo dziennikarskie ilu pracownikow jest z chociażby
  Rodzin radnych zony corki jak nie jest pracownikem gminnym to w społce albo CK wszedzie gang Bogusia
  BASTA ! Nie dawajmy na to orzyzwokenia GP przeprowadzcie śledstwo dziennikarskie wyciągnihcie brudy miejskich Monarchów
  Kręcą wałki a my ich wybieramy.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Niech tankują najwyżej to kiepskiej jakości paliwo wyjdzie im bokiem .
  Mnie tankowanie tam kosztowało ponad 1500zł. ( naprawa silnika i osprzętu)
  ale zarobić swoim normalka zamiast Mustanga będzie Ferrari.
  I tak zapłacimy my mieszkańcy!!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Powiatowyobserwator

  Doskonały przykład próby odzyskiwania utraconych rubieży. Nie kto inny jak widoczny na zdjęciu główny aktor Ł.D. najwięcej stracił. NiC nie wyszło ze stanowiska starosty ani wicewojewody , nie ma innych propozycji- widać nie poznano się na wybitnej osobistości- , które mogły ewentualnie zagoić rany więc raniona zwierzyna robi wszystko czytaj w brutalny, bezpardonowy i ohydny godny tylko hieny zaistnieć ponownie w lokalnej społeczności . Dyrektorowanie w Siechnicy wymaga wszak merytorycznej pracy a zapewne jest to temu Panu raczej obce gdyż już za czasów bytności w J.L miał do tego celu wyrobników którzy nota bene dobrze wywiązywali się ze swej roli na chwałę swego guru a tu nagle trzeba pracować to nie fer…..( ciekawe co na to Burmistrz Siechnic, ze jego pracownik w godzinach pracy tamtejszego Centrum kultury uprawia politykę na starych włościach) Wtórujący mu radni już raz deklarowali że byli sterowani ale widać że w momencie wygłaszania tej tezy działali pod wpływem pomroczności jasnej. Reasumując nie dajmy się zwariować i zmanipulować efekty pracy poszczególnych osób dadzą się tak czy tak szybko zweryfikować i nie potrzebujemy do tego celu ani nagonki, ani manipulacji ani tez robienia z nas głupków. Większość z nas na chwilę obecną potrafi samemu ocenić sytuację. Takim prowokacjom dziękujemy.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Jesteś Wielki nie „powiatowy” sprawa dotyczy ćwierćbańki z publicznych pieniędzy, a ty jak za PRL „to Prowkacja !” fakty przedstawione punkt po punkcie, a ty – „nie dajmy się zmanipulować”, nie chce już pisać o dyrdymałach w stylu „w godzinach pracy” bo konferencja jak pisał radny Skrzydłowski była o 17. Ale widać wyznajesz zasadę „Jeśli fakty świadczą przeciw nam tym gorzej dla faktów” – brawo PIS

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Laskowiczanin

  Już raz zabieralem glos w sprawie urzędu pracy, oczywiście byłem za likwidacją tego leniwca J-L., teraz w sprawie PiS, niech już nie mieszają w Polsce, zajęli się Trybunalem, mediami, aborcja a teraz kolesiostwem w zasadzie nie powinni wogole zabierac glosu bo Dziekonski to chociaz ma trochę pojęcia o intetesach w odróżnieniu od pielęgniarki zasiadajacej w zarzadzie Energia lub zonki p. Ziobry co posade sobie cieplutka uslala w link 4. wiec zarzad zgk a energia skarbu państwa to wielka różnica.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Nie załapałeś jeszcze, że PISowi nie chodzi o żadne „koryto”, tylko o sprawiedliwość i przestrzeganie prawa w Polsce przez wszystkich, a głównie przez fukcjonariuszy publicznych? Coś cienko kumasz! Pewnie jesteś jednym z tych, do których dobierze się teraz uczciwy i rzetelny prokurator.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. gminnyolewator

  piątka smutasów przygotowuje tzw. dobrą zmianę na 2018.
  Pofantazjujmy – Dekret na burmistrza, Stachnio na zastępcę burmistrza ds. szkolnictwa, Skrzydłowski na prezesa ZGK (dzięki temu w końcu pan i władca Orlenu będzie miał kolejną okazję na dodatkowy zarobek), Feliszek na przewodniczącego RM. … aaa żeby nie zapomnieć – oczywiście guru Dudkowski na prezia csiru. Nie wyszło ze starostowaniem i wicewojewodowaniem, to chociaż jakakolwiek synekurka. W kosza grał, Czarnym j-l prezesował, a i lokalną ręczną promował. Fachowiec pełną gębą. Tylko co z Pakoszm, nawet na zdjęcie się nie załapał. Hm …. dobrze „nagrywał” Piórkę – to może na jego miejsce?
  Boże miej nas w swojej opiece i chroń nas od tej dobrej zmiany. Amen

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. Członek SMSM

  Powiatowy obserwatorze! Głupiś jak but! Z lewej nogi w dodatku. Ludzie stwierdzają łamanie prawa przez rządzącą sitwę i trzeba się zająć tym łamaniem prawa, a nie tymi, którzy to łamanie prawa wykrywają, podają do publicznej wiadomości i żądają ukarania przestępców we władzach.

