Radca na podwójnym gazie warunkowo umorzony

Potwierdziły się nasze wcześniejsze ustalenia. Radca prawny Urzędu Miejskiego  w Oławie (Jacek W.) prowadził samochód pod wpływem alkoholu, spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Potem kręcił w postępowaniu, długo nie przyznając się do winy, ale… posady w lokalnym samorządzie nie stracił. Sąd warunkowo umorzył bowiem postępowanie karne, a burmistrz twierdzi, że radcę prawnego „cechuje wysoka kultura osobista” i jest on „gwarantem rzetelnie wykonywanej pracy”…

***

Był upalny sobotni wieczór 27 czerwca 2015. Około godziny 21.00 pod całodobowy sklep monopolowy „Żuczek” przy ulicy Kutrowskiego, gdzie kiedyś funkcjonowała znana pijalnia piwa, popularnie nazywana „Barem u komunisty”, bo prowadził ją syn niedawno zmarłego I sekretarza Komitetu Powiatowego PZPR, samochodem marki renault podjechała 25-letnia Krystyna A.

Obywatelka Ukrainy, mająca prawo stałego pobytu w Polsce, przywiozła tam swojego męża – Polaka i oławianina, 34-letniego Andrzeja A., który – jak zgodnie potem oboje zeznali na policji – chciał kupić piwo, by je wypić wieczorem w domu. W aucie był także ich czteroletni syn. Rodzina A. wracała z wędkowania. Prowadziła Krystyna, bo Andrzej, łowiąc ryby, pił piwo. – Czekając z synem w samochodzie, obserwowałam drzwi sklepu – relacjonowała policjantom kilkanaście minut później dobrze władająca językiem polskim Ukrainka. – Tuż przed moim mężem, wyszedł stamtąd wysoki mężczyzna, o siwych włosach, w okularach, ubrany w białą koszulę i krótkie spodnie, wyraźnie chwiał się na nogach. Zauważyłam, że wsiadł do zaparkowanego blisko mojego auta czarnego seata i uruchomił silnik. Ponieważ w międzyczasie do naszego renaulta wsiadł już z zakupami mąż, chciałam wyjechać z przysklepowego parkingu na główną drogę. Gdy powolutku ruszyłam, w tym samym czasie siedzący za kierownicą seata mężczyzna też ruszył, ale bardzo gwałtownie do tyłu i uderzył autem w mur budynku. Odruchowo więc zatrzymałam swój samochód, a wtedy on równie gwałtownie jak chwilę wcześniej, ruszył do przodu i próbując mnie ominąć, bokiem swojego auta uderzył w boczne drzwi mojego renaulta. Mimo głośnego trzasku, nie zatrzymał się i na pełnym gazie przejechał poprzecznie ulicę Kutrowskiego, gdzie o mały włos nie zderzył się z jadącym od strony centrum miasta samochodem ciężarowym. Następnie wjechał na parking przy markecie „Lidl”, dotarł do stanowiska na kosze zakupowe i z piskiem opon skręcił w lewo, w kierunku ulicy Lipowej. No i tam zniknął nam z pola widzenia…

Jacek, jedź z panami!

Krystyna A. była mocno zszokowana, ale zimnej krwi nie stracił jej mąż… Co się wydarzyło?

Czytaj artykuł w całości w najnowszym wydaniu „Powiatowej”. Gazetę można kupić również w wersji na tablety i komputery. Sprawdź tutaj http://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2015-12-31

Krzysztof A. Trybulski

[email protected]

 

Kategoria artykułu: Archiwum

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (39)

 1. No tak, tylko nikt nie pisze, że burmistrz i radca prawny Oławy to starzy dobrzy znajomi….., Więc czego oczekujemy, normalny człowiek dostaje wyrok i mandat, a Pan W. nie. Ciekawe dlaczego, może nie powinien być sądzony w Oławie (nie znam się na tym i nie wiem czy są takie możliwości, ale z uwagi na to, że ojciec jego była – jest? – znanym radcą, prawnikiem itp osoba? w Oławie występującą wielokrotnie jako przedstawiciel miasta i nie tylko ?)Przykre to jest, Głos z mojej strony został oddany na tego burmistrza, ale na dzień dzisiejszy ŻAŁUJĘ. Burmistrz nic nie robi tylko pokazuje się z żoną a to na facebooku a to na innych portalach i tyle. Uważam, że jest wycofany. Ale PANIE BURMISTRZU Oława to nie POWSZECHNA. Pozdrwaim.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. argumenty burmistrza to chyba jakaś kpina …………….KPINA , KPINA
  kierujący powinien bez żadnej ulgi ponieść konsekwencje za kilka przewinień z ucieczką z miejsca wypadku włącznie

  POLECAM TU ARTYKUŁ O ZABRANIU PRAWA JAZDY JAKIEJŚ PANI ZA WYKROCZENIE

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. odwróćmy sytuacje powiedzmy tak Pan Jacek W jest ,,taksówkarzem ,, powoduje kolizje po pijanemu . i momentalnie traci LICENCJE ,PRAWO JAZDY NO I OCZYWIŚCIE PRACE , Ale władza oławska jest bezkarna tutaj można wszystko ! i Pan Jacek nadal pracuje no porostu brawo , szkoda ze nie jest zwykłym pospolitym KOWALSKIM bo tak to by się dla niego top nie skończyło . ale co tam kij ma zawsze dwa koce !

