Jesteśmy dziesięć plus

Bryłów Razem raźniej

Chociaż rządowy program 500+ wciąż wzbudza wiele kontrowersji, niektórym rodzinom okazał się bardzo pomocny. Z Barbarą i Wiesławem Chwistkami z Bryłowa, rodzicami dziesięciorga dzieci, rozmawia Anna Karpińska

– Czy otrzymaliście pieniądze na wszystkie dzieci?

Barbara Chwistek: – Mam dziesięcioro pociech: najstarszy jest Józef (20), potem Weronika (18), Zuzanna (17), Julia (15), Przemysław (14), Piotr (12), Bartosz (9), Michał (5), Anastazja (4) i Laura (11 miesięcy). Program 500+ obejmie ośmioro naszych dzieci, bo dwoje już jest pełnoletnich.

– Czyli 4 tys. zł miesięcznie. To sporo. Na co przeznaczyliście pierwsze pieniądze z programu 500+?

Barbara Chwistek: – Dobrze, że państwo pomaga wielodzietnym rodzinom. Wcześniej nie mieliśmy takiego wsparcia. To ogromna pomoc dla rodziny, bo dzieci kosztują. Pamiętam z dzieciństwa, że jak mama kupiła nam buty, to strasznie się nimi cieszyliśmy i je szanowaliśmy.  Teraz są inne czasy. Nawet buty są gorszej jakości, bo lubią się szybko rozkleić. Dwoje naszych dzieci trenuje judo, wozimy je na zajęcia  do Skarbimierza. Co roku jeżdżą też na obóz, ale drogo wychodzi, bo 1600 zł za osobę za dziewięć dni. W te wakacje pojechał tylko Piotrek, bo Bartek i Przemek wybrali kolonie nad morzem. Kiedyś opieka społeczna organizowała wyjazdy, ale teraz jest ich coraz mniej. Dlatego cieszy nas, że dostaliśmy ten zastrzyk finansowy.

Wiesław Chwistek: – Już troszkę wyremontowaliśmy łazienkę, a w planach mamy jeszcze korytarz. Kupiliśmy też auto dla córki, bo niedawno zdała na prawo jazdy. Ma teraz łatwiej, żeby dojechać do szkoły. Na następne wakacje chcemy się wybrać całą gromadką nad morze.

CZYTAJ ROZMOWĘ w całości: http://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2016-10-06

Dostępna również w papierowym wydaniu „Powiatowej”

archiwum-78

Kategoria artykułu: Rozmowy

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (71)

  • samotna też nie dostaje, przy minimalnej z premią dostaje 1800zł na rękę mając jedno dziecko przekracza dochodowo i jej się nie należy ale samotne matki tak naprawdę nie są smotnymi, dostają alimenty i często są w nowych związkach więc finansowo soją lepiej niż nie jedna rodzina

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 1. racjonalista

  500+ to zaciągnięty kredyt!
  Przez pięć miesięcy 2016 roku dług Skarbu Państwa wzrósł o 56 mld zł, a w ciągu półrocza – może nawet zwiększyć się o 60 mld zł. To rekordowa kwota od 15 lat.Co przyczyniło się do zwiększenia zadłużenia? Jak pisze „Rz”, to efekt m.in. rozbuchanej polityki socjalnej i demograficznej PiS. Morawiecki słusznie zauważył bowiem, że pieniądze na Program 500+ są brane na kredyt. Gdyby nie dodatki na dzieci, deficyt i dług mogłyby być o 16 mld zł niższe. Główny problem leży jednak w tym, że choć wydatki rosną, to wpływów do budżetu nie przybywa. Podatku od hipermarketów nie ma, a zapowiadane uszczelnienie systemu podatkowego nie funkcjonuje.
  POZDRAWIAM OPTYMISTÓW!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Brednie. Z czasem wpływy do budżetu wzrosną, bo społeczeństwo zacznie wydawać więcej pieniędzy na konsumpcję. A po drugie jest to inwestycja w przyszłość. Kto niby ma pracować na świadczenia dla przyszłych emerytów? Chcesz żyć w społeczeństwie starców?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Nie wzrosną, bo to nie są pieniądze, które budżet zarobił, a pożyczył. Jak kupisz telewizor na kredyt to co prawda masz telewizor, ale musisz spłacać kredyt. Dopóki nie spłacisz kredytu to twój majątek się nie zwiększył. W jaki sposób 500+ ma wpłynąć na zwiększenie dzietności? Nikt normalny nie zdecyduje się na kolejne dziecko tylko dlatego, że dostanie 500 złotych (na pierwsze dziecko to w ogóle nie ma wpływu, bo tu 500+ nie obowiązuje). Jeśli chcemy zwiększyć dzietność to należałoby pójść raczej w kierunku zapewnienia miejsca w darmowych przedszkolach i żłobkach, obniżeniu podatków na artykuły pierwszej potrzeby dla dziecka (pieluchy, ubranka, mleko, zupki), zwiększenia ulg podatkowych dla pracujących rodziców. Za 500 złotych to się nawet porządnego wózka dla dziecka nie kupi, nie wspominając o tym, że dziecko z czasem potrzebuje drugiego wózka (spacerówki). Tu potrzeba zmian systemowych, a nie rzucić ochłap i mieć to gdzieś. Na marginesie już pozostawiam to, że poprzednie rządy nie zrobiło nawet tego.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Łżesz postkomunisto, aż się belki wyginają. Tylko to potraficie, kłamać, oszukiwać i kraść. Dowiedliście tego przez całe wasze rządy przez 25 lat.

   Program „Rodzina 500 plus” jest finansowany z tego, czego już nie mogliście ukraść, bo rząd Zjednoczonej Prawicy z PiS-em na czele uniemożliwił wam dalsze rozkradanie budżetu.

   Ten olbrzymi deficyt budżetowy, to wasze dzieło, bo kradliście nie tylko to co było w budżecie, ale też na kredyt.

   Nowy rząd przejął po was rozszabrowany budżet i rozszabrowaną gospodarkę. Żeby zapełnić dziury wygryzione przez was w budżecie i jednocześnie postawić gospodarkę na nogi przez nowe inwestycje, trzeba wziąć dodatkowe kredyty.

   Zablokowanie rozkradania budżetu i dynamiczny rozwój gospodarki już w pierwszych 12 miesiącach rządów PiS i Zjednoczonej Prawicy spowodował, że stopień deficytu budżetowego za rok 2016 jest NIŻSZY, a dochody budżetowe WYŻSZE niż planowano.

   http://wpolityce.pl/gospodarka/320438-dochody-budzetu-panstwa-wyzsze-o-116-proc-niz-w-poprzednim-roku-deficyt-budzetowy-nizszy

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Ubecji i tak nie pamiętasz Rolfiku, bo jesteś za młody, ale o esbecji może coś powiesz? Bo jak to się stało, że dostałeś paszport i podczas Stanu Wojennego zniknąłeś w NRD? Tylko nie bredź znowu, że przyjeżdżał do ciebie Leszek Moczulski na szkolenia. Ciekawe. Chyba, że szkoliłeś, jak okłamywać, że jesteś doktorem? Takim doktorem to i Wałęsa jest, bo zdobył honoris causa, a widziałeś by Wałęsa tytułował się doktorem, tak jak ty to czynisz? I po co wstawiasz linki do prawicowych portali, są tak samo rzetelne, jak ty panie tzw. doktorze.

