Turek u Kukiza

Przed referendum i wyborami Oławianin Marcin Turek – w dolnośląskim zespole Pawła Kukiza, który będzie układał listy wyborcze kandydatów do parlamentu.

Więcej informacji na ten temat w najnowszym wydaniu Gazety Powiatowej nr 32 z 6 sierpnia 2015. Wersja elektroniczna dostępna na eprasa.pl

Kategoria artykułu: Samorząd

Tagi: , , , , ,

reklama

Komentarzy (27)

 1. Andrzeju, jak może wywalczyć ktoś obwodnicę bez programu. Start dla startu i tyle.
  Do dziś Kukiz nie przedstawił programu na podstawowe kwestie i sam mówi, że programu nie ma i nie będzie miał. To po co chce zasiadać w parlamencie? dla diety?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • W okresie swoich bardzo krótkich rządów (2005-2007) PiS bardzo konsekwentnie realizowało swój program. Z działań podjętych wówczas przez PiS korzystało PO jeszcze przez dobre dwa lata po przeprowadzeniu podstępnego puczu, do którego ten z wora z jeziora przyznał się publicznie. Więc nie zadawaj idiotycznych pytań na forum.

    PO też zrealizowała swój PRAWDZIWY program czyli: napełnienie własnych kieszeni publicznymi pieniędzmi, oddanie polskiej gospodarko w ręce obcych państw za gigantyczne łapówy, wyprzedaż Polski za grosze obcym państwom, też za gigantyczne łąpówy, niszczenie polskiej elity niepodległościowej do zbrodni smoleńskiej włącznie, zniszczenie Polskiej Armii, zdemoralizowanie części społeczeństwa, ataki na Kościół i na chrześcijan (na całe szczęście nieudane), skłócenie Polaków, żeby osłabić opozycję i wiele innych.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Odsłona obłudy PiS

     Przypomnij jeszcze Gościu takie ,,osiągnięcia” PiS jak np. ostatnie wydanie skandalicznych decyzji pewnego prominentnego aparatczyka PiS w sprawie trucia ludzi przez pylące hałdy. Jakoś nie słyszałem głosów oburzenia ze strony Kaczyńskiego i Macierewicza na te decyzje wydane przez ich kolegę partyjnego. Pisowskie szczujnie pokroju wSieci, Gazeta Polska, Gazeta Polska Codziennie, Nowe Państwo, wpolityce.pl, niezalezna.pl czy niewygodne,info też nawet nie zająknęły się na ten temat. Co tam, niech się ludzie trują.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • To nie jest żadna obłuda PiS, tylko twoja obłuda, śmierdząca na odległość.

      Dlaczego media odkrywające prawdę nazywasz „szczujnią”, tego się pewnie nigdy nie dowiemy. Jak zatem nazywasz media, które łżą jak bure suki i przemilczają prawdę?

      Poza tym, wymienione przez ciebie media nie zajmują się sprawami lokalnymi, tylko centralnymi. Takich Stanowic, w których przemysł truje mieszkańców, są w Polsce setki. Nasza lokalna „Powiatowa” o tym informowała, nie czytałeś? Takich Brezdeniów i Kownackich też pełno jest w lokalnych samorządach i barwy polityczne w jakich występują nie mają najmniejszego znaczenia – oni są po prostu członkami miejscowych sitw, które znikną razem z korupcją, jak centralne rządy przejmie PiS.

      Uważasz, że Kaczyński i Macierewicz mają zajmować się oddzielnie każdym takim „Armetonem” w Polsce? Masz takie pojęcie o rządzeniu prawie 40-milionowym krajem w środku Europy, jak cep o fizyce kwantowej.

      W Polsce jest 380 powiatów i prawie dwa i pół tysiąca gmin. Kaczyński i Macierewicz mają się zajmować każdą z nich i sprawdzać każdego powiatowego kacyka, który wkradł się w szeregi PiS? Pogięło cię? Jakbyś skierował swoje pretensje do szefostwa PiS we Wrocławiu, np. do Lipińskiego, to miałoby to jeszcze jakiś sens, ale do najwyższych władz PiS w Warszawie?

