Koniec ery Października

Oława Zmiana

– Moja rola powoli się kończy, elegancko podjąłem decyzję o odejściu – mówi Franciszek Październik, wieloletni burmistrz Oławy, obecnie doradca Tomasza Frischmanna

Franciszek Październik kończy pracę w Urzędzie Miejskim 30 października. Mówi, że będzie teraz „stypendystą ZUS-u”: – Powiedziałem burmistrzowi na początku mojej pracy, że będę wiedział, kiedy podjąć decyzję o odejściu. Ten czas nadszedł. Moja rola w urzędzie powoli się kończy. Jestem osobą spełnioną.

Były burmistrz nie wycofuje się jednak z życia publicznego, choć chce spróbować, jak to jest na emeryturze. Jest radnym Rady Powiatu (BBS) i nadal zamierza być aktywnym samorządowcem. Nie interesuje go posłowanie, ani senatorowanie (choć otrzymywał takie propozycje). Jego życie to samorząd i sprawy lokalne.

(MON)

Kategoria artykułu: Samorząd

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (29)

 1. lotniskowiec

  I chwała Bogu że jednego szkodnika mniej na tej naszej pipidówie.
  Ale oczywiście w to nie wierzę.Bo usunął się tylko w cień aby pociągać za sznurki,bo sam widzi że ten jego namaszczony Tomaszek to dyletant jakich mało.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Prywatnie to nie należę do sympatyków p. Października. Uczciwie to jednak muszę przyznać, że jako burmistrz odchodzi w wielkiej chwale i glorii, której można tylko pozazdrościć i życzyć jego następcom. W opinii PiS, p. Październik, jako jeden z nielicznych burmistrzów, wyprowadził miasto z ruiny! Oławy nie ma bowiem w wykazie „gmin zdegradowanych ekonomicznie” – projekt ustawy PiS, który powstał w 2012 roku i rok później został odrzucony przez Sejm. „Zdegradowane” gminy według Prawa i Sprawiedliwości stanowią blisko 25% wszystkich gmin w kraju.Warto również podkreślić, że docenienie byłego działacza PRL w zarządzaniu miasta to podwójny sukces p. Października! Gratulacje!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Współczuję tym wszystkim niezadowolonym, co by się robiło dla dobra nas wszystkim to zawsze znajdą sie krytykanci nie przebierający w słowach.Ludzie rozejżyjcie sie wokół i zobaczcie ile jest w tym kraju dobrego i pieknego, również w Oławie .

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Noooo, z tym końcem ery to przesada, w końcu nowy burmistrz został wybrany, namaszczony, opatrzony najgłośniejszą kampanią wyborczą, posadzony na tronie i dokładnie przeszkolony przez poprzednika. Październik pokazał, jak się przekazuje władzę a potem się ją… ma. Uczcie się.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.