      Tak właśnie należy dyskutować z (…), który wyzywa, i nie potrafi nic innego napisać, cytuję rolfika z małej litery np. łżesz, jesteś ubekiem. Trzeba nie mieć za grosz szacunku, by na każdym kroku odpowiadać inwektywami, tylko (…) i esbeckie kapusie tak potrafią? Jesteś jednym z nich?

     • Rolf Michałowski

      Drogi Panie Karolu!

      Jak zwykle łże Pan, aż się belki wyginają. Pan jest wręcz zbudowany z czystego kłamstwa. Nawet Kownacki Panu nie dorównuje.

      Mam 71 lat i doskonale pamiętam, jak ubecja katowała mojego wuja – wówczas majora Armii Krajowej. Pamiętam też doskonale, jak ubecja prześladowała mojego ojca. Pamiętam też doskonale, jak w 1956 roku ubecja przećwiczyła całą moją klasę za publiczne podarcie zeszytów od rosyjskiego.

      W stanie wojennym nie byłem w NRD, lecz w ówczesnych Niemczech Zachodnich, gdzie bardzo szybko dostałem azyl polityczny. Z pięcioletniego pobytu w NRD wróciłem 1975 roku.

      Niech mnie Pan nie porównuje do Wałęsy. Pańskie głupie przytyki związane z tytułem naukowym traktuję jak wyzwiska kierowane w moim kierunku przez pijaka leżącego w rynsztoku we własnych wymiotach, więc nie mogą mnie obrazić, ale za porównanie mnie do takiego zdrajcy będzie Pan miał poważne kłopoty. Obiecuję.

      Wstawiane przeze mnie linki są rzetelne, nie dlatego, że są prawicowe (Panie Lewacki Sługusie), lecz dlatego, że podają prawdę i fakty.

      Co do szacunku, to nie stać mnie na takie chamstwo, jak Pana, który do znanej mu osoby publicznej, znacznie starszej od Pana, występującej pod własnym imieniem i nazwiskiem, zwraca się publicznie przez „ty”. Ja nie odpowiadam inwektywami, lecz twardymi argumentami, nazywając rzeczy po prostu po imieniu, takimi, jakie faktycznie są, Szanowny Panie Sługusie Lewackiej Mafii, która nie może pogodzić się z utratą władzy w demokratycznych wyborach i próbuje kłamstwem, a nawet siłą, obalić demokratyczne wybrany rząd.

      Chce Pan ze mną dyskutować? Proszę bardzo, ale rzeczowo, faktami. Mnie chodzi o dobro Polski, o dobro Polaków, o przestrzeganie praw Mieszkańców przez oławskie samorządy, o wykorzenienie korupcji w tychże samorządach, o szacunek władzy samorządowej do Mieszkańców i o rzetelne gospodarowanie publicznym pieniądzem, a przede wszystkim o prawdę w przestrzeni publicznej. A Panu o co chodzi? O mój doktorat? O mój życiorys? Mam umrzeć ze śmiechu?

     • Chodzi tylko o jedno, żebyś Rolfie nie obrażał w każdym wpisie, jednocześnie jęcząc, że wszyscy obrażają ciebie, PIS i Kościół, a ty czynisz wręcz to w każdym wpisie, wyzywając każdego, z kim dyskutujesz.
      Jak było z tym Moczulski? Nadal twierdzisz, że szkoliłeś tego pana za granicą?
      Jak w czasie Stanu Wojennego dostałeś paszport?

      Na forach internetowych nikt nie używa per pan, szanowny pan, tego netykieta nie przewiduje. Co innego w rzeczywistości, wtedy oczywiście przez pan. Tu jednak proszę skrócić formy do imienia.
      Możemy dyskutować, ale bez chamstwa i wyzywania, którym pan się posługuje i nie wmawiania, że tylko pan zna jedyną prawdę i posługuje się pan wyłącznie faktami.
      Nazwisko moje pan zna.

      Pozdrawiam

     • Rolf Michałowski

      Jeszcze post scriptum specjalnie dla Pana Karola.

      Temat mojej pracy doktorskiej w tłumaczeniu na język polski brzmi: Udoskonalenie urządzenia do wykrywania i ciągłego pomiaru stężenia wodoru w płynnym sodzie. Dla wyjaśnienia, chodziło o wczesne wykrywanie oraz dokładny pomiar wzrostu stężenia par wody przenikającej z wymiennika ciepła lub z otoczenia do układu chłodzenia szybkiego reaktora jądrowego, chłodzonego płynnym sodem. Tytuł jest honorowy, ponieważ wobec potrzeby szybkiego zastosowania tej pracy w doświadczalnej elektrowni jądrowej w Kalkar w Niemczech (bezpieczeństwo reaktora), zrezygnowano z przeprowadzenia czasochłonnego przewodu doktorskiego.

      Mam nadzieję, że Pan Karol przedstawi nam wszystkim tematy prac doktorskich Wałęsy, który z wrodzonej skromności swoich licznych tytułów doktora nauk (jakich?) nie używa.

     • Dobra jeśli przez pan to ok.
      Wałęsa otrzymał doktorat honoris causa, więc żadnej pracy nie napisał, o czym powinien pan wiedzieć.
      A czemu pan już nie używa swojego sławnego tytułu?
      Pozdrawiam

     • Jeśli ktoś bezczelnie kłamie i hołduje zasadzie: jeśli fakty mówią co innego, to tym gorzej dla faktów, ten musi się liczyć z nazwaniem swojego działania po imieniu. Prawda nie jest obrazą, nawet jeśli używa się mocnych słów.

  • Szanowny Ekonomie! (nie mylić z ekonomistą)

   Muszę Cię wyprowadzić z błędu. Otóż program „Rodzina 500+”, bo chyba to masz na myśli w Twoim komentarzu, nie jest żadnym rozdawnictwem, lecz rzeczywiście inwestycją i to bardzo pożyteczną dla polskiej gospodarki.

   Nie raczyłeś rzeczowo uzasadnić Twojego publicznie ogłoszonego twierdzenia, więc pozwól, że ja uzasadnię moje.

   Coś, co się po prostu rozdaje, jak np. zyski wyprowadzane z Polski za granicę, albo podatki, które zamiast trafić do budżetu były wyprowadzane za granicę w przestępczym procederze, co na potęgę praktykował rząd PO/PSL, rzeczywiście nie jest żadną inwestycją, bo nie wraca do polskiej gospodarki pod żadną postacią.

   Świadczenia z programu „Rodzina 500+”, wypłacane najbiedniejszym polskim rodzinom, które wychowują dzieci, są wydawane przez te rodziny tutaj, w kraju i co za tym idzie, wracają częściowo do budżetu w formie podatku VAT i innych podatków płaconych przez producentów, usługodawców, handlowców, którzy sprzedają swoje towary i usługi tym rodzinom, na większą skalę, niż dotychczas.