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Ze strony internetowej mecenasa W.

  „…zadania realizujemy w taki sposób, aby zaoszczędzić naszym Klientom niepotrzebnych zmartwień i stresu. Każdy ma jakieś problemy, każdy chce jej rozwiązać. My oferujemy przede wszystkim działania, które zmierzać będą do jak najszybszego rozstrzygnięcia konkretnego problemu. Bo przecież nikt nie chce mieć zmartwień.”

  Jak pisze, tak robi….

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Patologia oławskiego układu scalonego w pełnej okazałości. Pani Z. niewinna, pan W. tym bardziej, pan B. robi interesy z szemranymi biznesmenami, ludzie po wyrokach przy władzy. Rada powiatu nie wygasza mandatu radnemu, któremu postawiono zarzuty niedopełnienia obowiązków skutkujące śmiercią pracownika, kpiny z oświadczeń majątkowych składanych przez osoby pełniące funkcje publiczne we wszystkich samorządach. Rączka rączkę myje i sitwa ma się dobrze. Piękny powiat, jeszcze bardziej ciekawy niż ranczo Wilkowyje z serialu. Trzeba wysłać ten artykuł gdzieś do Ministerstwa Sprawiedliwości niech tam się przyjrzą tej prowincjonalnej oławskiej sitwie, która uwiera i dusi już większość uczciwych, normalnych, prostych ludzi ledwie wiążących koniec z końcem poddanych takim indywiduom jak ten opisany powyżej i tak zaciekle broniony przez burmistrza.
  Aż dziw, że kiedyś biedny pan Sz. po wypiciu syropku musiał się na chwilę rozstać ze stołkiem burmistrza po „niesprawiedliwym” wyroku. Dziś pewnie jeszcze by mu konwój zorganizowano żeby bezpiecznie dojechał do domu.
  Czy gazeta mogłaby podać nazwisko tego sędziego, który skręcił sprawę pana radcy?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Zastanawiam się czego spodziewały się osoby głosujące na obecnego Burmistrza? Piszecie, że żałujecie teraz swojej decyzji.. Trzeba było wcześniej pomyśleć, że ktoś kto jest namaszczony przez poprzednika rewolucji nie zrobi i swoich z układu nie wygryzie. Smutne to, że są równi i równiejsi a nasz burmistrz toleruje takie zachowania, Ale może jak On kogoś stuknie na podwójnym gazie to wtedy pan Jacek W. mu pomoże?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Pietiagoras

  Lokalny układzik scalony warunkowo umarza swojakom. Leją się krokodyle łzy, skądinąd słusznie, ale brak tych obfitych lamentów w obliczu miłościwego ułaskawiania innych swojaków przez mocny układ scalony w mieście stołecznym. Mało tego, to jeszcze powierza się im wysoce odpowiedzialne funkcje państwowe. Jedni warci drugich, przy czym lokalny układzik szkodzi li tylko wąskiemu gronu rodaków a stołeczny …? zagraża całemu państwu.
  Mentalność Kalego w pełnej krasie. Ryba zaczyna śmierdzieć od … ? no właśnie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • „Jeden tam tylko jest porządny człowiek – prokurator, ale i ten, prawdę mówiąc – świnia”.
   Czy ten cytat wystarczy yntelygentnemu apologecie lokalnego układu.
   A sztuka kończy się tak: „Z czego się śmiejecie? Z siebie samych się śmiejecie!”

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. W tej sytuacji moim zdaniem w sądzie oławskim pracuje mafia. Radca prawny to pikuś przy tym co wyczynia ten prowincjonalny sąd . W ubiegłym roku ten sam sąd orzekł wys karę finansową i orzekł na rok zakaz prowadzenia pojazdów w stosunku do kierowcy u którego badanie wykazało 0,2 promila.a dwa kolejne nie potwierdziły tego wyniku ale to był stolarz a nie kumpel władzy lokalnej

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. Mnie zastanawia, jak się cała ta sytuacja, zachowanie radcy prawnego (umorzenie śledztwa, zachowanie posady w UM) odbije na postrzeganiu wielokrotnych akcji Policji i mediów, potępiających i przestrzegających przed nietrzeźwymi kierowcami. Policja i media regularnie apelują by nie siadać po alkoholu za kólkiem, by reagować kiedy widzimy pijanego kierowcę wsiadającego do auta.

