22 lata czekają na drogę

Oława

Jak długo jeszcze?

Mieszkańcy ulicy Kochanowskiego znaleźli wytłumaczenie, dlaczego miasto nie buduje ich ulicy – nie mieszka na niej nikt ważny – ani burmistrz, ani ważny urzędnik czy radny… Ot, takie zapomniane miejsce. Mają tego dość!

Zarzucają poprzednim i obecnym władzom miasta brak dobrej woli. Są wściekli i rozżaleni. Czekali długo, cierpliwie i pokornie. Teraz postanowili walczyć.

Miasto jednak trochę pamięta. Jest bowiem dokumentacja projektowa (opracowana w tej kadencji samorządu) i odrzucony wniosek o dofinansowanie w ramach rządowego programu budowy dróg. Złożony wniosek nie spełniał kryteriów naboru i warunków drogi tranzytowej, bo to typowa droga gminna. Po co zatem go złożono?

Mieszkańcy uważają, że miasto, z góry wiedząc, że nie uzyska akceptacji, stworzyło sobie zabezpieczającą dokumentację i wygodne usprawiedliwienie. Kochanowskiego to przecież droga gminna i to samorząd powinien finansować budowę.

Jesienią i zimą toną w błocie, latem męczą się w kurzu, czasem zalewa ich podwórka. Gdy zbudowano centrum handlowe na Kutrowskiego, spokojna dotąd ulica stała się drogą dojazdową.

Oławski rekord?

Leszek Harabasz mieszka na Kochanowskiego od 2004 roku. Był w szoku, gdy dowiedział się od sąsiadów, że na budowę drogi czekają 22 lata. Był pewien, że to 10-12 lat. – To rekord świata – twierdzi.

CZYTAJ ten artykuł w całości, dostępny w najnowszym – papierowym wydaniu „Powiatowej” lub w e-wydaniu naszej gazety – sprawdź tutaj: http://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2016-03-24

Tekst i fot.: Monika Gałuszka-Sucharska [email protected]

Kategoria artykułu: Archiwum

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (21)

 1. To jakaś różnica pomiędzy poprzednimi a obecnymi władzami? Wcześniej Tomasz był wiele lat radnym teraz jest burmistrzem. Wcześniej Oktober był burmistrzem, teraz był doradcą, zasiada on albo jego dzieci zasiadają w spółkach miejskich i związkach gminnych. To są non stop ci sami ludzie od kilku kilkunastu lat, tylko się stanowiskami zmieniają. Tomasz jest odpowiedzialny za kreowaną w przyszłości politykę Oktobra, którego zaraz po wyborach zatrudnił jako doradcę. BBS – prywatne miasto.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. mieszkanka tej drogi

  Droga zwana ulicą Kochanowskiego przy której mieszkają mieszkańcy już 24 lata jest w stanie fatalnym .Żadne apele ,prośby do Burmistrza nie pomagają .Widać nie zależy Panu Burmistrzowi na dobrej opinii i nie interesuje się mieszkańcami w jakich warunkach muszą żyć w zimie -tonąc w błocie i lecie -tonąc w kurzu.Pomimo wielokrotnych próśb Pan Burmistrz nie wykazuje dalej dobrej woli . Wszystkim w kółko odpisuje ,ze niestety nie uzyskaliśmy w Programie rozwoju dróg publicznych odpowiedniej ilości punktów i Miasto nie otrzyma dofinansowania ,choć ten Program nie był dla takich dróg jak Nasza tylko dla ulic głównych .Pociesza Nas ,że jesteśmy na 24 miejscu na liście rankingowej ,wiedząc o tym ,ze nigdy nie będziemy na pierwszych miejscach ponieważ nie spełniamy kryteriów.Choć wcześniejsze uzgodnienia były zupełnie inne .Remont drogi miał być pokryty z budżetu Miasta .A tymczasem nie zostaliśmy ujęci w budżecie na rok 2016 .Jak można dalej ufać Panu Burmistrzowi!!!!!!!!!!!!!! .Nie tego spodziewaliśmy się po obecnej władzy Miasta. Oczywiście wydaje opinie bardzo negatywną !!!Jestem od urodzenia oławianką ,znajomych mam bardzo dużo .Wszyscy Nas popierają i wystawiają obecnej władzy opinię niestety negatywną .

