Od Janikowa ciężarówki mogą bez ograniczeń

POWIAT Uwaga, zmiana!

Wraz z dobrą drogą wracają ciężkie auta. Jest nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu w Janikowie. Parę dni temu zniknęły znaki ograniczające tonaż przy skręcie w kierunku Bystrzycy

Jeszcze 13 stycznia znaki nie były ustawione konsekwentne, bo zbliżając się od Oławy do Janikowa był prostokątny znak, sugerujący, że w kierunku Bystrzycy nie pojedzie auto o ciężarze większym niż 10 ton. Znaku ograniczającego przy wjeździe w ulicę już jednak od paru dni nie było.  Wjeżdżając na to samo skrzyżowanie od strony Bystrzycy była informacja, wprowadzająca w błąd, że prosto w ul. Zieloną (kierunek Jelcz-Laskowice) nie pojadą auta cięższe niż 10 ton, za to kilkadziesiąt merów dalej, tuż za skrzyżowaniem, jest ograniczenie do… 5 ton. Słowem – bałagan.

– Te znaki zmienimy, to niedopatrzenie z naszej strony – przyznaje Wojciech Drożdżal, kierownik Powiatowego Zarządu Drogowego.

Co dalej? Czytaj ten artykuł w całości. Dostępny w najnowszym wydaniu „Powiatowej”. Gazeta jest sprzedawana również w formie e-wydania (wersja na tablety i komputery). Zapraszamy do lektury. SPRAWDŹ tutaj: http://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2016-01-14

AKTUALIZACJA: 26 stycznia mieszkańcy zapowiadają blokadę drogi. Zbiórka o godzinie 9.00 przed szkołą.

Jerzy Kamiński

janikow

Kategoria artykułu: Archiwum

Tagi: , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (34)

 1. Wioska cudów się nie podda, zrobimy strajk, zablokujemy drogę, jeśli nie pomoże to pomanifestujemy pod domem Starosty. Nie ma tak lekko, tyle lat ciężarówki niszczyły naszą drogę. Teraz dorobiliśmy się nowej nawierzchni i będziemy walczyć o to, by była ona w dotychczasowym stanie jak najdłużej.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • A dlaczego wioska cudów , też tam macie jakąś lipę i ogryzają korę ?
   Już chyba kiedyś w Gazecie był jakiś artykuł drogi dotyczący , jakiegoś remontu , ograniczeń
   Jeśli to jedna droga do czegoś tam , bo tak coś pamiętam , to którędy mają jeżdzić ????
   MUSZĘ POSZUKAĆ TEGO ARTYKUŁU ……..

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. nadleśnictwo chciało wyciąć drzewa w lesie na pas drogi dla tirów z piaskowni ale oczywiście wójt ma to gdzieś wystarczyło by tylko utwardzić ciekawe czy jak znowu rozwala drogę to znowu będziemy czekać 30 lat na zrobienie nawierzchni ? tylko w polsce tiry jeżdżą przez wioskę!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Ciężarówki nie przez twoją to pojadą przez następną wioskę i tak muszą jeździć i tak. Mają wyciąć pół lasu, by puścić ciężarówki. Wszędzie jeżdżą ciężarówki, przez miasta, wsie, gdzie także remontowane są drogi. NIe jesteście jedyni.
   Arystokraci w Bystrzycy pobudowali domki i myślą, że mają mieć ciszę i spokój.
   Co mają powiedzieć mieszkańcy Chrobrego w Oławie, Godzikowic, Gać, Gaju Oławskiego.Sam się wytnij gł.bie jeden.
   Jest droga przez las koło świeczek, jeśli już. Ale nie można pozwolić, by wycinać las, bo arystokratom z Bystrzycy to przeszkadza.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • sam jesteś głąbem żyjąc tyle lat na chrobrego i nic z tym nie robisz!!! z piaskowni przez las brakuje niecały kilometr do głównej drogi i nie musi to być autostrada kretynie więc las na tym nie ucierpi może niech liczą ile tirów jedzie na lewo jak po dobroci się nie da .Jak nie jesteś w temacie to się nie udzielaj!