  Teraz, kiedy radca prawny Jacek W., pełniący funkcję szefa zespołu radców UM właściwie uniknął kary (oficjalnie jest przecież osobą niekaraną), mało tego zachował funkcję radcy Urzędu Miejskiego, to wszystko po popelnieniu przestępstwa? Jak odbiorą to mieszkańcy? Przeciez to ewidentny przykład na to, że prawo nie jest dla wszystkich. Jestem pewien, że wiele osób, po tym przykładzie, zrezygnuje z informowania Policji, bo przecież jest szansa na to, że ten czy inny pijak za kółkiem uniknie kary. Jak mają sens te akcje, skoro radca prawny, mimo popełnienia przestępstwa, nie został właściwie ukarany?

  Prawo jest dla tych, którzy nie maja kasy i ukladów. Ja osobiście, widząc taki przykład i taką sytuację, mam te, ogólnie mówiąc prawo, za nic.

  ps. ktoś tu dobrze to określił. Patologia.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 10. Pierwszą, która powinna się była wyłączyć w tej sprawie, była Pani prokurator, która nomen omen już tak czyniła w sprawach innych lokalnych notabli. Tym razem jak widać nie uznała za konieczne tego czynić. A sąd ……. no cóż – skoro prokurator sam mu taki wniosek podsunął, to po prostu go „klepnął” i sprawa załatwiona. Przykro tylko, że wszyscy mają świadomość, że gdyby na miejscu Pana mecenasa był po prostu zwykły śmiertelnik – kierowca zawodowy dajmy na to, to już miałby i wyrok i po pracy.
  A tu …… hmmmm przecież młody człowiek ……. całe życie i kariera przed nim ……. jeden wygłup …… nie poszlakowana opinia – jak widać prawo nie jest jednakowe dla wszystkich. Ciekawe, co na to powiedziałby sąd dyscyplinarny w jego korporacji.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 11. prokuratorzy w ołyawie pokończyli inne szkoły iposiadają paragrafy dla oskarżonych i tych co mają kasę bo miałam przyjemność być w prokuraturze w oławie ponieważ jestem poszkodowana ,chociaż zapewniała pani że mnie nie skrzywdzą ,postawiła taki paragraf że w prokuraturze mojego miasta śmiano się w głos czy mają inne prawo nie wiem ,

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 12. Ja jako podatnik i zarazem pracodawca wszystkich osób biorących w tym udział czyli burmistrza,radcy prawnego, sędziów, prokuratorów pytam czy to tak powinniście bawić się za moje i mi podobnych pieniądze? Nazwiska wszystkich biorących w tym udział osób publicznych którym płacę wypłaty z moich podatków powinny być w pełni wymienione w każdych mediach opisujących tę sytuację!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 13. Do Pana Burmistrza

  Szanowny Panie Burmistrza, z zaciekawieniem obserwowałem, pana kampanię wyborczą, śledziłem pana konferencje, debaty, wywiady. Miał być pan powiewem świeżości niczym miętówki, które pan rozdawał. Niestety bardzo mnie pan rozczarował. W funkcjonowaniu miasta nic się nie zmienia, nadal uprzywilejowana grupa kolesi cieszy się przychylnością i benefitami. Liczyłem, że pan coś zmieni, niestety powiew świeżości okazał się powiewem października ver. 2.0. Kolesie, układy, drenowanie kieszeni oławian, podnoszenie podatków. Metody zarządzania niestety wyniósł pan ze spółdzielni, czyli jak brakuje pieniędzy to podnosimy opłaty, niestety zarządzanie miastem to nie zarządzanie spółdzielnią. Wyjątkowo żenującą sytuacją jest odzyskiwanie pieniędzy wynikające z „podwójnych płatności za basen” minęło prawie 2 lata a miastu nie udało się odzyskać ani złotówki, miastu nie posiada żadnego wyroku, który nakazywałby spłatę. Na początku miasto zbłaźniło się brakiem elementarnej wiedzy o odzyskiwaniu należności, obciąża to bezpośrednio pana i pewnie pana radcę o którym jest mowa w artykule. Może należałoby sprawdzać czy w pracy jest trzeźwy, skoro nie potrafi przez 2 lata nic zdziałać? Podwykonawcy od sądu bardzo szybko uzyskali wyroki, który nakazywały miastu zapłatę. Od razu zaczął pan od najwyższej możliwej pensji, a należało zacząć od najniższej, bo nie miał pan wcześniej żadnego doświadczenia w zarządzaniu miastem i w miarę sukcesów podnosić tą pensję. Pojawiały się komentarze, że jest pan marionetkę w rękach swojego doradca, to nie prawda, jest pan po prostu jego kopią.

  Oławianin od urodzenia.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.