Czekali na bombę, wystarczył granat

– Nie chcemy w naszej fabryce, która produkuje dla polskiej armii, żadnych obcokrajowców – mówi Łukasz Dudkowski, prezes „Jelcza” (na fot.)

„Misiewiczem” się nie czuje, ostro punktuje władze Jelcza-Laskowic, co jeszcze? Czytaj rozmowę w najnowszym wydaniu „Powiatowej”. Dostępne również e-wydanie. Sprawdź tutaj: http://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2017-03-30

Kategoria artykułu: Rozmowy

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (36)

 1. Z tego co przeczytałem w artykule to chyba pracuje w jakimś innym jelczu ? Propaganda . Dlaczego nie wspomniano o tym że np socjal na święta zmniejszono z kilkuset złotych do 98 netto ? Wczasy pod grusza… hmm 118 zł? Średnia pensja 2800 zł brutto . Firma to skansen i manufaktura. Wszystko robione młotkiem na kolanie . Tekst bardzo propagandowy. Może niech na ten temat wypowiedzą się pracownicy produkcji ? ☺

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Popieram jestem bylym pracownikiem jelcza i moze srednia jest duza ale chyba tych co pija na gorze kawke. Wszystko zostalo zmniejszone do minimum a traktowanie ludzi na montarzu jest skandaliczny szczegolnie przez pana T.D ktory nawet ludzia jak chce wstrzymuje podwyzki i jak ktos mu sie nie podpozadkuje to zostanie wyrzucony . Jelcz ladnie wyglada z zewnatrz a to co sie dzieje w srodku to jeden wielki SKANDAL

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Własny interes stawia ponad wszystko. Otacza sie tylko ludźmi którzy pomóc w kampanii, mogą ułatwić karierę i wysokie stołki.
  Może o sobie mówić ,ze nie jest Misiewiczem będąc z wykształcenia politologiem ,bo jest teraz prezesem potęznej firmy produkującej samochody dla wojska i podobno nie ma nawet prawa jazdy.
  Nie zatrudnia obcokrajowców, ale czy komuś pomógł będąc prezesem firmy bezinteresownie? Jakoś nie słyszałem .

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Najlepiej aby na czele takiej firmy stał ktoś z wykształceniem technicznym i doświadczeniem w zarządzaniu produkcją.
  A tu?? Kto to jest właściwie? Co ten człowiek w życiu zrobił? Jaką ma wiedzę techniczną i jakie doświadczenie w zarządzaniu produkcją? Nie ma mowy o dobrym zarządzaniu z takimi ludźmi.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Nie lubi Pan prezes kolesiostwa i układów… ?? podam teraz tylko jeden przykład który świetnie pokaże jak jest naprawdę… kierownikiem całej zmiany został starszy Pan który do tej pory… spisywał liczniki w komunalce ???? pozdrawiam naszego wspaniałego wielbiciela suszonej żurawiny ???

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Chyba wiele osób co krytykuje obecnego prezesa nie ma zielonego pojęcia co działo się przed nim, straty, kary itp itd….ten przynajmniej wyprowadził firmą na prostą….i nie trzeba mieć do tego prawa jazdy…jak ktoś tutaj przytoczył…..a do pracowników tych narzekających…załóżcie Związki Zawodowe i walczcie….a nie anonimowo wypłakujecie się tutaj…..chociaż zastanawiam się, ilu tutaj przeciwników politycznych, którzy nie mają zielonego pojęcia co się dzieje wokół firmy.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. No jasne drogi Olku . Pracuje tam parę lat i nie wiem co się dzieje ☺ Jakie kary ? Wiesz o czym ty wogle mówisz:/ kary były przez przeciągające się formalności i koncesje w wojsku . Poza tym to były nowe modele i jak to bywa podczas wdrażania czegos nowego ciągle wyskakiwaly jakieś niespodziewane problemy . Nie jestem z żadnej opcji politycznej ani nie stoję po niczyjej stronie . Prawda jest taka że gdyby nie prezes Czubak tego zakładu by już dawno nie było. To że nadal istnieje jelcz to zasługa starej załogi i kadry . Przetrwali wszystko co najgorsze , a w momencie gdy wszystko wychodziło już na prosta wskoczył nowy prezes to i się kręci. Pozatym wcześniej zakład był skrupulatnie rozliczany i nie było taryfy ulgowej a teraz jak PiS inaczej może rozliczać PiS? Wyniki są ważne?ważne jest to kto to rozlicza to i wyniki są super . I te heroiczna walka prezesa z obcokrajowcami to ściema. Dlaczego nie doda że to jest po prostu prawnie zakazane i nie ma takiej możliwości zamiast kreować się na bohatera ? Poza tym czy obłuda nie jest to że jego partia nie kryje się z chęcią ściągnięcia kolejnych milionów ukraincow ? Jak dla mnie marny teatr..