  Wykrywanie łamania prawa przez rządzących nazywasz prowokacją? Zupełnie cię pogięło, czy płacą ci za sianie fermentu i opluwanie PiS-u?

  Laskowiczanin! A ty musisz wreszcie pojąć, że sprawowanie władzy nie polega na „robieniu interesów”, tylko na sprawiedliwym i uczciwym rządzeniu naszymi pieniędzmi, czy może ty nie płacisz podatków? Co do żony Ziobry, to najpierw sprawdź jakie ma doświadczenie zawodowe i wykształcenie, ignorancie. A co do „mieszania w Polsce” to PiS dopiero zaczął „mieszać”. Jak skończy, to takie gnidy jak ty będą siedziały w pierdlu, a rządzić będą uczciwi i rzetelni fachowcy – w samorządach też.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Ten cały PiS to takie PO bis. Najpierw się wielce odcinali od głównych aktorów afery madryckiej (jak to posłowie i europosłowie wzięli pieniądze za paliwo za wyjazd do Madrytu, a polecieli tanimi liniami lotniczymi) a teraz pozatrudniali ich w spółkach skarbu państwa. To też jest ta cała „dobra zmiana”?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. Cieniutka ta nasza gminna opozycja, ale dobra i taka. Inaczej nic byśmy nie wiedzieli. Ze swojej strony nie jestem w stanie poprzeć żadnej z tych stron. Ci sami ludzie od 20 lat. Nikt inny nie ma szans. Taki układ. Stanowiska dożywotnie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 10. Kolejny przykład kolesiostwa, a co ciekawe kolejny twór prywatnego rancza . Jak widać ta choroba jest zaraźliwa i zaatakowała za miedzy , tylko że tam budowano prywatne miasto przez wiele lat. To są skutki, że ci sami politycy od wielu lat sięgają po władze kolejne kadencje, nabierają pewności , doświadczenia , czują się panami na włościach i myślą, że wszystko im wolno. Na szczęście są odważni którzy sprawy upubliczniają i dzięki mediom dowiadujemy się o tych aferach.Dlaczego nasi posłowie nie zmienia ustawy wprowadzając dwu kadencyjność aby ustrzec się tworzeniu KLIK rządzących, bo najwyraźniej wszystkim to pasuje, zabawa w samorządowca to nie zły biznes.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 11. Te same twarze( albo rządzący albo w w opozycji) na scenie politycznej od 26 lat, inni nie mają szans mimo kwalifikacji i kompetencji na pracę zgodną z kompetencjami. Lolalna sitwa interesów ma się dobrze i niestety nic tego już w tym kraju nie zmieni.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Przypominasz dziecko w przedszkolu „Prosę pani a tam w warsawie to pisowcy zatrudnili swoich ludzi z paltii bo mieli zatludnic tych z peło to wtedy byłoby siuper, a mój kochany Pan liś zafsze był obiektywny tylko raz jak go ośukali w śprawie tej córki Dudy, ale on jest obiektywny bo ma liisweek i chodzi do wybolczej, a w ogóle to można robić numely w jelću bo w walszawie to łojejku ! dopiero tato mi mówił a on wie bo ogląda tefałn i czyta wybolczą ” Odnieś się do faktów z artykułu !

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 12. Laskowiczanka

  Czy ktoś mógłby napisać jak wygląda obsada pracownicza hali w J-L ? Kto tam pracuje , jakie są powiązania osób tam zatrudnionych z rządzącymi w gminie J-L i czy organizowano konkursy na stanowiska w tej miejskiej spółce ? Jak jest z kompetencjami osób zatrudnionych w centrum sportu i rekreacji ?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 13. Antyforum J-L

  STEREO 160 Skarbie ty nasz kochany z forum pewnej gazety, której nie jest wszystko jedno. Niestety nie mamy nicków na tym forum więc nie możemy tam pisać, ale zapewniamy Ciebie, że ustalenie twojej tożsamości jest tylko kwestią czasu. Nazwiska kilku osób które pisały na tym forum są nam już znane i jest to super numer. Czekaj więc spokojnie w kolejce….