   Już tylko samo to nakręca gospodarkę, bo rośnie konsumpcja, co tworzy nowe miejsca pracy.

   Rodziny z dziećmi, które nie muszą już żyć w ubóstwie, lub nawet w skrajnym ubóstwie, jak to było za róznych tuSSkich, komoruskich i kopaczek smoleńskich na metr, stać teraz na to, żeby dzieci chowały się zdrowo, otrzymały dobre wykształcenie, wyjeżdżały na wakacje i miały szczęśliwe dzieciństwo. Takie dzieci nie będą później emigrowały z Polski, bo po pierwsze, czyją się tu dobrze, a po drugie, na skutek powstawania nowych miejsc pracy w wyniku zwiększonej konsumpcji, nie będą miały problemu ze znalezieniem dobrej pracy w Polsce. Za rządów PO-PSL z Polski wyemigrowało ponad 3 miliony młodych ludzi. Zatrzymanie takiej masowej emigracji, to z pewnością jest inwestycja w gospodarkę i to dobra.

   Jak wszyscy wiemy, pieniądze, które przez już prawie trzy dekady wpłacaliśmy do różnych funduszy emerytalnych, zostały rozkradzione przez rząd PO/PSL. Na skutek tego, nasze emerytury muszą opłacać nasze dzieci, których naturalny przyrost, na skutek złodziejskiej i antyrodzinnej polityki rządu PO-PSL gwałtownie zmalał. Świadczenie 500+ powoduje, że małżeństwa, które wobec ubóstwa nie decydowały się na posiadanie dzieci, teraz takie decyzje podejmują. Już po roku od wprowadzenia tego programu liczba urodzin w Polsce znacznie się podniosła. Małżeństwa chcą mieć dzieci, bo posiadanie i wychowywanie dzieci daje bardzo dużo radości i satysfakcji. Znaczne podniesienie dochodów małżeństw, które zdecydują się na dzieci, jest olbrzymią siłą napędową przyrostu naturalnego. Jest to zatem ratunek dla naszych emerytur, a więc bardzo potrzebna inwestycja.

   Jest to też inwestycja w moralność i patriotyzm społeczeństwa, które widząc, że rząd nie rozkrada budżetu i majątku narodowego, lecz dochody budżetowe pochodzące między innymi z podatków zwykłych obywateli, przeznacza w dużej części na rozwój społeczeństwa i na polepszenie bytu zwykłych ludzi, a nie tylko niektórych wybranych, nabiera zaufania do rządu i państwa, co z kolei wpływa na pozytywną i aktywną postawę ludzi, którzy do tej pory byli „lemingami”, nie mającymi żadnego interesu w tym, żeby Polska była silna i szanowana w świecie. Lemingi, nie chodząc w ogóle na żadne wybory, pozwalały na masowe fałszowanie wyborów i trwanie u władzy przestępczej grupy na usługach obcych agentur.

   Jeśli szanowny Ekonomie masz jakieś sensowne kontrargumenty, dawaj. Podyskutujemy. Jednak powstrzymaj się od oczywistych kłamstw i postkomunistycznej propagandy, bo moja następna odpowiedź może być znacznie mniej grzeczna.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. corka wziela kredyt studencki do tej pory splacany,kiedys dostawalo sie zasilki wychowawcze ale trzeba bylo miec odpowiednia sredna ,nie dostawli rolnicy i ludzie nie pracujacy,kogo jest obecnie stac kupic dziecku auto, zeby do szkoly dojezdzalo,rodzice decydujac sie na dzieci powinni pamietam .ze to ich obowiazkiem jest zapewnienie dzieciom odpowiednich warunkow ,nie moze byc ta,ze inni beda placic zaciagniete dlugi,zeby innym zylo sie lepiej ,inni musza pracowac i placic podatki

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • co za bezmyślność! przecież ta wioska to totalne zadupie, tam nie ma PKP a autobusy kursują 2-3 razy dziennie. po co dzieciaki maja koczować w pobliskich miastach czy wioskach w szkole i czekać na autobus, skoro siostra może je zabrać po drodze? wiadomo, ze jest im ciężko, skoro na 12 osób tylko jedna miała do tej pory auto…

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. „Człowiek powinien być kowalem swojego losu” a nie żyć, za nie swoje pieniądze! Rząd nie ma swoich pieniędzy….Dlaczego (urzędnik, poseł itd.) ma decydować komu bardziej te (nie swoje) pieniądze są przydatne…!?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Hahahah.. już rośnie – podziwiam ludzką naiwność – na dzień dzisiejszy 100 000 osób zrezygnowało z pracy, bo je na to stać. Brawo! Ciężar wychowywania czyichś dzieci został po prostu przesunięty na inne osoby i to jeszcze dodatkowo musimy dopłacać za obsługę administracyjną. W audycji, w której wypowiadały się panie z Niebieskiej Linii, usłyszałam, że wprowadzenie programu zaskutkowało większą ilością zgłoszeń dotyczących przemocy – piją i ćpają więcej, bo mają za co. Czy to jest dobry pomysł? Dzieci, których rodzice otrzymują dziś 500+ zapłacą za to z odsetkami.
  Nawet artykuł pokazuje na co idą NASZE pieniądze – samochód dla córki? Mój syn jest jedynakiem, nie jesteśmy nędzarzami, ale samochodu nie ma.

  Moim zdaniem wielodzietne i ubogie rodziny powinny korzystać ze świadczeń opieki społecznej, natomiast przeważnie rozsądni ludzie nie decydują się na dzieci, gdy ich na to nie stać i nie mogą im zapewnić godziwego życia i nie potrzebują dostawać 500zł, za które drugą ręką płacą 700zł – jak to zostało wykalkulowane.

  Powinni zreformować opiekę społeczną i tyle. Ale kupują sobie w ten sposób elektorat ludzi niewykształconych i rozumujących bardzo krótkowzrocznie, którzy nie rozumieją jednej podstawowej rzeczy – państwo nie ma swoich pieniędzy – to my i nasze dzieci za to wszystko płacimy.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Na większość argumentów tej katastroficznej wizji rzeczowa odpowiedź jest zawarta już w komentarzach Inwestora i Rolfa Michałowskiego.

   Oczywiście argumenty typu: 500+ powoduje wzrost przemocy w rodzinach, wspiera pijaństwo i narkomanię, są tak groteskowe, że trzeba zapytać, czy ta internautka uważa ludzi za idiotów.

   Na kolana powala jej zamiar wpędzenia rodzin wielodzietnych i ubogich w spiralę opieki społecznej, czyli skazanie tych rodzin na wieczną postępującą degradację. To już jest społeczna dywersja, mająca na celu niszczenie polskiej rodziny, a tym samym polskiego społeczeństwa. Do tego pisze jeszcze ta osoba, że „przeważnie rozsądni ludzie nie decydują się na dzieci, gdy ich na to nie stać”, czyli taki durny babsztyl popiera demograficzną katastrofę, do jakiej zmierzało państwo polskie pod rządzami postkomunistów. Ciekawe, czy będzie chciała na starość dostać emeryturę, skoro nie będzie nowego pokolenia, które jej emeryturę sfinansuje, a to co wpłaciła na fundusz emerytalny, zostało rozszabrowane przez rządy postkomunistów.

