Popływamy na byle czym

Podczas tegorocznego festiwalu na Odrze „Piana Bosmana” można będzie popływać… na byle czym. To jedna z nowości

OŁAWA Ciekawa impreza

W ostatni weekend maja zapraszamy na drugą edycję festiwalu na Odrze „Piana Bosmana”. Festiwal, podobnie jak rok temu, odbędzie się na cyplu Zwierzyńca, przy oławskim kanale Odry, nieopodal przystani w Ścinawie Polskiej.

W tym roku organizatorzy, czyli Wydział Promocji i Współpracy Europejskiej Urzędu Miejskiego oraz Stowarzyszenie Motorowodne ze Ścinawy Polskiej, przygotowali wiele atrakcji. Obok wyścigu na motorówkach i skuterach wodnych, lotu poduszkowca i występów mistrzów Europy w akrobacjach na nartach wodnych, odbędą się pokazy ratownictwa z udziałem psów. Zobaczymy hol-show za motorówką w tubie-sumo, parasailing, wakeboarding, a także zawody smoczych łodzi, o puchar wojewody dolnośląskiego. Tym razem już nie tylko samorządowcy będą się w nich ścigać o miejsce na podium.

– Zapraszamy wszystkich chętnych do tej wyjątkowej zabawy i zgłaszanie ośmioosobowych załóg przez zakłady pracy, przedsiębiorstwa i szkoły – mówi naczelnik wydziału promocji Renata Romanowska. – Chcąc jeszcze bardziej uatrakcyjnić festiwal i włączyć mieszkańców do zabawy nad rzeką, zamierzamy zorganizować konkurs „Pływania na byle czym”. Udział w tych zawodach może wziąć każdy, kto własnoręcznie zbuduje ciekawe, oryginalne „pływadło” i zgłosi swój udział komisji konkursowej, najpóźniej miesiąc przed zawodami. Kanał oławski stwarza dogodne warunki do tego typu zabaw, a istniejąca przystań przy „Tawernie Kapitańskiej” w Ścinawie Polskiej umożliwi uczestnikom wygodne warunki do spływu. Uczestników zabezpieczać będą WOPR i policja wodna z Wrocławia.

Regulamin zawodów i formularz zgłoszeniowy będą dostępne w niedługim czasie na stronie internetowej Urzędu Miejskiego: www.um.olawa.pl oraz na naszej stronie: www.gazeta-olawa.pl.

(ck)

Fot.: Renata Romanowska

Kategoria artykułu: Aktualności

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.