      To, że jakiś lokalny sitwowicz może sobie bezkarnie łamać prawo, jest efektem systemu, jaki zaprowadziła PO przez osiem lat swoich rządów. Zadaniem Kaczyńskiego i Macierewicza jest zmienić ten system odgórnie. Jak sobie z tym poradzą, to taki Brezdeń nie będzie miał prawa bytu w żadnym samorządzie. Tak to funkcjonuje, ale żeby to zrozumieć, trzeba mieć rozum, a ty zamiast rozumu masz we łbie peowskiego diabełka, który każe ci co masz robić.

      Twój cel, wymuszany przez peowskiego diabełka w pustym łbie, jest jeden – straszyć PiS-em, żeby PiS nie wygrało wyborów parlamentarnych. Tymczasem nie straszysz PiS-em, tylko Brezdeniem, który na program i na pozycję całego PiS w społeczeństwie ma taki wpływ, jak psie gó..o w krzakach na ilość plam na słońcu.

      Oczywiście nie będziemy głosować na żadnego Brezdenia, ale będziemy głosować na PiS, na ludzi, których znamy z uczciwości i z zaangażowania w sprawy społeczne.

     • A mogę do Jackiewicza, który był podejrzewany o zabójstwo? PiS to takie samo zło, partyjniactwo i kolesiostwo jak PO tylko PiS rządził krócej i dlatego w PiS to było mniej jaskrawe. Dla przykładu żona Hoffmanna w KGHM i nie mówcie, że to regionalna sprawa, bo jeszcze długo później Hoffman był rzecznikiem PiSu.

     • Anonimie, chory z nienawiści do Prawa i Sprawiedliwości. To dokładnie taka sama nienawiść, jak bandziora do policji, prokuratury i sądów, które nie pozwalają mu kraść, rabować, gwałcić i co tam jeszcze.
      Twoje porównanie PiS z PO, to jakby porównał Armię Krajową z Waffen SS, a porównanie gigantycznych afer PO na setki miliardów złotych z tym, że żona Hofmana pracuje w KGHM, to już zupełny debilizm.
      Jesteście skończeni. Społeczeństwo przejrzało wreszcie na oczy i nie wierzy już w wasze kłamstwa o PiS-ie. Wasze straszenie PiS-em już nie działa. Za to Paradą Oszustów można już wystraszyć każdego, nawet tych, którzy siedzą w PO i okradają Naród, bo czują już oddech prokuratora i sądu na karku.

     • Do Andrzeja

      Ja jestem zupełnie zdrowy. A porównanie PiSu i PO to raczej jak porównanie Wehrmachtu i SS a nie armii krajowej.

     • Syn żołnierza AK

      No to sam potwierdziłeś „Anonimie”, jaka z ciebie kanalia. Napisałeś „armia krajowa” z małych liter. Jesteś antypolskim sowieckim agentem.

      Syn żołnierza AK zamordowanego po wojnie przez takie kanialie jak ty.

     • Jak wszędzie widzisz agentów to diagnoza jest tylko jedna a PiS=PO jedno i drugie to zło.

     • To ty jesteś wszędzie? Jakby głupota bolała, to byś wył z „bulu” 26 godzin na dobę (zawsze wstawałbyś dwie godziny wcześniej). A co do znaku równości, to można go śmiało postawić pomiędzy tobą a Goebbelsem. Gratuluję poziomu moralności. To już nie jest dno, ani nawet trzy metry mułu. To jest przepaść bez dna.

 2. Robert, a czym jest program i czemu ma tak na prawdę służyć? Słusznie mówi Paweł że to największa ściema naszych pseudo politycznych specjalistów typu poseł Kaczor. Bo wystarczy spojrzeć na chociażby program oławskiej koalicji PO/BBS. To jest dopiero kłamstwo i mamienie wyborców!. Już na pierwszym punkcie programu koalicja poległa, i na siedem punktów tak na prawdę zrealizowano DWA!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Łukasz N. ma rację, obiecali basen – nie ma , obiecali budżet obywatelski – nie ma, od lat obiecują obwodnice – nie ma, piłka nożna upadła, piłkarzy ręcznych nie wpuszczają w Oławie na halę. Może warto postawić na nowych.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Łukasz N już sam się chyba pogubił w tym co głosi, najpierw na forach pisze, że partie i ich kandydaci nie mają programu, potem jak startuje do samorządu to głosi swój program mówi jaki program jest ważny, teraz pisze że jednak program nie jest ważny, bo partie go nie realizują,
  rety człowieku ty jesteś lepszy niż polityk zmieniasz zdanie z prędkością światła
  Kuzkz jest dobrym muzykiem a nie politykiem, wytyka politykom że nic nie robią ale sam w sejmiku nie zgłosi żadnej interpelacji (o których tak wiele mówił w kampanii Łukasz N odnośnie radnych BBS- wtedy mówił, że są bezradni), a teraz Łukasz N popiera równie bezradnego w sejmiku Kukiza.
  Tak się zastanawiam skąd ludzie biorą siłę na to aby krytykować tak mocno jednych i równie mocno chwalić drugich, którzy nie różnią się od pierwszych niczym ?
  „…smutny ten kraj gdzie ludzie rozum zatracili na rzecz swoich poglądów nie szanując przy tym innych, smutny ten kraj jak ludzie gardzą ludźmi…”

