Nakręceni na pomaganie!

Jelcz-Laskowice

Błażej Telążka i Martyna Jurczyńska są wyjątkowi, bo pomagają przez cały rok. Działają nie tylko dla WOŚP. – Zobaczyliśmy jaką radość to daje i ile energii. Nigdy nie przestaniemy wspierać potrzebujących. Najważniejszy jest cel. Gęsia skórka, ścisk w gardle i łzy – te uczucia towarzyszą nam najczęściej.

– Ojciec pewnego chłopca zadzwonił do mnie z płaczem, bo był tak wdzięczny, że jego syn dzięki nam ma wymarzony mundur i już może być harcerzem – dodaje Martyna

Dla Martyny Jurczyńskiej i Błażeja Telążki robienie dobrych uczynków to niemal codzienność. Chcą, aby inni też mieli takie podejście do drugiego człowieka. W rozmowie z Agnieszką Herbą opowiadają o wzruszeniach, wielkich celach, niespodziance dla wolontariuszy, chwilach zwątpienia, szalonych planach.

– Ten rok rozpoczął się dla Ciebie wyjątkowo – 5 stycznia zapamiętasz na długo…

Błażej Telążka: – O tak! To było wielkie WOW! Z koleżankami z jelczańskiego sztabu WOŚP pojechaliśmy na spotkanie z Jurkiem Owsiakiem. Od siedmiu lat jestem wolontariuszem orkiestry, a teraz pierwszy raz działam w sztabie i to spotkanie było dla mnie bardzo ważne. To duże przeżycie, kiedy można zobaczyć Owsiaka na żywo, porozmawiać. Podpisał gadżety specjalnie na jelczański finał. Tak naprawdę najbardziej na to spotkanie czekała Martyna, ale…

– Twoje marzenie się nie spełniło.

Martyna Jurczyńska: –  Nie mogłam pojechać. Musiałam wtedy pracować. To miało być właśnie to wyczekiwane spotkanie, niestety się nie udało. Wierzę, że za rok zobaczę się z panem Owsiakiem. Sprawił mi wielką niespodziankę i specjalnie dla mnie nagrał filmik z pozdrowieniami.

– Podróż do Warszawy kosztowała trochę nerwów. Było ryzyko, że nie dojedziecie… CZYTAJ ROZMOWĘ w całości tutaj: http://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2017-01-12

lub w papierowym wydaniu „Powiatowej”. Już w sprzedaży!

Kategoria artykułu: Rozmowy

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (3)

 1. Rolf Michałowski

  Właśnie takie dobre dusze, chcące pomagać innym tak po prostu, od serca, nie oczekując za to żadnych pieniędzy, wykorzystują takie indywidua, jak Owsiak, który robi na nich solidną kasę. Proponuję przenieść Waszą potrzebną i szlachetną działalność do „Caritasu”.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Panie Rolfie dla pana dedykujemy kolejny rekordowy wynik WOŚP – na razie 62 mln.zł. rok temu 44 mln zl. Co pan na to?

   Dzięki takim zjadliwym krytykantom jak pan, dzięki prezesowi rządowej TV, księżom którzy szkalowali idee orkiestry i wszystkim politykom z pod znaku którego pan chełbi, Orkiestra gra i będzie grała do końca świata i jeden dzień dłużej, bo ta muzyka wychodzi z głębi serca wspaniałych ludzi.
   Jurek Owsiak nie obraża się na nikogo , ze sprzętu medycznego mogą korzystać wszyscy także ci którzy krytykują , bo zdrowie ludzkie jest najważniejsze.
   JUREK JESTEŚ WIELKI!
   ROLF SIEMA!

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.