   Rodziny wielodzietne i ubogie państwo musi wspierać, dając im realne szanse na wyjście z biedy, czyli poza doraźnym wsparciem (jak 500) tworzyć godnie opłacane miejsca pracy i likwidując wyzysk pracowników przez nieuczciwych przedsiębiorców, a także umożliwić im mieszkanie w godnych warunkach osiągalne z ich zarobków, także w przyszłości dla ich dzieci. To właśnie robi nowy rząd.

   Szczytem zakłamania w wykonaniu „kati|” jest twierdzenie, że rodzice otrzymują 500 złotych na dziecko, „za które drugą ręką płacą 700 złotych, jak to zostało wykalkulowane”.

   Jaki poziom umysłowy trzeba reprezentować, żeby wymyślić taką kalkulację?

   Zamiar jest taki, że ktoś, próbując analizować przedstawiane przez totalną opozycję argumenty przeciwko programowi ”Rodzina 500+”, ma odnieść wrażenie, że ta totalna opozycja tak bardzo martwi się o polski budżet, o przyszłość polskiego społeczeństwa i o polską gospodarkę.

   Tak jednak nie jest i społeczeństwo nie daje się na to nabierać, co potwierdzają liczne sondaże, również te kontrolowane przez totalną opozycję, wskazując na systematyczny wzrost poparcia społeczeństwa dla polityki nowego rządu.

   A jak jest naprawdę? Ano tak, że postkomuniści nie mogą pogodzić się z utratą władzy w wyniku demokratycznych wyborów i wszelkimi sposobami, wbrew woli większości społeczeństwa i wbrew prawu, próbują obalić nowy rząd.

   Nie chodzi przy tym totalnej opozycji tylko o odzyskanie utraconej władzy i powrót do rozkradania publicznego majątku, ale też o uniknięcie nieuniknionej kary za przestępstwa popełnione w czasie sprawowania władzy przez ponad 25 lat.

   To są jedyne motywy działania dzisiejszej opozycji, bo motywów programowych ta opozycja nie ma, ponieważ nie ma żadnego programu. Jej program, to obalić aktualną władzę i przywrócić rządy obcych agentur, a Polskę sprowadzić do roli biednej kolonii z tanią siła roboczą.

   Dlatego bardzo ważnym jest teraz dla nas przygotować się do najbliższych wyborów samorządowych, ponieważ w bardzo wielu samorządach ciągle jeszcze rządzi niepodzielnie postkomuna i uprawia dywersję w stosunku do działań rządu.

   Jak się przygotować? Wyrabiać sobie własną opinię o ugrupowaniach politycznych i politykach na podstawie różnych informacji w różnych mediach. Kto nie posiada dostępu do Internetu, albo nie potrafi się w nim swobodnie poruszać, powinien porównywać doniesienia „Gazety Wyborczej” z doniesieniami „Gazety Polskiej”, albo „Newsweek” z „Nowe Państwo”, samemu wyrobić sobie opinię i KONIECZNIE POJŚĆ NA WYBORY I ODDAĆ SWÓJ GŁOS!

   Nowy rząd zaś zadba o to, żeby te wybory nie zostały sfałszowane, jak wszystkie poprzednie.

   Dla oceny wartości lokalnych ugrupowań politycznych i lokalnych polityków można polecić regularną lekturę „Gazety Powiatowej – Wiadomości Oławskie” i forum dyskusyjnego na jej portalu internetowym. Trzeba przy tym pamiętać, że przynależność lokalnych polityków do krajowych patii politycznych wcale nie oznacza automatycznie, że ich działania są zgodne z programami tych partii. Trzeba ich oceniać po ich czynach, a nie po słowach. A o czynach lokalnych polityków można dowiedzieć się właśnie z naszej „Gazety Powiatowej”, którą oceniamy jako dość rzetelną, albo z lokalnych portali internetowych, w tym z niniejszej strony Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców, z której dowiedzą się Państwo samej prawdy i tylko prawdy.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Skutki tego programu wywołują zadowolenie w skali mikro, wielu dostaje nagle parę tysięcy złotych. Ale wywołuje również bardzo masowe i negatywne zjawisko „bierności zawodowej”. mając te pieniądze już nie trzeba pracować. Dzieci nie mają z tym nic wspólnego. To musi spowodować emerytalną – finansową katastrofę. Taką drogą nie powiększymy „dzietności” Polaków. To bardzo zła zmiana.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Za to lawinowo rośnie liczba miłośników Zenka Martyniuka – to ten target. Tylko nie mówcie, że jedno z drugim nie ma nic wspólnego, bo ma! Jedni się rozmnażają bardziej, inni mniej. A grupa zwolenników estetyki Zenka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Wódz Lechistanu

  A skąd wyście wzięli tego dziwnego o niemieckiej ksywie „Rolf” ?. Pisze jak korea północna, i widać że myśli tak samo, a jakie głupoty. Widać dobra stara szkoła urbana. No i dlaczego jego strona jest na niemieckim serwerze, nie lepiej dać zarobić Polakom.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   A może byś jednak WODZU napisał coć merytorycznie, zamiast tych durnych hasełek? Co uważasz za głupotę i DLACZEGO?

   Ja ci merytorycznie wyjaśnię to, o co tak grzecznie pytasz: Rolf, to nie żadna ksywa, tylko imię męskie, choć faktycznie niemieckie, ale co w tym złego? Urban był i jest beznadziejnym kłamcą na usługach komunistów. Ca ja mam z tym wspólnego? A strona jest na niemieckim serwerze, żeby ubeckie szumowiny z oławskiej mafii postkomunistycznej nie mogły jej zablokować, co już próbowano kilka razy.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. Rolf Michałowski

  Do Eli i jej mocodawców z postkomunistycznej mafii!

  Czy 24 miliardy złotych w skali roku, to jest MIKRO-skala? Masz ludzi za idiotów? Te pieniądze były przez was rozkradane, a dzisiaj są inwestycją w zubożałe społeczeństwo. Co mówisz? Nie były rozkradane? To gdzie się podziały? Z budżetu wypłynęły, bo ich tam nie ma, a do gospodarki nie wpłynęły, więc gdzie są? NO GDZIE SĄ?!

  Twoje zjawisko „bierności zawodowej” NIE ISTNIEJE! Wyssałaś to sobie z palca, czy twoi zleceniodawcy hejtu tak ci podyktowali? Nawet jeśli parę tysięcy kobiet wychowujących dzieci zrezygnowało z pracy zawodowej, to nie jest to zjawisko „BARDZO MASOWE”, jak kłamliwie tu wypisujesz, lecz zupełnie marginalne, a w żadnym wypadku nie jest szkodliwe dla nikogo normalnego. Szkodliwe jest to jedynie dla postkomunistycznej mafii, która musi się teraz wytłumaczyć, dlaczego za jej rządów kobiety wychowujące dzieci musiały obok tego pracować, żeby dzieci nie głodowały i miały się w co ubrać.

