Będzie remont drogi do Marcinkowic

Droga krajowa nr 94 prowadząca do Wrocławia już dawno powinna być wyremontowana. Mamy dobrą wiadomość

 

Przebudują drogę. W latach 2017 – 2020 będzie modernizowany odcinek drogi krajowej nr 94 z Oławy do Marcinkowic

Budowa ma zakończyć się w 2020 roku. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zaakceptowało już program i wstępny kosztorys tej inwestycji, która będzie prowadzona przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

W tym i przyszłym roku będą wykonane projekty i plan komunikacyjny, w kolejnym – roboty drogowe.

– To bardzo dobra wiadomość, od lat zabiegaliśmy o poprawę komunikacji i stanu dróg w naszym powiecie – komentuje starosta oławski Zdzisław Brezdeń. – Problemów jest dużo, to nie tylko potrzeba obwodnicy Oławy. Cały czas sygnalizujemy nasze potrzeby, aby usprawnić ruch na drogach i zaplanowana inwestycja także jest wynikiem podejmowanych rozmów.

Inwestycja ma kosztować ok. 21 mln zł.

(MON)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (27)

 1. Mieszkaniec

  Mam nadzieje że po tak długim czasie nic nierobienia możemy liczyć na sensowną przebudowę tej drogi na miarę potrzeb a nie wymianę asfaltu i wymycie znaków. Ronda by były bardzo wskazane, są rozwiązaniem bezpiecznym i nowoczesnym.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Jesteście nieco inteligentni inaczej, jeśli piszecie takie rzeczy.
   Ludzie to jest droga krajowa i rondo nie jest potrzebne.
   Większość samochodów jedzie prosto z Wrocławia lub do Wrocławia, jak wy to sobie wyobrażacie, że w każdej wiosce, w której przebiega droga krajowa będą ronda? Czy nie macie za wysokiego ego, że myślicie tylko o sobie?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Anonim jak byś wyjeżdżał poza granicę swojej wioski to widziałbyś i wiedział, że takie rozwiązania jak ronda funkcjonują w wielu miejscach i na wielu głównych drogach w tym krajowych i powodują upłynnienie ruchu a ponadto poprawiają bezpieczeństwo bo idiota jak widzi rondo to chcąc nie chcąc musi nieco zwolnić. Przejedź się choćby w stronę opola tam też jest krajówka.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Dajcie im palec to chcą całą rękę, to ma być tylko remont bo droga robi się dziurawa a natężenie ruchu jest do granic możliwości.
  Żadnych rond bo się nie da tą drogą jeździć. Wioskowe niech trochę poczekają, nic im się nie stanie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. To może jeszcze obwodnica Marcinkowic? Wioskowe matoły myślą że się zbudowali to mogą stawiać warunki i postulaty.
  Rondo na krajówce do Wrocławia? By zablokować cały ruch do Wrocławia? Czy dla kilkunastu mieszkańców ktoś pokusi się o rondo. Nie sądzę i żal czytać ludzi, bo wielkopany przenieśli się z Wrocławia i zaczynają stawiać warunki.
  Może jeszcze tunel na pogotowie i rynek wrocławski marcinkowskie barany.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Do Wrocławia powinna być zbudowana droga dwujezdniowa, na całej długości ze ścieżką rowerową. Przy takim gigantycznym ruchu lokalnym to niezbędne dla dobrej obsługi parków technologicznych, które się tutaj ulokowały. Oczywiście nie chodzi o jakąś drogę szybkiego ruchu, typu S, ale o przedłużenie wrocławskiej ul. Krakowskiej aż do Oławy. Wrocław musiałby się porwać na przebudowę ul. Opolskiej, razem z wyjściem przez Radwanice. Obstawiam jednak, że będzie asfaltowe kaparnictwo, po kilka kilometrów tu i tam.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Można byłoby nawet pomyśleć o takim rozwiązaniu jak jest na drodze na Kłodzko. Gdzie są rozszerzenia jezdni (raz z jednej strony są 2 pasy, raz z drugiej) i to jest fajne. Jak ktoś się boi jechać i wlecze się 60 na godzinę w niezabudowanym to w takim rozszerzeniu można go bezpiecznie wyprzedzić.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Sęk w tym, że na tej drodze praktycznie cały teren jest zabudowany, odległości między wioskami są bardzo małe. Rozwiązanie kłodzkie czy z obwodnicy trzebnickiej raczej nie do zastosowania na tej „naszej” 94.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. chodniki przejścia dla pieszych sygnalizacja swietlna. Przejscie przez pasy graniczy z cudem . ludzie przebiegaja przez pasy , ruch niesamowity, niby teren zabudowany ale i tak auta pedza . Władze powinny to naprawdę rozwazyc

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.