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Pitersen, już bardziej uprościć się nie dało? Wiem jakie mam poglądy, wiem czego chcę, i wiem że jeżeli coś piszę to nigdy anonimowo. Dzięki temu możesz uważnie śledzić (bo zdaj się, że tak właśnie robisz) to co piszę.

  Porównując Kukiza do naszych miernot z BBS’u kolego popełniasz wielki błąd. Po pierwsze robisz z siebie totalnego idiotę (mam nadzieję, że nieświadomie – to jeszcze można wybaczyć), po drugie Paweł Kukiz robi wielką robotę, dość powiedzieć że bezinteresownie. Dla dobra Polski i Polaków. I powtarzam, ma rację kiedy mówi że program obecnie rządzących partii to jedna wielka ściema.

  „…smutny ten kraj gdzie ludzie rozum zatracili na rzecz swoich poglądów nie szanując przy tym innych, smutny ten kraj jak ludzie gardzą ludźmi…” Dlatego też widzisz, trzeba pogonić złodziei z PO raz na zawsze, dać przykład innym „partiom”, pokazać że Polacy nie dadzą już więcej sobą pomiatać. Paweł Kukiz ruszył ludzi do działania, dał nadzieję na zmianę na lepsze. Dzięki swoim działaniom sprawił, że PO nagle stała się taka pro obywatelska, Komorowski ogłosił referendum. Dzięki temu mamy ogromną szansę zmienić złodziejski, wręcz mafijny układ jaki panuje w Polsce.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Może wiesz Łukasz jakie masz poglądy, ale działasz wbrew temu.

  Czym są JOWy. Okręgi jednomandatowe. I jak myślisz, kto wygrałby, gdyby wprowadzić takie okręgi jednomandatowe z powiatu oławskiego? Już tego wam Kukiz nie powiedział, więc oczywiście nie wiecie..

  Okręg Jednomandatowy obejmowałby powiat oławski i prawdopodobnie powiat strzeliński. I zobacz, kto na tym terenie zdobywa najwięcej głosów, czyżby poseł Kaczor?

  Były burmistrz Październik też napominał o wprowadzeniu JOW w wywiadzie dla Gazety.

  I teraz ty, przeciwnik układów chcesz wprowadzać JOWy, by tacy ludzie, którzy już nie mają szans na zdobycie mandatu, dać im szansę, wprowadzając JOWy. Z tych JOWów nie skorzysta Oława, tylko ta osoba, którą zna większość okolicznej ludności. I JOWy doprowadziłyby do tego, że mielibyśmy bardzo „niezależnego posła”.

  Pomyśl nad tym, do czego doprowadziłyby te wasze okręgi jednomandatowe w przełożeniu na Oławę.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Ta cala gadanina o JOW-ach, konferencja prasowa w Oławie , przekonywanie o słuszności idei przez Pawła Kukiza nie uzdrowi nasze państwa . W Oławie dzięki JOW-om partie polityczne jeszcze bardziej się umocniły, w wyborach do senatu -okręgi jednomandatowe – wygrywają dwie największe partie polityczne, a przecież JOW-y miały to zmienić?
  Na pierwszym planie M.Turek- Wielka sensacja, jest tez przecież przedstawiciel Przejrzystej Oławy Łukasz Niżyński , ale jakoś nikt o tym nie mówi? Finał z tym nowym ruchem politycznym będzie taki sam jak z ,Ruchem Palikota, może zdobędą kilka mandatów wejdą do Sejmu i tam sie rozejdą każdy w swoją stronę, najważniejsze sie dostać.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.