  Jeśli jakaś ilość kobiet, które wychowują małe dzieci i jednocześnie muszą pracować, żeby było co do garnka włożyć, zrezygnowały z pracy za jakieś z reguły psie pieniądze, bo dostały nagle 1000 czy 1500 złotych od państwa, to jest to bardzo pożądany efekt. Na bezrobocie nie ma to absolutnie żadnego wpływu (za rządów PiS-u bezrobocie zmalało!), ale ma olbrzymi wpływ na prawidłowe wychowanie dzieci, zadbanie o ich zdrowie o ich ciągły kontakt z matką, a nie tylko doraźny wieczorem po pracy.

  Rolą kobiety w normalnym społeczeństwie jest wydanie na świat i wychowanie dzieci oraz prowadzenie domu, a mężczyzna powinien zarabiać tyle, żeby można było z tego utrzymać rodzinę. Wszystko inne, to lewacka idiotyczna ideologia, stawiająca społeczeństwo na głowie.

  Jeśli kobieta chce robić karierę zawodową, to bardzo proszę dopiero po wychowaniu dzieci. Kobieta, która nie ma dzieci, bo nie chce ich mieć, jest psychicznie wykrzywiona, tak samo jak zboczeńcy seksualni.

  Piszesz: „mając te pieniądze już nie trzeba pracować”. To jest dopiero fałsz i zakłamanie! To, twoim zdaniem, kobieta, która wychowuje dwójkę, czy trójkę dzieci, dba o dom, o męża, NIE PRACUJE?! A co robi? Leży bykiem cały dzień? A gotowanie, pranie, sprzątanie, zakupy, opieka na dziećmi, często opieka nad dziadkami, pielęgnowanie chorych domowników, to co to jest? NIE PRACA? TO JEST PRACA i TO CIĘŻKA. Wyjdź z tym twoim durnym hasłem na ulicę, to kobiety zrobią z ciebie wiatrak.

  Na programie „Rodzina 500+” skorzystało prawie 4 miliony dzieci, w tym wiele żyjących dotychczas w nędzy, a nawet w skrajnej nędzy. Skorzystały dzieci, bo tylko rodziny z dziećmi dostają te pieniądze. Każda normalna rodzina dba najpierw o dobro swoich dzieci, a dopiero później myśli o dorosłych. Zdarzają się oczywiście rodziny patologiczne, ale ile ich jest w Polsce? Jakiś nikły margines.

  A ty zakłamana postkomunistyczna szczekaczko piszesz, że dzieci nie mają z tym nic wspólnego?

  Już przez ostatnie kilka miesięcy znacznie wzrosła ilość urodzeń w Polsce i dalej będzie rosła, bo ludzie mogą wreszcie wychowywać dzieci w godnych warunkach. Ludzie chcą mieć dzieci, bo to dla każdego normalnego człowieka wielka radość, ale muszą mieć warunki do ich godnego utrzymania i wychowania, co państwo pod rządami PiS-u im zapewnia.

  Na koniec piszesz o jakiejś emerytalno-finansowej katastrofie, którą ma rzekomo spowodować program „Rodzina 500+”. Co to za kosmiczna bzdura? Chcesz zwalić winę za rozszabrowanie przez was kas emerytalnych na rząd PiS-u? Chcesz ludzi przekonywać, że budżet się zawali od 500+?

  Właśnie dlatego chcieliście siłą zablokować uchwalenie budżetu, bo ten budżet jasno pokazuje ile żeście nakradli. Budżet jest zrównoważony i dopięty i nawet powrót do starego wieku emerytalnego jest w tym budżecie zapewniony.

  Właśnie program „Rodzina 500+” spowoduje, że nasze emerytury będą w przyszłości zapewnione, bo wzrośnie dzietność Polaków. Te dzieci, które dziś się rodzą i wychowają się na dzielnych Polaków dzięki temu programowi i dzięki całemu szeregowi innych ważnych reform wprowadzanych przez rząd PiS-u, wyrównają swoimi składkami socjalnymi wszystko to, co wyście nakradli. Resztę dobrobytu załatwi gospodarka, którą rząd PiS rozwija a wyście zwijali i oddawali w ręce zagranicznych koncernów.

  Jasne, dla was ta zmiana jest bardzo zła, bo pokazuje wasze zakłamanie, wasz fałsz a przede wszystkim wasze gigantyczne złodziejstwo, za które pójdziecie siedzieć, bo nie wiem, czy to wiesz, ale kradzież, poza tym, że jest ciężkim grzechem, jest też przestępstwem, za które idzie się do więzienia.

  No to do więz…. do widzenia.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • gorszy sort

   POLSKA Dzisiaj, 20 stycznia (18:50)

   61 proc. badanych zgadza się, że PiS nadużywa władzy; według 45 proc. PiS rządzi zgodnie z wolą wyborców i ma demokratyczny mandat do tego, co robi; zdaniem 50 proc. opozycja chce doprowadzić do obalenia legalnie wybranych władz, 35 proc. nie zgadza się z taką opinią – wynika z sondażu CBOS.

   Panie Rolf , zgodzi się pan z faktem ,że te 61% badanych to mimo wszystko SUWEREN!

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Biedny Rolf , chyba mocno zajety , ani jednego komentarza pod innym nickiem- zeby sztuczny tłum robić. A tak serio : założe sie ze wlasnie smaruje min. 5 akapitowy elaborat dlaczego to on ma racje , a wy jestescie zdrajcami , esbekami , złodziejami i wspolnikami mafii co polske rozkradła… jak dzielny Rolf siedział w Raichu na ogórkach:) serio, nic mnie tak nie bawi jak wypociny tego pseudo speca od wszystkiego.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Nie myl proszę bezinteresownego społecznika z bezinteresownym donosicielem i bezinteresownym autorem paszkwili . Mylisz widzę postacie – co nie dziwi chyba nikogo kto zna twórczość naszego powiatowego fantasty . A co do polemiki,wymień chociaż jeden , słownie jeden tekst w którym nikt nie jest : obrażany , oskarżany lub pomawiany- skoro tak wygląda społecznictwo to brawo! Myśle że w Korei Płn czekają na takich społeczników, mają dla takich robotę od ręki- jak chcesz to zorganizuje zbiórke na bilety i wyprawke, daj tylko znać:)

     • Fan prawa i sprawiedliwości

      Czy zawiadomienie prokuratury o udokumentowanym przestępstwie korupcji w samorządzie można nazwać „donosicielstwem”? Czy wskazanie powołanym do tego organom ścigania faktów okradania budżetu lub rozkradania majątku społecznego jest czymś złym? Jeśli tak uważasz, to jesteś fanem złodziei, oszustów i aferzystów i chcesz stosować standardy obowiązujące wewnątrz mafii. Uważasz całe społeczeństwo naszego powiatu za mafię?

      Nie masz też pojęcia o tym, co dzieje się w Korei Płn. Tam tylko za pomyślenie o ściganiu korupcji komunistycznej władzy ginie się w lochach. U nas do więzienia wsadza się aferzystów i skorumpowanych urzędników .

