Nic za darmo, szanowni mieszkańcy!

15 października upływa termin zakończenia modernizacji drogi powiatowej 1549 D – przez Janików i Bystrzycę. Można powiedzieć, że po 30 latach oczekiwań mieszkańcy mają to, czego chcieli – dobrą drogę. Ale na jak długo?

Do tej pory – także dzięki apelom i interwencjom mieszkańców – na drodze obowiązywał i nadal obowiązuje zakaz ruchu samochodów ciężarowych powyżej 10 ton. Wydaje się, że właściciel drogi – Starostwo Powiatowe w Oławie – chce to jednak zmienić i wpuścić do miejscowości większe ciężarówki. Kilka tygodni temu – obok obowiązujących znaków – stanął nowy, zakazujący wjazdu samochodów ciężarowych powyżej 15 ton – na razie zasłonięty . Pod znakiem jest też tabliczka z informacją „nie dotyczy pojazdów dojeżdżających do kopalni kruszyw w  Bystrzycy”.

Na reakcję mieszkańców nie trzeba było długo czekać. Wiele osób podpisało się pod protestem przeciwko tym zmianom. Większość z obawy, że ciężarówki szybko zniszczą drogę, na którą tak długo trzeba było czekać. Poza tym, ich zdaniem, jest one nieprzystosowana i za wąska do tak dużych samochodów. Mijające się wielkie auta będą niszczyły wysokie krawężniki.

Delegacje z obu miejscowości poszły w tej sprawie do starosty Zdzisława Brezdenia, ale nie uzyskały konkretnej odpowiedzi. Starosta obiecał, że podejmie decyzje w tej sprawie pod koniec października. Gdy go zapytałam, czy to prawda, odpowiedział, że „łapię go za słówka” i dodał, że podejmie decyzję w tym miesiącu i ta odpowiedź powinna mi wystarczyć.

Może i powinna, trudno się jednak oprzeć wrażeniu, że to może być gra na czas. Bo po co podejmować niewygodne decyzje przed wyborami? Bezpieczniej mieć obie strony w szachu i pozwolić im żyć z  nadzieją. Jest szansa, że dzięki temu oddadzą swój głos w wyborach na osobę, która te nadzieje spełni. Jednym słowem – nic za darmo, szanowni mieszkańcy, a po wyborach zobaczymy, jak będzie?

Wioletta Kamińska

Kategoria artykułu: Archiwum

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (1)

  1. To chyba żle świadczy o WŁADZY , kiedy arogancja WŁADZY ZMIENI SIĘ NA COŚ NORMALNEGO , KIEDY WŁADZA POJMIE KTO JEST DLA KOGO ?????? WŁADZA bardzo nie lubi jak przypomina się jej ,że to mieszkańcy są tymi , którzy PŁACĄ WŁADZY , pracownik w zakładzie pracy za takie zachowanie ponosi konsekwencje …….różne ……..

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.