SGL Local Press 2018 – znowu wśród najlepszych!

W czwartek 14 marca o godz.12.00 podczas gali w Zamku Królewskim w Warszawie został rozstrzygnięty konkurs SGL Local Press 2018. Oprócz głównej nagrody – dla Gazety Roku, wręczone zostały statuetki dla zwycięzców w dziewięciu kategoriach, w tym jednej specjalnej.

Konkurs SGL LOCAL PRESS ogłaszany jest nieprzerwanie od 2008 roku. O nagrody w licznych kategoriach dziennikarskich i fotograficznych ubiegają się dziennikarze prasy lokalnej, bez względu na przynależność macierzystej redakcji do SGL. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe i statuetki.

Kategorie konkursowe to: dziennikarstwo śledcze i interwencyjne, dziennikarstwo specjalistyczne, reportaż prasowy, wywiad i inne gatunki publicystyczne, fotografia, fotoreportaż, materiał wideo, portal gazety lokalnej, dziennikarska akcja społeczna lub interwencyjna. W ramach konkursu przyznawana jest również nagroda specjalne za najciekawszy tekst o bohaterze zgłoszonym uprzednio do konkursu MPW im. Jana Rodowicza „Anody”, nagroda ta ufundowana jest przez Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

 Gazeta Powiatowa – Wiadomości Oławskie została nominowana w trzech kategoriach:

  • WYWIAD I INNE GATUNKI PUBLICYSTYCZNE – Kamil Tysa za tekst pt. „Od tego, który leży pod płotem dzieli mnie tylko jeden kieliszek”
  • REPORTAŻ – Jerzy Kamiński za reportaż o Kazimierzu Domańskim – „Niepamięć”
  • AKCJA SPOŁECZNA LUB INTERWENCYJNA – „Pomagamy na setkę – dajmy im kawałek Polski”

Choć w tym roku nie zdobyliśmy nagrody, to ogromne wyróżnienie dla naszej redakcji! Po raz kolejny zostaliśmy docenieni w najważniejszym konkursie dla dziennikarzy gazet lokalnych.

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.