Zwiedzaj i poznaj historię JZS

Jelcz-Laskowice Historia Miejsko-Gminne Centrum Kultury zaprasza 18 maja na pierwszą edycję Nocy Muzeów w J-L

Podczas imprezy instytucje kultury, muzea oraz inne placówki w całej Polsce otwierają swoje drzwi w godzinach wieczornych i nocnych. Najczęściej nieodpłatnie udostępniają ludziom swoje przestrzenie, pozwalają na zwiedzanie i organizują towarzyszące eventy.

W Jelczu-Laskowicach będzie można odwiedzić  Izbę Muzealną Marki Jelcz. – Naszą ideą jest uzmysłowienie mieszkańcom, że w naszym mieście istnieje takie wartościowe miejsce – mówią organizatorzy. – Izba przybliża historię słynnych w całym kraju Jelczańskich Zakładów Samochodowych, począwszy od powstania JZS, po czasy współczesne spółki „Jelcz”. Obecna ekspozycja mieści się w kilku salach prezentujących historię i charakter miasta oraz udokumentowany wkład JZS w jego modernizację. Sale ekspozycyjne prezentują także m.in. rozwój produkcji i działalność socjalną.

18 maja muzeum zostanie otwarte o 19:00 i będzie je można zwiedzać do północy. Osoby, które będą miały problem z dojazdem, mogą skorzystać z trzech kursów „Muzycznych Jelczy”. Autobusy wyjadą z parkingu obok Galerii Centrum o 20:00, 21:00 i 22:00. Po zwiedzaniu będzie można nimi wrócić.

Bezpłatne wejściówki na przejazd „Muzycznym Jelczem” do odbioru w MGCK. Liczba miejsc ograniczona.

 

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.