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Roman z Na wspólnej

   Ale w budżecie został ujęty film Marzejki który Robił Frischmannowi kampanię wyborczą oraz etat dla Borkowskiej-Szwarc, która też pomagała w kampanii wyborczej. Pomóżcie Tomkowi w kampanii wyborczej to się znajdą pieniądze na drogę i może ktoś pracę znajdzie.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Roman z Oławy

  Św. Rocha wyremontowali szybciutko jak się hotel wybudował. Na Zwierzyńcu kostka też jest tylko do jednej konkretnej posiadłości, zamieszkanej przez tzw. elitę oławską, a później tylko kurz i błoto.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. To już 24 lata ,a pamiętam jak zaczynali się budować Państwo Chw….. droga była w fatalnym stanie .To jakaś patologia urzędnicza.Nie dbać o mieszkańców przez tyle lat.W Brzegu twierdzą że Oława się rozwija.Jakoś tego nie widać Raczej się zwija.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. A mieszkańcy to nie wiedzą, że są ważniejsze sprawy niż remont drogi, przy której mieszkają? Przecież w budżecie muszą być pieniądze na powołanie któregoś z rzędu pełnomocnika burmistrza ds. dziwnych kroków oraz na kopanie piłki w skleconych naprędce tworach „z tradycją”. Pretensje proszę mieć do radnego, który został wybrany w tym okręgu. Naobiecywali wam złotych gór, zagłosowaliście, to teraz przyszedł czas refleksji. Zamiast autostrad i lotnisk macie: kurz, błoto i zgrzytanie zębów.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Jakby ulica Kochanowskiego była najstarszą drogą gruntową w mieście! Śmieszne!
  Nie chcę sypać jak z rękawa bo zaraz następni się odezwą.
  Jeszcze ludzie przy Kochanowskiego dobrze budowy domów nie zakończyli a już się drogi domagają.
  Krzyczeć to każdy potrafi!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Skoro nie znasz faktów to nie zabieraj głosu .Proszę podaj przykład ulicy w centrum Oławy która jest polną drogą już 25 lat .Inne owszem są do remontu ,bo częściowo są zniszczone,ale wcześniej były pokryte asfaltem bądż płytami .A ta droga to dziury ,błoto i kurz .I nigdy nie była ulepszana

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Wiesiek ze Zgierza

   Ta której partia obiecywała „miliardy dla samorządu” na plakatach i ta sama, która mówiła głównie o budżecie obywatelskim, aby w trakcie głosowania nad projektem o budżecie obywatelskim wstrzymać się od głosu. Jest w koalicji rządzącej w mieście, swojego głównego projektu z kampanii wyborczej nie zrealizowała a pchała się do Sejmu. O kim mowa? A skoro o budżecie obywatelskim to ile jeszcze będziemy czekać na projekt w tej sprawie radnych PO? Jak głosowali przeciwko projektowi PiSu to tłumaczyli, że zagłosowali przeciwko aby ten projekt dopracować, mija półtora roku a projektu budżetu obywatelskiego ani widu ani słychu. Czy będziemy na niego czekać tyle samo co na obwodnicę Oławy?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Budżet obywatelski odłóżcie miedzy bajki, przecież skończyła się kampania wyborcza .
    Radni PO mieliby złożyć taki projekt , to chyba jakiś żart, przecież ta partia już się nie liczy, tym bardziej, że jest w tzw. koalicji, a tam decyduje kto- burmistrz!

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.