   • sort oryginalny

    Rzeczywiście jesteś bardzo kiepski sort, taka kiepska sowiecka podróbka Polaka. Podaj link do wiarygodnych danych sondażowych, w których podobno 61 proc, Polaków twierdzi, że PiS nadużywa władzy. Jesteśie skończeni i żadna propaganda już wam nie pomoże.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. Ryszard (Podejrzany)

  Karol, zapytaj tego esbeka gdzie byla ta uczelnia w bylym DDR (NRD), ktora ukonczyl Cbigniew Michalowski?. W ktorym miescie (Lesie pod Berlinem)? …… . Karol, miales racje co do J. Krysowatej. Podszkoliles mnie wczesniej, dzieki i pozdrawiam.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 10. Rolf chce popełnić samobójstwo. Pisze: „Rolą kobiety w normalnym społeczeństwie jest wydanie na świat i wychowanie dzieci oraz prowadzenie domu, a mężczyzna powinien zarabiać tyle, żeby można było z tego utrzymać rodzinę. Wszystko inne, to lewacka idiotyczna ideologia, stawiająca społeczeństwo na głowie”.
  – Wyjdź z tym twoim durnym hasłem na ulicę, to kobiety zrobią z ciebie wiatrak – to też cytat z Mistrza Rolfa, co osiemnastowieczne poglądy ma. Ciekawa jestem, czy ten „zakłamany postkomunistyczny szczekacz” (też cytat z tego samego pana) sam wyszedłby z takim hasłem na ulicę pełną kobiet, które widzi wśród garów i na porodówce, a sam chce decydować, co jest „normalnym społeczeństwem”. Normę tworzy większość, panie Rolf, a Pan, z całym szacunkiem, na pewno do niej nie należy.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • To zwykły frustrat. Facet porównuje się do „powiatowego Macierewicza”, a prawda jest taka, że śp. Bydzynowi do pięt nie dorasta. Straszne jest to, że jemu się pogarsza i to coraz szybciej. Wystarczy śledzić jego wpisy czy chociażby stronę, którą przy byle okazji linkuje. Na początku hałda, prawa mieszkańców itp. Im dalej w las tym więcej nienawiści, ubeków, postkomunistów, zdrajców. Czekam z niecierpliwością na pierwsze objawienia i iluminatów.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 11. Emancypantko! Jesteś w błędzie i na skrajnym marginesie społecznym. Kobiety bardzo chętnie zajmują się dziećmi, domem, mężem, ogródkiem, bez pracy zawodowej. Mamy wtedy czas na odpoczynek a nawet na rozrywkę i na hobby. Kobieta wychowująca dzieci, prowadząca dom i jednocześnie pracująca zawodowo, jest zaharowana do granic a nawet poza granice ludzkiej wytrzymałości. To nie jest nasze marzenie nowoczesnego życia.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • A nie wstydzisz się za takie komentarze?
     We wcześniejszym komentarzu napisałaś cytuję „Emancypantko! Jesteś w błędzie i na skrajnym marginesie społecznym.”

     Jeśli piszesz, że ktoś jest na skrajnym marginesie społecznym to czemu dziwisz się innym?
     Innych obrażasz, powiedz, czy to jest merytoryczny poziom i argumentacja, że ktoś jest na skrajnym marginesie społecznym? Odpowiedz sobie, zanim napiszesz cokolwiek o poziomie merytorycznym.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Karolu! Uzasadniłam moje stanowisko merytorycznie. Nie doczytałeś do końca?

     • Ale to nie zmienia faktu, że w pierwszym zdaniu obrażasz forumowicza.

     • Czy nazwanie kogoś emancypantką i stwierdzenie, że jest w błędzie, bo reprezentuje poglądy skrajnego marginesu społecznego, jest obrazą? Jeśli tak, to nazwanie kogoś Karolem jest ciężką obelgą.

 12. Pozwólcie kobietom decydować, co chcą robić ze swoim życiem. Faktycznie czytając „wstawki” Pana Rolfa o UB,SB, postkomunistach itd. czuję się dziwnie…(strasznie agresywny Pan). Niektóre myśli przytaczane przez tego Pana są prawicowe,chociaż prawicowe w wydaniu PiSu. Tylko, że PiS nie jest prawicą!!!!, patrz np.500plus itd.(totalne rozdawnictwo). Zgadzam się z tym, że w latach 90-tych przedstawiciele poprzedniej władzy uwłaścili się naszym kosztem, sprzedając nasze zakłady, fabryki itd. tworząc klasę ubogich. Pozwólcie ludziom pracować, tu tworzy się dobrobyt społeczeństwa. Przez dwadzieścia kilka lat nikt nic nie zrobił!
  Należy zlikwidować koryta, a nie …….wszyscy wiedzą o co chodzi. Po co się tutaj „scierać”, czy to UW,PO,SLD,PiS, PSL wszędzie są tzw.”Misiewicze”, karierowicze, osoby nie mające własnego zdania, nie znające się na niczym, ale posiadające kogoś tam.
  Pozdrawiam

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   X-men powinien nazwać się v-men. To co pisze, niby, koncyliacyjnie, a jednak antyrządowo, nie potrafi jednak temu rządowi nic konkretnego zarzucić, poza jednym pseudozarzutem – oczywistym kłamstwem, że PiS ponoć nie jest prawicą (bo 500+). Trzeba albo nie mieć bladego pojęcia o gospodarce i zarządzaniu państwem, albo być agentem odsuniętej od władzy postkomunistyczne kliki, żeby wypisywać takie kosmiczne bzdury.

   W każdej gospodarce, tym bardziej kierowanej przez partie prawicowe, zarządzanie problemami socjalnymi społeczeństwa jest jednym z najważniejszych zadań rządu. Prawica dba o naród i o państwo, a lewica o socjalizm –z autopsji doskonale wiemy, co to jest socjalizm, szczególnie ten sowiecki.

   X-men głosi też absurdalne hasełka – pozwólcie kobietom decydować, pozwólcie ludziom pracować. Co znaczy pozwólcie? Lewacki liberalizm ma być tym pozwalaniem? Trzeba na szczeblu rządowym stworzyć takie warunki gospodarcze i społeczne, żeby ludzie mogli rzeczywiście wybierać, co będą robić i żeby mogli wybierać, czy pracować, a nie jak to było za SLD/PO/PSL – wybierać między nędzą albo emigracją za pracą do innych krajów, lub wybierać między tym, czy mieć dzieci i żyć w nędzy, czy nie mieć dzieci i żyć … w nieco mniejszej nędzy.

   Stawianie na jednym poziomie lewacko-postkomunistycznych organizacji przestępczych (pod nazwami różnych partii) z prawicową, patriotyczną, uczciwą, sprawiedliwą i dbającą o własny naród prawdziwą partią polityczną, jaką jest Prawo i Sprawiedliwość, to wyjątkowo zakłamana propaganda. I jak tu nie nazwać takiego obcym agentem, albo komunistyczną szczekaczką, skoro tak właśnie jest?

