Chaos w „sejmie”

Epidemia tajemniczej choroby, zombie, poszukiwanie antidotum oraz polityka w tle – to główne elementy gry obywatelskiej, zorganizowanej przez uczniów Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Oławie

  Impreza, odbywająca się 22 listopada, była częścią projektu „Młodzi w grze”. W pierwszej fazie uczniowie uczestniczyli w warsztatach, wprowadzających w tajniki gier obywatelskich. Zdobyte umiejętności wykorzystali w praktyce, udanie łącząc elementy grozy i horroru z obecną sytuacją społeczno-polityczną. Przy pomocy Edyty Dębickiej, opiekunki projektu, przygotowywali niemal wszystko, poświęcając sporo wolnego czasu. Prośby o dofinansowanie czy kontakty ze sponsorami były dużym wyzwaniem, co podkreśliła Nikola Zgondek, uczestniczka projektu.

Do gry zgłosiło się 17 grup. Szkołę przekształcono w „sejm” opanowany przez zombie, dzięki czemu wędrówka po korytarzach wzbudzała emocje. Pojawiały się znienacka potwory, niepokoiła muzyka, brakowało światła. To nieustannie powodowało wybuchy krzyku przestraszonych uczestników. Atmosferę rodem z horrorów dopełniała „krew” na ścianach i podłodze. Napięcie budowano stopniowo, a uczestnicy musieli zmierzyć się również z różnorodnymi zadaniami. Dzięki temu zdobywali kolejne części mapy, prowadzącej do antidotum.

Nie chodziło jednak wyłącznie o strach. Tematyka grozy była metaforą obecnej sytuacji politycznej. Nie brakowało więc znajomo wyglądających polityków, poczytnych gazet, haseł wyborczych czy przemówień. Wszystko po to, by obok zabawy powiedzieć coś ważnego o naszym kraju.

Tekst i fot.: Mateusz Kotwica

Kategoria artykułu: Wydarzenia

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.