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Do póki nie będzie planowanej drogi z kopalni omijającej Bystrzycę problem będzie wracał. Przypominam , że w tej sprawie miało się dogadać Starostwo, Gmina i Nadleśnictwo. Wystarczy wykonać kilkaset metrów utwardzonej drogi i problem z głowy. Myślę, że byłoby to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Ja jestem z Biskupic i niech też wytną pół lasu bo ciężarówki przejeżdżają koło mego domeczku. W tej Bystrzycy to się we łbach poprzewracało, co jeszcze może myto pobierajcie za samo przejechanie przez Bystrzycę.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Bystrzynianom się w d.pach poprzewracało od dobrobytu. Na księżycu żyjecie czy jak?
  Moje dzieci codziennie idą do szkoły przez ruchliwą drogę i także wracają. Niestety takie życie, ciężarówki są nieodłącznym elementem naszego życia, codziennie przejeżdżają tysiące ciężarówek, które niszczą drogi.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • mieszkaniec

   W Marcinkowicach kolego na drogach wewnętrznych ( we wsi i na osiedlach) sa znaki zakazu wjazdu. poj. powyżej 8 t , zatem obwodnica nie jest tylko tu potrzebna. Problem jest w tym ,że większość kierujących ciężarówkami tych znaków nie przestrzega i wjeżdża mimo zakazu. Służby gminne odpowiedzialne za taki stan rzeczy nie wykazują żadnej reakcji w kwestii wjazdu ciężarówek na drogi wewnątrz osiedli, dlatego drogi są zdewastowane od lat.W gminie uważają ,że postawienie znaków rozwiąże problem i wystarczy, ale niestety kierowcy ciężarówek myślą inaczej.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. ludzie z Marcinkowic, Biskupic i inni wylewający na nas pomyje uspokajam bo widzę, że pękacie z zazdrości ….nikt obwodnicy nie zamierza budować w Bystrzycy chodzi jedynie o łącznik od kopalni piasku do drogi którą ciężarówki bez przeszkód mogą sobie mknąć nie wjeżdżając do wsi… możecie sobie wybudować rondo, światła a nawet lotnisko nie jesteśmy zazdrośni 🙂
  Ta inwestycja powinna zostać dawno wykonana.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Przy okazji panie Drożdżal może zwróci pan uwagę kierowcom PKS że należy korzystać z zatoczek autobusowych , a nie stawać na środku drogi i blokować.Chodzi mi o ten akurat przystanek z którego pan wsiada bo jest to notoryczne, z góry dziękuję

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. Od karania kierowców jest policja, zrób zdjęcie i zanieś na policję, złóż zeznanie to ukarają kierowcę.
  Na temat blokady, to jest to droga powiatowa, która służy do poruszania się między miastami i powiatami, to którędy mają jeździć ciężarówki? Po to remontuje się drogę żeby mogły bezpiecznie jeździć taką drogą wszystkie auta a nie tylko garstka mieszkańców bo są to drogi publiczne.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • po raz pierwszy czytam ,że w takich sytuacjach w oparciu o fotki Policja podejmuje działania
   Z CZEGO TO WYNIKA ??????
   na naszym parkingu osiedlowym stoją pojazdy bez rejestracji ( bez tablic ) to też jest sprzeczne z jakimiś tam przepisami
   Spółdzielnia kilka lat ,,,,działa ,,, boi się te samochody usunąć , zgłaszała sprawę na Policję == teren S-ni , policji nic do tego ,
   zgłoszono do Straży Miejskiej , juą 8 miesięcy ,,,szukają właściciela , a graty dalej stoją , zajmują miejsce i rdzewieją

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • MOŻE ZABIERZ GŁOS W SPRAWIE JAK WYŻEJ , O KARANIU KIEROWCÓW NA PODSTAWIE ZDJĘĆ
   =============================================================================
   BO SKORO COŚ PORUSZASZ TO KOŃCZ , TYM BARDZIEJ ,ŻE ZADAŁEM CI PYTANIE

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • owszem jest do ruszenia , potrzebny jest właściciel , sąd i wyrok
   Straż Miejska przyjęła od S-ni zlecenie na odszukanie właścicieli pojazdów , szukają 8 m-cy faceta który mieszka na osiedlu , tak szukają ,żeby chyba się nie odnalazł .
   Jeśli jest wyrok sądu , delikwenta można obciążyć wszystkimi kosztami , jeśli pojazdu nie zabierze .
   SKORO JUŻ ZABIERASZ GŁOS W SPRAWIE , TO NIECH ON BĘDZIE PRAWDZIWY I WYCZERPUJĄCY .

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. A co ma Policja do tego? Skoro nie ma zakazu to sobie mogą jeździć. Ale swoją droga racja czasami mogliby stanąć w Bystrzycy bo niektórzy zapominają , że to teren zabudowany. Od Janikowa znak 40 od Leśnej Wody też 40. Nikt tego nie przestrzega.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 10. Brezdeń ma Bystrzycę gdzieś więc dziękujemy za pomoc! Piaskownia ma podobno tylko 5 tirów ,tak wmawiali ludziom w Grędzinie i pewnie od tylu płacą podatki. Panie Brezdeń może pan się zajmie jakością drogi między Oławą a Janikowem bo jakość to było !!!Ludzie w Bystrzycy wiedzą że kolejnego remontu doczekają się za kolejne 30 lat. Widać lepiej rozliczać się we Wrocławiu i tam podatki płacić skoro władza nic dla ludzi nie robi!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.