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. tak czytam te niektóre komentarze i uśmiecham się z politowaniem.
  czy dla niektórych z Was jedynym kryterium do tego, żeby zajmować stanowisko kierownicze jest prawo jazdy ?
  a co ma piernik do wiatraka.
  a co do kompetencji jakie wg co niektórych powinien mieć prezes to w pierwszej kolejności jak już to zarządzanie. nie musi mieć wykształcenia technicznego bo on nie będzie składał tych ciężarówek osobiście ani nie będzie podłączał elektroniki.
  a tak naprawdę to widzę, że co niektórym żal d…pę ściska, że koleś wyprostował sytuację.
  nie wiem jakie tam są zarobki ale jakoś pani redaktor nie podważała tego, że wynegocjował zmniejszenie kar za niedotrzymane terminy. nie podważała też tego, że doprowadził do przywrócenia płynności i firma teraz dostarcza sprzęt w terminie.
  a co do wyborów to widzę, że się przebudzili jego przeciwnicy i zaczyna się jazda.
  może tak przyjrzycie się swoim pupilom na stanowiskach w gminie ?
  może ich zacznijcie rozliczać z tego co zrobili od wyborów.
  bo tak naprawdę to niektórzy z naszych drogich radnych jedyne co robią to podnoszą rękę w górę kiedy im się każe. Ci sami zabierają głos tylko po to żeby złożyć wniosek o przerwanie dyskusji (pozdrowienia dla pani radnej z Piekar).
  tutaj popatrzcie.
  wystarczy przypomnieć dyskusję na temat podwyżki wody, przepraszam podwyżki za ścieki (chociaż de facto to to samo).
  radny W i radna Cz prawie się popłakali jak podczas swoich wystąpień przekonywali że za dobrą wodę trzeba płacić.
  inna sytuacja, radny W podczas głosowania nad budżetem bardzo popierał projekt i zachęcał do głosowania za pomimo tego, że w jego okręgu nie bardzo urząd miasta chce cokolwiek robić ( w każdym razie w innych okręgach jest dużo więcej)
  więc zamiast pisać tutaj to zacznijcie się ludziska przyglądać temu co robią Wasi przedstawiciele w samorządach. Wy ich wybieracie i to oni powinni Was reprezentować.
  na tą chwilę, niestety, w wielu przypadkach wygląda to bardzo słabo.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. W ciągu ostatnich 2 lat w Piekarach :
  -wyremontowano gruntownie świetlice wiejska oraz ją wyposażono
  -Pomieszczenie po starym sklepie przerobiono na nowoczesną kuchnie z profesjonalnym wyposażeniem
  -Postawiona została wiata przystanku w nowym bezpiecznym miejscu
  -Odnowiono ogrodzenie przy kapliczce
  -Droga powiatowa została wyfrezowana oraz pozbawiona muld i garbow.
  -Obecnie dobiega końca budowa chodnika z drogą rowerową oraz oświetleniem pomiędzy Piekarami a Laskowicami
  -Rozpoczęto budowę brakującej części chodnika dla pieszych w Piekarach co znacznie zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców poruszających się wzdłuż ulicy Głównej
  – Organizowane są różnego typu imprezy dla mieszkańców ( Mikołajki, spotkania opłatkowe oraz duże imprezy plenerowe )
  – Zostaliśmy również organizatorami tegorocznych dożynek gminnych . A to wszystko dzięki radnej , sołtysowi i zgranej radzie soleckiej 🙂 A więc drogi krytyku przypomnę Ci tylko że zgoda buduje a niezgoda rujnuje . A teraz proponuję niech każdy tak się rozliczy i porównamy efekty . Serdeczne pozdrowienia z Piekar 🙂

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 10. Emeryt z JZS

  Jedyne co potrafi zrobić ten Jelczanski misiewicz to dbać o pijar. Polewać sobie łeb wiadrem wody, przed kamerami. Stawiać reklamy na wjazdach do miasta. I robić miny na zdjęciach w lokalnych gazetach. Gość nie ma kompetencji na sołtysa Kozicj Wulek, zostaje prezesem firmy produkującej samochody. To pisowske standardy, nauczyciel geografii był prezesem KGHMu.
  Czas pogonić tych cwaniaczków, bo zniszczą nasz piękny kraj!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 11. Jak mawiał klasyk Lenin, „Kadry są najważniejsze, towarzysze”.
  Czy PiS to rozumie i wie, jak ten problem rozwiązać? Wygląda na to, że dużych zasobów kadrowych nie ma.
  Teraz mamy samych „fachowców” nominowanych przez partię rzadzacą.. A gdzie prawdziwi fachowcy? Jednak sa , ale nie ma dla nich pracy , bo nie po linii partyjnej. Już Stalin to przerabiał, konstruktorów samolotów wysłał na Syberię, a zastąpili ich robotnicy i chłopi. Tylko, że konstruowane przez nich samoloty latać nie chciały….

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 12. do Aaa
  drogi Panie/Pani tak się składa, że temat zameldowania tych 30; 50 czy 100 osób ciągnie się już od początku kadencji czyli ponad 2 lata i jakoś dalej nic nie zostało wyjaśnione.
  temat ciągle odgrzewany jak stary kotlet, jak brak prawa jazdy Dudkowskiego.
  aż dziw bierze, że nie wspomniałeś wybitych szyb w samochodzie burmistrza. też dobry temat.
  a co do trolla, pisowskiego czy nie. każdy ma prawo do swoich przekonań. PiS czy PO to osobista sprawa każdego z nas. ale na pewno to nie powód do tego żeby obrażać innych. tym bardziej mnie to dziwi, że z tego co piszesz wynika, że jesteś antypisem. Twoja sprawa. ale używając zwrotów w stylu „troll” nie mów że PiS jest partią nienawiści.
  do MIsiek
  piękne osiągniecia i duży powód do dumy.
  jedna uwaga:
  chodnik, wiata, droga POWIATOWA – już sama nazwa wskazuje kto wyłożył pieniądze.
  z tego co wiem to nie macie nikogo z Piekar w radzie powiatu a tam przecież rządzi ten przez wszystkich znienawidzony PiS.
  co zostaje ?
  świetlica, imprezy, dożynki
  więc parafrazując wypowiedź pani radnej z naszego rodzimego tercetu/kwartetu egzotycznego:
  „wieś się bawi”

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.