   Żaden z komentarzy tego typu nie zawiera żadnej rzeczowej argumentacji, lecz jedynie zakłamane fałszywe hasła i całe tony bezczelnych kłamstw, które sprzedają jako rzekomą prawdę no i oczywiście wielkie oburzenie, że nazywa się ich po imieniu. Czy to jest obelga, kiedy na złodzieja mówi się złodziej, na oszusta – oszust, a na postkomunistycznego propagandzistę – postkomunistyczna szczekaczka?

   Co ma znaczyć „należy zlikwidować koryta”? Te „koryta”, to przecież nic innego, jak pieniądze publiczne i majątek narodowy. Mamy zlikwidować publiczne pieniądze i majątek narodowy, żeby nie były rozkradane? Pogięło cię chłopie?

   My mamy pomnażać majątek narodowy i chronić pieniądze publiczne przez złodziejami i oszustami, działającymi ostatnio pod szyldami SLD, PO i PSL. Przeznaczanie pewnej części pieniędzy publicznych na wspomaganie rodzin wielodzietnych i dotkniętych bezrobociem a także na wspomaganie rodziny jako takiej w ogóle, jest podstawą i istotą każdej normalnej gospodarki narodowej. Masz inne zdanie, x-manie? To je uzasadnij twardymi argumentami, a nie atakami na osobę, która mówi prawdę i nazywa rzeczy po imieniu.

   To nie jest bowiem tak, że taki x-man ma inne zdanie, bo mu przecież wolno, bo jest demokracja i wolność słowa. To nie jest inne zdanie z którym można dyskutować. To są zwykłe bezczelne kłamstwa, które mają służyć obronie postkomunistycznej mafii, która nie może się pogodzić z utratą władzy, a tym samym z utratą możliwości rozkradania publicznych pieniędzy, a także nie może pogodzić się z utratą „gratyfikacji” zagranicznych za jej agenturalną działalność, bo wraz z utratą władzy utraciła możliwość wpływu na to co się dzieje w polskiej gospodarce i w polskim państwie.

   TYLKO O TO TU CHODZI !

   I tylko dlatego, nie tylko różne trolle internetowe, ale też te resztki postkomunistycznej mafii, które sprawują jeszcze władzę w terenie, tak wściekle atakują rząd PiS bezczelnymi kłamstwami, ale też Rolfa Michałowskiego, który konsekwentnie i bez owijania w bawełnę wygarnia im prawdę i nazywa rzeczy po imieniu.

   Mało tego, obrońcy liberalnego lewactwa i rozkradania przez nie Polski, nie tylko szaklują PiS, ale oczerniają Polskę w ogóle, latając do zagranicznych gremiów i mediów z kłamstwami szkalującymi Polskę, żeby tylko zaszkodzić rządowi Zjednoczonej Prawicy, obalić demokratycznie wybrany rząd i odzyskać władzę. Za taką potworną zdradę kiedyś wbijało się na pal.

   Na koniec jeszcze dwa słowa o jeszcze jednym pustym zakłamanym haśle – „Misiewicz”. Pytam x-mena i jemu podobnych: co takiego złego wyrządził Polsce Misiewicz? Czy może zrujnował przemysł zbrojeniowy? A może zrujnował polski przemysł stoczniowy, albo polskie górnictwo węglowe? A może podjął inne szkodliwe dla polskiej gospodarki działania? Czym objawiła się jego rzekoma niekompetencja? Czy jego rzekomy brak kompetencji wyraża się brakiem wyższego wykształcenia? Jeśli tak, to dlaczego nie grzmicie od dwudziestu lat, że Kownacki jest osobą niekompetentną na zajmowanie przez niego od dwudziestu lat stanowisko wójta dużej gminy? Gdzie byliście przez te dwadzieścia lat. NO GDZIE?!

   Pokażcie mi decyzje innych, jak wy wrzeszczycie „Misiewiczów”, które okazały się szkodliwe z powodu braku kompetencji tych osób. Czekam na długą listę takich złych decyzji, z odpowiednim uzasadnieniem każdej pozycji na tej liście. Długość tej listy musi być adekwatna do siły waszych wrzasków. Czekam.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   No proszę! Jest kolejny żelazny dowód waszego niewiarygodnego wręcz zakłamania. Ja żądam od was listy złych i szkodliwych dla Polski decyzji spowodowanych rzekomym brakiem kompetencji, a wy wskazujecie listę tylko nazwisk i to bez nazwisk. Żałosne te wasze wrzaski, a przede wszystkim zakłamane i fałszywe. Lepiej jedźcie sobie na Maderę albo na narty do Austrii, zanim was postawią przed sądem za szkodzenie państwu.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • „U nas do więzienia wsadza się aferzystów i skorumpowanych urzędników .”
    Tak? A można wiedzieć kogo z aferzystów rząd Pis przez 1,5 roku rządow wsadził do więzienia? Może aferzystow z Amber Gold, aferzystów w afery reprywatyzacyjnej w Warszawie, w tym samą Gronkiewicz – Walc, czy innych np. Burego czy Nowaka ?
    A nasza premier na to nic nie słyszę i nic nie widzę Szydło! Skądś my to już znamy, zdaje się z lokalnego podwórka , tylko przypomnę- LGD, PKS, pałac w Jakubowicach, kasa w starostwie. Tam też nic nie można. przez dwie kadencje.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • PiS nie będzie nikogo wsadzał do więzienia, nigdy nic takiego nie twierdził. Od tego są prokuratury i sądy, niestety ciągle jeszcze w dużej mierze skorumpowane. Ale już niedługo. Zbiera się już dowody i reformuje wymiar sprawiedliwości. PiS rządzi dopiero niewiele ponad rok i najpierw załatwia sprawy najważniejsze. Oczekujesz, że Szydło wystawi nakazy aresztowania, albo wyda skazujące wyroki?

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Wynika z tego ,że ministerstwo sprawiedliwości, minister sprawiedliwości i prokurator generalny teraz nie wchodzi w skład rządu PiS i nie podlega premier. Dlatego nadal sady i prokuratury są skorumpowane.
      A jakie to sprawy najważniejsze załatwia rząd ?Chyba obsadzenie wszelkich możliwych stołków kolesiami w większości bez kompetencji i podwyżkami oraz premiami dla ministrów i ich urzędników. O utrzymaniu gabinetów politycznych nie wspomnę.

     • Sądy i prokuratury są jeszcze w dużej mierze skorumpowane, bo były skorumpowane prawie w całości przez was przez ponad 25 lat. Rok czasu to zbyt mało, żeby wymienić wszystkich usłużnych prokuratorów i wszystkich rozgrzanych sędziów. Duża liczba uczciwych prokuratorów i uczciwych sędziów jest ciągle jeszcze zastraszana przez kierownictwa odpowiednich korporacji zawodowych, całkowicie jeszcze zdominowanych przez postkomunę.

      Naprawdę nie wiesz, jakie sprawy rząd PiS załatwił przez ten rok? To gdzie ty żyjesz? Na księżycu? Zacznijmy od tego, że dzięki działaniom rządu PiS kilkadziesiąt miliardów złotych pozostało w budżecie, bo rząd stworzył mechanizmy, które zapobiegły wyprowadzeniu tych pieniędzy do prywatnych kieszeni złodziei i oszustów.

