Koniec ery Października

Oława Zmiana

– Moja rola powoli się kończy, elegancko podjąłem decyzję o odejściu – mówi Franciszek Październik, wieloletni burmistrz Oławy, obecnie doradca Tomasza Frischmanna

Franciszek Październik kończy pracę w Urzędzie Miejskim 30 października. Mówi, że będzie teraz „stypendystą ZUS-u”: – Powiedziałem burmistrzowi na początku mojej pracy, że będę wiedział, kiedy podjąć decyzję o odejściu. Ten czas nadszedł. Moja rola w urzędzie powoli się kończy. Jestem osobą spełnioną.

Były burmistrz nie wycofuje się jednak z życia publicznego, choć chce spróbować, jak to jest na emeryturze. Jest radnym Rady Powiatu (BBS) i nadal zamierza być aktywnym samorządowcem. Nie interesuje go posłowanie, ani senatorowanie (choć otrzymywał takie propozycje). Jego życie to samorząd i sprawy lokalne.

(MON)

Kategoria artykułu: Samorząd

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (29)

  1. Prywatnie to nie należę do sympatyków p. Października. Uczciwie to jednak muszę przyznać, że jako burmistrz odchodzi w wielkiej chwale i glorii, której można tylko pozazdrościć i życzyć jego następcom. W opinii PiS, p. Październik, jako jeden z nielicznych burmistrzów, wyprowadził miasto z ruiny! Oławy nie ma bowiem w wykazie „gmin zdegradowanych ekonomicznie” – projekt ustawy PiS, który powstał w 2012 roku i rok później został odrzucony przez Sejm. „Zdegradowane” gminy według Prawa i Sprawiedliwości stanowią blisko 25% wszystkich gmin w kraju.Warto również podkreślić, że docenienie byłego działacza PRL w zarządzaniu miasta to podwójny sukces p. Października! Gratulacje!

    Zgłoś naruszenie regulaminu

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.