Mam w sobie dużo optymizmu!

Domaniów Czas na zmiany

Z Magdaleną Wiżgałą, nowym dyrektorem Gminnego Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Domaniowie, rozmawia Anna Karpińska

– Jaką ma pani wizję funkcjonowania domaniowskiego GCKiKF?

– Postrzegam GCKiKF jako jednostkę nowoczesną i otwartą na potrzeby ludzi, gdyż jest stworzona dla lokalnej społeczności. Na terenie naszej gminy działa wiele różnych stowarzyszeń i organizacji, a mieszkańcy są aktywni społecznie. Zależy mi na współpracy, nasze drzwi zawsze będą otwarte. Jesteśmy po to, aby słuchać ludzi i realizować wspólne działania kulturalne oraz  sportowe. Planuję zbudować strategię rozwoju GCKiKF, w oparciu o badanie potrzeb. Będę zachęcać mieszkańców do uczestnictwa w tym projekcie, gdyż ich czynny udział zapewni nam sukces i pomoże zbudować instytucję, która da nam wszystkim satysfakcję. Misją Centrum musi być otwartość na wszystkie grupy społeczne oraz kształtowanie postaw aktywnego uczestnictwa w kulturze. Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej będzie również zabiegać o stałą współpracę z instytucjami kultury i sportu, znajdującymi się na terenie powiatu oławskiego oraz z gminami sąsiadującymi. Zamierzam docenić nawiązane relacje, chociażby np. z niemiecką gminą Hagenow i je pielęgnować.

– Bardziej skoncentruje się Pani na zapraszaniu ciekawych osób do Domaniowa czy na wyjściu z rodzimymi produktami poza gminę?

– Zależy mi, by promować lokalnych twórców, artystów i sportowców na zewnątrz. Są niebywałą dumą gminy. Zamierzam wspierać ich działalność i stwarzać warunki rozwoju. Jednocześnie chciałabym, by oferta kulturalna była stale wzbogacana. A zatem swoje działania ukierunkuję na organizację przedsięwzięć, które będą przyciągały uwagę „szerszej” publiczności.

– Co dalej z obiektem GCKiKF?

– Za jeden z  priorytetów stawiam odświeżenie wnętrza obecnej siedziby Centrum. Oczywiście w ramach możliwości finansowych i rozsądnego wydatkowania funduszy. Zależy mi, by poprawić wizerunek instytucji, komfort pracowników i osób tam przebywających. Istotnym jest, że wójt wraz z pracownikami Urzędu Gminy pozyskał dotację i niebawem rozpoczniemy budowę nowego obiektu, do którego zostanie przeniesiona Gminna Biblioteka oraz siedziba GCKiKF. Już rozpoczęto prace projektowe.

– Kiedy zostanie otwarte nowe centrum?

– Jak nie będzie jakiś nadzwyczajnych problemów, to jesienią 2018 roku.

– A będzie jakiś parking przewidziany? Czasami są spore problemy z parkowaniem, zwłaszcza przed sesjami i wtedy łatwo o spóźnienie…

– Niewątpliwie przy nowym budynku będzie odpowiednio zagospodarowana przestrzeń, wraz z drogami dojazdowymi i parkingiem. Natomiast jeżeli pyta pani o parking przy obecnej siedzibie GCKiKF, to do tej pory nie dotarły do mnie sygnały, związane z brakiem miejsca na zaparkowanie samochodu. Ale jeśli jest tak, jak pani mówi, to będziemy szukać rozwiązania tego problemu.

– A jak sobie pani poradzi ze sportem, bo GCKiKF to nie tylko sama kultura… CZYTAJ ROZMOWĘ w CAŁOŚCI http://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2016-06-09

Kategoria artykułu: Rozmowy

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (13)

 1. Kłamstwo goni klamswto ! Mieszka w Oławie a mowi nasza gmina he he .. Ludzie dla lepszej kasy potrafia niezle na ktecic i wszystko ustawic .. Tatus postaral sie o posadke dla coreczki nie ma zielonego pojecia o sporcie itp ale musieli znalezc kogos kto bedzie robil to co chce pan wojt i tatus zenada !

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Wojt to rodzina dla mlodej wiec kazdy dba i wkreca swoich na lepsze stołki ! Umowa na 7lat dobry przekret poszedł ! Wojt z tatusiem planuja wszystko mloda wykonuje wszystko … Ze tez juski sie tak daly w konia zrobic

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Kiedys bylam obslugiwana przez Pania Magdalene,gdy byla jeszcze pracownikiem banku.Teraz po objeciu przez nia nowej funkcji rownez mialam z nia stycznosc.W tamtej pracy i teraz rowniez byla bardzo mila,kompetentna i chetna do pracy/dzialania.Uwazam,ze to doskonaly wybor.Wiem,ze tez dziala spolecznie.Trzeba dawac szanse takim ludziom.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Dziś wystarczy mieć kogoś z rodziny w radzie albo we władzach gminy, fachowość jest nie potrzebna, wystarczy optymizm robota murowana!
  W GP tajemniczy Pieprz porównał zatrudnianie swoich do słów piosenki ,,Ich Troje” pt. ,,Jaki Pan taki kram” , cyt.;, Byle dupek może iść na dyrektora. Jeśli tylko do szeregu staną z tym, co skutecznie otumanił elektorat”,,, Nauczyciel może w banku rządzić też i kasjerka może objąć Dom Kultury”!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Pani Magdalena jest bardzo miła, pełną pomysłów kobieta. Jest bardzo piękna więc też się bardzo dobrze reprezentuje. Wojsko przyjęła z Wójtem bardzo otwarcie i było bardzo sympatycznie napewno sobie poradzi jest młoda tylko trzeba dać jej szansę.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.