Bezpłatne zajęcia z artystami

Oława. Kultura. Ruszają zapisy na letnie warsztaty artystyczne

Centrum Sztuki w Oławie zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach, które od 8 do 14 lipca będą realizowane w Ośrodku Kultury. Zajęcia dedykowane są osobom powyżej 16 roku życia.

W programie m.in: malarstwo i rysunek, czyli spotkanie z historią miasta Oławy (za pomocą akwareli, akrylo-malarstwa, rysunku, tuszu, sepii, ołówka i pasteli uczestnicy zmierzą się z 785-tą rocznicą uzyskania praw miejskich), warsztaty z ceramiki raku (praca w glinie w starej technice wywodzącej się z XVI wiecznej Japonii – RAKU), rzeźba (teoretyczna wiedza o podstawowych metodach rzeźbienia i konstrukcji rzeźby, połączona z realizacją własnych projektów na podstawie sporządzonych szkiców), warsztaty tworzenia szablonów (zapoznanie z techniką grafiki warsztatowej, tworzenie własnych wzorów i samodzielnie wykonane odbitki na torbie/koszulce), warsztaty witrażu metodą Tiffaniego (zapoznanie z metodą cięcia szkła, użycie lutownic o wysokiej temperaturze oraz szlifierek do obróbki szkła), fusing (wykonanie elementów dekoracyjnych typu kafel, elementów biżuteryjnych oraz drobnych naczyń użytkowych.

Więcej informacji na kultura.olawa.pl. Zapisy trwają, liczba miejsc ograniczona! Kontakt – Agnieszka Szuturma: tel. 71-313-28-29 lub 793-833-404, mail: [email protected]

(kt)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.