CKZiU z nagrodą za kreatywność

DOLNY ŚLĄSK. Sukces. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” nagrodziła szkoły i uczniów – autorów filmików o szkolnej kreatywności

Nagrody o łącznej wartości około 200 tys. zł otrzymało 17 maja 10 szkół z Dolnego Śląska i Opolszczyzny oraz blisko 50 ich uczniów i nauczycieli. Wałbrzyska Strefa wyróżniła laureatów konkursu „WSSE Tech LAB – Kreatywna i innowacyjna szkoła”.

Konkurs polegał na nakręceniu maksymalnie 5-minutowego filmiku na temat „Kreatywna i innowacyjna szkoła!” i promowaniu go w mediach społecznościowych szkoły. Celem było rozbudzenie kreatywności u młodzieży, podniesienie umiejętności pracy zespołowej oraz wspieranie innowacji i szkolnictwa branżowego.

Według członków kapituły, w skład której weszli przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” oraz przedsiębiorców działających w strefie, najlepiej z zadaniem konkursowym poradzili sobie uczniowie 10 szkół, w tym z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie. Każda z placówek otrzymała podczas uroczystości w siedzibie WSSE „INVEST-PARK” sp. z o.o. vouchery w wysokości 17 tys. zł na doposażenie swoich pracowni. Dodatkowo nagrody o wartości 500 zł otrzymali wszyscy członkowie zwycięskich zespołów (łącznie 48 osób).

(ck)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , ,

reklama

Komentarzy (4)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.