Inaczej spojrzeć przez obiektyw

Przez cztery czwartki marca i kwietnia wszyscy dziennikarze naszej gazety wzięli udział w szkoleniu fotograficznym, prowadzonym przez Annę i Kryspina Matusewiczów

Szkolenie to pomysł Mobilnej Akademii Medialnej w ramach projektu „InForMe – działania informacyjne w zakresie promocji polityki spójności przez media lokalne w Polsce”. Projekt realizowany jest przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Stowarzyszenie Gazet Lokalnych. Żeby lepiej robić zdjęcia, spojrzeć na znane obiekty z nowej perspektywy, uczyliśmy się m.in. tego, czym jest ekspozycja, głębia ostrości czy… odległość hiperfokalna.

W ramach szkolenia spędziliśmy wiele godzin w Studiu Fotograficznym BLANCANIEVES, Firmy HQ Anna Matusewicz, gdzie próbowaliśmy swoich sił w portrecie czy fotografii grupowej. Przez całe popołudnie biegaliśmy też z aparatami po Oławie, aby jeszcze raz, tym razem na nowo, spojrzeć przez obiektyw na znane budynki, które wyremontowano lub powstały w dużym stopniu przy wsparciu środków z Unii Europejskiej.

(ck)

 

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.