Chleb z Biskupic na festiwalu w Niemczech

Koło Gospodyń Wiejskich w Biskupicach Oławskich serwowało regionalne specjały na Europejskim Festiwalu Smaków , który odbywał się 8 -11, maja w Gudensbergu. Gospodynie promowały polskie smaki

KGW po raz trzeci  prezentowało swoje specjały w niemieckim mieście partnerskim Jelcza-Laskowic.

Na jedynym polskim stoisku można było posmakować wielu przysmaków – kilku rodzajów pierogów, bigosu, barszczu czerwonego, gołąbków. Nie zabrakło ciast domowej roboty oraz tradycyjnego, polskiego chleba, upieczonego specjalnie na tę okazję.

Biskupickim akcentem na festiwalu był też pokaz tańca towarzyskiego. Julia Dumańska i Wojtek Piotrowski zaprezentowali się w tańcu standardowym i latynoamerykańskim.

Biskupickiej ekipie towarzyszyli sołtys Marek Starczewski, radni oraz delegacja Urzędu Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice, z  burmistrzem Bogdanem Szczęśniakiem na czele.
***
Lubisz gotować, masz swoje ulubione przepisy, którymi chciałbyś się podzielić? Prowadzisz restaurację i możesz się pochwalić wyjątkową, ciekawą potrawą. Napisz do nas: [email protected], wyślij zdjęcie, zadzwoń: 71-313-70-78 lub 605-996-557. Możesz też wysłać list do redakcji: ul. Chrobrego 19, 55-200 Oława.

Wioletta Kamińska

Kategoria artykułu: Kulinaria

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.