Będzie remont drogi do Marcinkowic

Droga krajowa nr 94 prowadząca do Wrocławia już dawno powinna być wyremontowana. Mamy dobrą wiadomość

 

Przebudują drogę. W latach 2017 – 2020 będzie modernizowany odcinek drogi krajowej nr 94 z Oławy do Marcinkowic

Budowa ma zakończyć się w 2020 roku. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zaakceptowało już program i wstępny kosztorys tej inwestycji, która będzie prowadzona przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

W tym i przyszłym roku będą wykonane projekty i plan komunikacyjny, w kolejnym – roboty drogowe.

– To bardzo dobra wiadomość, od lat zabiegaliśmy o poprawę komunikacji i stanu dróg w naszym powiecie – komentuje starosta oławski Zdzisław Brezdeń. – Problemów jest dużo, to nie tylko potrzeba obwodnicy Oławy. Cały czas sygnalizujemy nasze potrzeby, aby usprawnić ruch na drogach i zaplanowana inwestycja także jest wynikiem podejmowanych rozmów.

Inwestycja ma kosztować ok. 21 mln zł.

(MON)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (27)

  • Jesteście nieco inteligentni inaczej, jeśli piszecie takie rzeczy.
   Ludzie to jest droga krajowa i rondo nie jest potrzebne.
   Większość samochodów jedzie prosto z Wrocławia lub do Wrocławia, jak wy to sobie wyobrażacie, że w każdej wiosce, w której przebiega droga krajowa będą ronda? Czy nie macie za wysokiego ego, że myślicie tylko o sobie?

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Anonim jak byś wyjeżdżał poza granicę swojej wioski to widziałbyś i wiedział, że takie rozwiązania jak ronda funkcjonują w wielu miejscach i na wielu głównych drogach w tym krajowych i powodują upłynnienie ruchu a ponadto poprawiają bezpieczeństwo bo idiota jak widzi rondo to chcąc nie chcąc musi nieco zwolnić. Przejedź się choćby w stronę opola tam też jest krajówka.

    Zgłoś naruszenie regulaminu

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 1. To może jeszcze obwodnica Marcinkowic? Wioskowe matoły myślą że się zbudowali to mogą stawiać warunki i postulaty.
  Rondo na krajówce do Wrocławia? By zablokować cały ruch do Wrocławia? Czy dla kilkunastu mieszkańców ktoś pokusi się o rondo. Nie sądzę i żal czytać ludzi, bo wielkopany przenieśli się z Wrocławia i zaczynają stawiać warunki.
  Może jeszcze tunel na pogotowie i rynek wrocławski marcinkowskie barany.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Do Wrocławia powinna być zbudowana droga dwujezdniowa, na całej długości ze ścieżką rowerową. Przy takim gigantycznym ruchu lokalnym to niezbędne dla dobrej obsługi parków technologicznych, które się tutaj ulokowały. Oczywiście nie chodzi o jakąś drogę szybkiego ruchu, typu S, ale o przedłużenie wrocławskiej ul. Krakowskiej aż do Oławy. Wrocław musiałby się porwać na przebudowę ul. Opolskiej, razem z wyjściem przez Radwanice. Obstawiam jednak, że będzie asfaltowe kaparnictwo, po kilka kilometrów tu i tam.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.