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Antyforum J-L

   STEREO 160 z forum gazety której nie jest wszystko jedno absolutnie nikt i nic ci nie grozi a już na pewno nikt CI nie grozi fizycznie. Po prostu nie możemy odpisać na tym forum więc już dawno został złożony wniosek do odpowiednich instytucji o ustalenie twoich personaliów. Mogłeś tego nie zrozumieć, ale skoro cytujesz prawo to znajdziesz sobie inne paragrafy pod które podlegasz w związku z ciągłym i ustawicznym obrażaniem innych pod nickiem stereo 160.a , że znamy nicki innych osób robiących podobnie co ty ?i Zapewniam, że są to osoby aktywnie polityczne zwłaszcza z jednej strony sporu w odpowiednim momencie zostanie to ujawnione. Skoro obrażałeś innych anonimowo teraz dzielnie będziesz to mógł robić z otwartą przyłbicą. Tylko tyle, a może aż tyle…….

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 14. iprawyisprawiedliwy

  część z tych twarzyczek ze zdjęcia nie protestowała wówczas, jak jeden z byłych prezesów spółki gminnej wykorzystywał auto służbowe do celów prywatnych, zatrudniał swoja żonę darząc ją „pełnym zaufaniem”, a jego ówczesny szef zatrudniał, jako swojego kierowcę, syna jednego ze swoich wiceburmistrzów.
  Hipokryzja w czystym wydaniu i kogo oni chcą uczyć i poprawiać???

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 15. A tak dla ścisłości, czy aby nie powinno się najpierw poinformować organów ścigania?
  No chyba, że to początek kampanii wyborczej, a Art. 234. mógłby poważnie ją utrudnić lub nawet zakończyć.
  Cóż z informacji wynika, że ani nie było zgłoszenia do prokuratury, ani go nikt nie planuje.
  Jak na ten moment to wiadomo tylko, że paliwo z pewnej stacji nie smakuje samochodom z ZGK 😉

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 16. jest coraz ciekawej w tym naszym „mieście”
  stanowiska za miłczenie, prywata, ineteresy pomiędzy swoimi.
  a mnie ciekawi jeszcze jedna rzecz. jak rozumiem to pojazdy komunalki będą tankować na stacji pod Intermarche ?
  czy się mylę ? bo jeśłi tak to ciekawi mnie jak tam będzie z manewrowaniem ciężkim sprzętem pomiędzy osobówkami zaparkowanymi pod sklepem ?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 17. Pusty śmiech.

  Czy ktoś zwrócił uwagę, że Ci ludzie, tzn. Pan Prezes Zgk sp. Z o.o. miał obowiązek ogłosić przetarg z zastosowanie ustawy prawo zamówień publicznych na dostawę paliwa w roku 2016 ? Jak w tej sytuacji Pan Dziekonski skontroluje zarząd spółki w zakresie prawidłowości stosowania przepisów tej ustawy? To mial byc przetarg a nie zadne zapytanie o cene . Kwota 30.000 euro jest przkroczona a innych zwolniem podmiotowych nie ma. Naprawdę ktoś wierzy w to, że kiedy jego spółka uzyskała zamówienie na paliwo pozostaje bezstronny i obiektywny w organie nadzoru i kontroli jakim jest rada nadzorcza ? Naprawde bedzie bezstronny i obiektywny kiedy bedzie udzielal zarzadowi spolki absolutorium ? Ludzie o czym Wy mówicie? O samochodach sluzbowych? Sprawdźcie ile Panowie biorą w urzędzie za delegacje ? Jaka ekonomia Panie Szcześniak i Panie Dziekonski ? Jeśli ekonomia szeroko pojętą wyłącza stosowanie przepisów prawa zamówień publicznych i ustawy o gospodarce komunalnej to ja jestem księdzem. I jeszcze jedno. Panie Dziekonski Zgk może odbierać od Pana śmieci bo w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach nie ma zakazu odbioru odpadow od członków rad nadzorczych. To tak żeby Pan zaczął rozumieć prawo bo dotychczas.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 18. Szczęśniak: „Biznes należy rozpatrywać przede wszystkim w kwestiach ekonomicznych, a dopiero potem moralnych”. – Super, zawsze myślałem, że co jak co ale akurat w samorządzie jedno nie może być kosztem drugiego, a tu proszę łot maładiec !

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Właśnie następuje generalne rozliczenie ekipy PO-PSL, nic o tym nie wiesz? To rozliczenie nastąpi też w swoim czasie na szczeblu samorządowym, spokojna czaszka. Więc nie stawiaj na jednej płaszczyźnie PiS i PO, bo to tak samo, jakbyś zrównał żandarmów ze złodziejami.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 19. Żółta kartka, a może i czerwona dla p. burmistrza i p. dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 za chęć likwidacji klasy 1 e . Udowadniacie Państwo , że własne interesy są ważniejsze niż dobro naszych małych dzieci. Zapamiętam ten fakt, liczę na opamiętanie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.