      Dodajmy do tego zbudowanie i uruchomienie przez rząd PiS mechanizmów, które sprawiły, że wydobywanie węgla kamiennego w Polsce nagle zaczęło się opłacać, gospodarka nabrała rozpędu, bezrobocie spadło, nagle znikła skrajna bieda wielodzietnych rodzin, zmniejszyła się przestępczość, w znacznym stopniu odbudowano armię, w dużej mierze oczyszczono wojsko, służby specjalne i policję z obcej agentury, przygotowano reformę zapyziałego szkolnictwa, przygotowano potężną reformę służby zdrowia, zadbano o wyższą płacę minimalną i o wyższe emerytury, zwolniono starszych ludzi z opłat za leki, przywrócono dawny wiek emerytalny ratując Polaków od pracy do śmierci, zmieniono refundacje leków tak, że korzystają na tym pacjenci, a nie koncerny farmaceutyczne, Polska przestała być chłopcem do bicia na arenie międzynarodowej i stała się szanowanym partnerem, wszczęto prawdziwe śledztwo w sprawie największej po wojnie tragedii – katastrofie smoleńskiej, przywrócono Trybunałowi Konstytucyjnemu jego rolę sądu, udaremniono próbę obalenia rządu siłą, wszczęto prawdziwe śledztwo w sprawie Ambergold i w sprawie przestępczej reprywatyzacji, skorumpowanych urzędników w ministerstwach wymieniono na uczciwych, nieuczciwe rady nadzorcze i zarządy spółek skarbu państwa zastąpiono uczciwymi … i tak dalej i tak dalej.

      Nie wiedziałeś o tym wszystkim? No to teraz już wiesz.

 13. O nawet są nasi ziomale oławianie na liście 1000 PiS !!! ci dopiero się ustawili, co miesiąc niezłą kasę zgarniają.
  A co z młodymi, wykształconymi, kompetentnymi którzy nie mają poparcia z partii rządzącej?
  Pozostaje tylko wyjazd za granicę, bo dla nich w kraju miejsca nie ma!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 14. Partii Jarosława Kaczyńskiego wystarczył rok, by znaleźć pracę dla tysiąca znajomych, byłych posłów, doradców, adwokatów lub po prostu członków najbliższej rodziny. Do m.in. zarządów i rad nadzorczych spółek skarbu państwa, urzędów, ministerstw oraz delegatur trafiło ponad dwa razy więcej ludzi niż za rządów PO-PSL. W Polsce nie ma pieniędzy na leczenie, bo rządzący okradają nasz kraj. Przeznaczają miliardy na zbrojenia WOT, na nieżyjących już bohaterów, na Smoleńsk, a żyjącymi biednymi Polakami się nie interesują. Polacy leczą się prywatnie, inni umierają w całkowitej obojętności, inni żyją w ubóstwie i płacą wysokie podatki ze swoich ciężko zapracowanych pieniędzy, a rządzący z PiS, twierdzą, że dobra zmiana nadeszła i bawią się za pieniądze Polaków.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Ten „cyt” powinien pisać pod nickiem „TUSK”, czyli skrótem od „Teraz Usłyszycie Same Kłamstwa”.

   Kłamstwem jest bowiem, że w Polsce rzekomo nie ma na leczenie, bo rządzący (czyli Zjednoczona Prawica) okradają nasz kraj. Tak było przez ponad 25 lat, kiedy wyście rządzili i to wyście rozkradali nasz kraj, między innymi poprzez waszych ludzi w spółkach skarbu państwa, w ministerstwach, urzędach itd. Dlatego PiS część tych ludzi wymienił już na uczciwych. Naliczyliście 1000 sprawiedliwych? To jest mały pikuś w porównaniu z nafaszerowaniem przez was przez ponad 25 lat absolutnie wszystkich struktur politycznych gospodarczych, społecznych, prokuratury sądownictwa, wojska, służb specjalnych, policji, samorządów, mediów itd. członkami waszej mafii. Z czasem wszystkich was wykurzymy. Skończyło się babci sr…nie. Dobra zmiana dopiero się zaczęła, a uczciwi Polacy bardzo jej chcą, bo dość już mają rządów postkomunistycznej mafii.

   Kłamstwem jest że dzisiejszy rząd rzekomo nie interesuje się „żyjącymi biednymi Polakami”. Cały program PIS poświęcony jest właśnie żyjącym biednym Polakom i dlatego tak sromotnie przegraliście wybory (nieżyjący bohaterowie nie głosowali w ostatnich wyborach), bo wyście interesowali się wyłącznie waszymi kieszeniami, wpędzając Polaków w nędzę i rujnując polską gospodarkę. Program PiS jest konsekwentnie realizowany, a służba zdrowia musi zostać kompletnie przebudowana i zostały na to przeznaczone znaczne środki w budżecie.

   Założę się, że wasze wydatki na przygotowanie i przeprowadzenie zbrodni smoleńskiej i późniejsze na fałszowanie śledztwa i okłamywani opinii publicznej, były wielokrotnie wyższe, niż teraz przeznacza się na przeprowadzenie rzetelnego śledztwa w tej sprawie. Straty społeczne spowodowane tym zamachem są w ogóle nie do oszacowania.

   Rozkradliście i zdemontowaliście Polską Armię, żeby „zielone ludziki” miały łatwe zadanie w opanowaniu Polski. Teraz trzeba to odbudować. To leży w interesie każdego Polaka, żeby Polska była bezpieczna. Jak będzie silna, to nikt nie odważy się na nią napaść, jak na Ukrainę, Gruzję czy Afganistan. Wyście nawet zlikwidowali połowę posterunków policji, żebyście mogli bezkarnie okradać Polaków. To trzeba teraz odbudować.

   Bezczelnym kłamstwem jest twierdzenie, że „rządzący z PiS bawią się za pieniądze Polaków”. To wy bawiliście się i nadal się bawicie za pieniądze Polaków. Patrz taśmy prawdy od „Sowy” i zobacz dzisiejsze rozliczenia KOD i Nowoczesnej.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Obraził Pan cały PiS i to ciężko, stawiając znak równości pomiędzy tą partią, a PO, PLS i SLD i bezpodstawnie kwestionując prawicowość PiS. To są obelgi. A polemizować Pan ze mną nie chce, bo nie ma Pan rzeczowych argumentów – nie może Pan mieć, bo kłamstw nie da się obronić rzeczowymi argumentami.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 15. Albo to forum pełne jest postkomunistycznych hejterów albo jest to jeden może dwóch propagandystów piszących pod różnymi nickami. Brawo panie Rolf! Tak trzymać! Rozkłada pan ich na łopatki. Oni tylko potrafią kłamać i oczerniać tych co te kłamstwa obnażają. Oni nie mogą się pogodzić z odsunięciem ich od władzy. To są już tylko ich przedśmiertne drgawki. Powtórki z nocnej zmiany już nie będzie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.