Dudkowski odpowiada Szczęśniakowi

Szanowny Panie Burmistrzu

Z rosnącym uśmiechem przeczytałem Pańską polemikę z moim oświadczeniem „czas na zmiany”, a czytając ją tylko utwierdzam się w przekonaniu, że te zmiany są niezbędne.

  1. Niech Pan nie zachowuje się jak mała dziewczynka tylko odpowie na pytania i fakty, a nie prosi o współczucie pisząc o rzekomym ataku na władze samorządowe. Żaden atak nie ma tu miejsca są tylko pytania i fakty choć rozumiem, że dla Pana i Platformy Obywatelskiej mocno niewygodne.
  2. Rzeczywiście w Jelczu-Laskowicach nastąpiły zmiany od kiedy objął Pan funkcję burmistrza. Największa w ilości zatrudnionych osób na miejskich etatach powiązanych z Panem, Pana rodziną i formacją polityczną, którą Pan wspiera. I niestety nie są to zmiany na lepsze. O tym jakich fachowców zatrudnia się choćby w Centrum Sportu niech świadczą słowa Pana Pławskiego z Gazety Powiatowej kiedy zrezygnował z pracy w Miejskiej Spółce, którą Pan nadzoruje „kiedy chciałem zorganizować turniej siatkówki chciano mi dać bramki do hokeja”. Cóż tak panie burmistrzu kończy się zatrudnienia prezesa bez konkursu i dzieci radnych z Platformy Obywatelskiej i Pana koalicji politycznej.
  3. Co do promocji posła Dawida Jackiewicza z PiS ma Pan pecha, albo ograniczoną zdolność czytania folderów festiwalowych, których znajomością Pan się chwali. Oczywiście, że promowani byli posłowie i europosłowie. Oczywiście, że promowany był Dawid Jackiewicz z PiS tyle tylko, że tak samo, albo nawet lepiej promowany był poseł Roman Kaczor z Platformy Obywatelskiej, który miał dwukrotnie honorowy patronat nad tym wydarzeniem. Rozumiem, że dla Pana, który wspiera tylko wyłącznie jedną opcję polityczną coś takiego nie mieści się w głowie, ale takie są fakty. W tym kontekście kiedy jest Pan na plakacie z Romanem Kaczorem honorowym patronem festiwalu teatralnego Pana słowa o „topieniu setek tysięcy złotych w festiwalach” przywołują już tylko gromki śmiech wszystkich, którzy widzą te plakaty.
  4. Przywołuje Pan słowo przyzwoitość. A co z zatrudnieniem Pana rodziny w miejskiej spółce, którą Pan nadzoruje ? Jest mi przykro, że Pana szwagier nie jest Pana najbliższą rodziną. Myślę, że także przykro zrobiło się szwagrowi i jego córce, która tam pracuje. Co do Pana Ciechanowskiego to lepiej, żeby się Pan nie wypowiadał, bo lada chwila pojawi się wyrok sądu, który przywróci go do pracy i znowu ludzie będą się zwyczajnie śmiali.
  5. Pana koledzy są zatrudniani w radach nadzorczych miejskich spółek i zgadzam się, że jest to absurd. Podobnie jak Pana absurdalne tłumaczenie, że „Zgromadzenie wspólników podejmuje decyzje o powołaniu członków rad nadzorczych”. Tak się składa, że zgromadzenie wspólników – to jednoosobowo burmistrz Bogdan Szczęśniak, takie są fakty i przepisy prawa proszę nie zamydlać ludziom oczu.
  6. Na koniec mała dygresja. Słowa Platforma Obywatelska i etos w kontekście ośmiu lat niezrealizowanej obwodnicy Oławy to dla mnie sprzeczność. To, że chwalicie się chodnikiem do Łęgu to żenada, bo po to płacimy wam z naszych podatków, żeby realizować takie inwestycje. Piszę to wszystko z uśmiechem, na pewno nie będę pił syropu w nerwach jak burmistrz Szczęśniak, choć widząc jak zarządza naszym miastem a Platforma Obywatelska naszym krajem trudno się nie denerwować. 25 października wybierzmy dobrą zmianę. Razem damy radę.

Łukasz Dudkowski

Pełnomocnik PiS w Jelczu-Laskowicach

Tekst sponsorowany – komentarze nie będą zatwierdzane

Kategoria artykułu: Samorząd

Tagi: , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.