Kto będzie burmistrzem Jelcza-Laskowic?

Ostateczne starcie. Bogdan Szczęśniak z Koalicji 2018-2023 czy Łukasz Dudkowski z Prawa i Sprawiedliwości? Kto będzie burmistrzem Jelcza-Laskowic?
*
W pierwszej turze Szczęśniak zdobył 4 763 (46,7%) głosy. Wynik Dudkowskiego to 2 896 (28,39%). O tym kto wygra dowiemy się już wieczorem 4 listopada. Lokale wyborcze będą otwarte od 7:00 do 21:00. Podobnie jak w pierwszej turze głosowanie będzie się odbywało w 13 obwodowych komisjach.
*
Zapraszamy do zakupu e-wydania naszej gazety, do kupienia tutaj (cena 2,90 zł): https://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2018-11-01 Znajdą tam państwo 4 dziennikarskie materiały dotyczące drugiej tury wyborów w Jelczu-Laskowicach: „Manipulują, aż się trzęsie!”, „Nie liczbą plakatów, a żmudną pracą zdobywa się zaufanie mieszkańców”, „Chcę wygrać otwartością i prawdą” oraz „Stajszczyk i ‚Wspólnota’ nie popierają Dudkowskiego”.
*
* Informujemy, że o północy z piątku 2 listopada na sobotę 3 listopada rozpoczyna się cisza wyborcza, która potrwa do niedzieli 4 listopada, do godz. 21:00. Komentarze dotyczące gminy Jelcz-Laskowice nie będą w tym czasie publikowane.

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (67)

 1. Karyna, Janusz i Pieter

  Panie Dutkowski czas spojrzeć prawdzie w oczy. Nie nadaje się Pan na burmistrza i nie ma Pan szans na wygraną. Pan Szczęśniak dostał prawie 50% głosów. Ci sami zagłosują na niego w drugiej turze. Niech tylko połowa z tych co głosowała na Pana Stajszczyka zagłosuje na niego, to ma wygraną w cuglach. Pisowski elektorat nigdy nie będzie większy niż 30%.
  PiS to obciach.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Ja już sam nie wiem jak wytłumaczyć, poparcie niektórych ludzi dla dalszego stabilnego marazmu. Czy Państwo na prawdę nie widzą, jak bardzo odjechały nam inne miasta? Czy jakość władzy reprezentowana przez panów Szponara, Piórki na prawdę Wam opowiada? Piszę o panach wice, bo trudno mówić o rządzeniu w wypadku Pana Szczęśnika, którego permanentnie nie ma w pracy. Nagłe ożywienie spowodowane kampanią, jednorazowe wyjście do ludzi i deklaracje artykułowane tylko na potrzeby kampanii nijak się mają do dotychczasowych,16 letnich osiągnięć pana Szczęśniaka. Idealnym hasło dla aktualnego burmistrza powinno brzmieć: ” nikt wam tyle nie da co ja wam mogę obiecać”.
  Głosowałem na Pana Szczęśniaka 4 lata temu, miałem już w tedy wątpliwości. Dzisiaj ich nie mam bo przerażająca jest dla mnie wizja następnych 5 lat stagnacji w naszym mieście i gminie dlatego nie zagłosuję już na Szczęśniaka.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Toony Stark

  Tomek daj już spokój z tymi fake kontami. Zmieniaj przynajmniej kolejność wypowiedzi. Jesteś tak przewidywalny że aż mi Cię żal. Oczywiste jest ze mało kto z wyborców Stajszczyka pojdzie głosować na Was za to co zgotowaliście swoimi kłamstwami Piotrowi. Jesteście przegrani i dobrze o tym wiecie. Dostawałeś wpier**** w dyskusjach z ludzmi, więc przerzuciłeś sie na incognito ? Nauczcie się przegrywać z honorem.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Rązsądny pracodawca z Jelcza

  Pan Szcześniak to dobry gospodarz. To dzięki niemu Jelcz-Laskowice wyszło z zapaści po upadku Jelczańskich Zakładów Samochodowych. Strefa ekonomiczna, Toyota i inne mniejsze to Jego zasługa. Jeden z pierwszych basenów w województwie (po Polkowicach), to też Jego pomysł. Zresztą Jelczanie wiedzą to i każdy ceni inne rzeczy, jedni chodniki, inni rondo, a jeszcze inni remizę strażacką.
  Kontrkandydat to zwykły partyjny aparatczyk. Jedyne co potrafi to robić szum koło siebie. Nie potrzeba nam pozerstwa typu sadzenie drzewa, budowy pomników, zmian nazw ulic, czy zabaw w wojnę. Nic nie dadzą wielkie banery, oświadczenia w mediach. Jelczanie nie dadzą się nabrać.
  W niedziele idziemy i głosujemy na Szczęśniaka!
  PiS niech sobie rządzi w Warszawie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. będzie Szczęśniak to będzie Piórko, Szponar. Dalej będzie chamstwo i olewanie ludzi.
  głosuję z rodziną na Dudkowskiego, niech pokaże co zrobi. Trzeba dać mu kredyt zaufania. Szczęśniak już był. Co może nowego zaproponować ? Z ostatnich wyborów nie zrealizował obietnic to teraz nagle je zrealizuje ?
  Inna sprawa, że dla niego to ostatnia kadencja więc tym większe prawdopodobieństwo, że nie będzie mu zależało. Dajmy się wykazać młodszym. najwyższy coś zmienić. dość stagnacji.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Szymon z ul. Wolności.

  Dajmy dokończyć dzieła obecnemu burmistrzowi. Ma doświadczenie w samorządzie i biznesie. Dudkowski nie sprawdził się jako prezes – wyrzucili go. Słaby z niego był kierownik ośrodka kultury. Będąc radnym w starostwie nic nie wniósł. Szczesniak będzie podejmował jak to robił samodzielne decyzje. Pisowski aparatczyk musiałby słuchać swoich partyjnych szefów. Łącznie z przyjęciem do pracy pisowskich kolegów. Na szczęście nam to nie grozi.
  W niedziele głosujemy na Bogdana.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Zgadzam się, trzeba zmiany. BEZWZGLĘDNIE TRZEBA ZMIANY!
  TOONY szlamu… to Piotruś Pan jest przegrany. Nawet na jego bilbodzie przed gminą wisi zmęczona życiem facjata Szczęśniaka. Komu ty ten kit wciskasz. Ty odpisujesz się z imienia i nazwiska, że zarzucasz innym fake konta? Nie jestem osobą, którą próbujesz kojarzyć z moim kontem, w ogóle macie jakąś schizę z tym Tomkiem. Intuicja Ciebie zawodzi, oby zawiodła też w niedzielę wszystkich popleczników dalszej, stabilnej stagnacji i miałkiego jak pokruszona kreda Piotrusia.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. Wyborca Stajszczyka cz. 1

  Cisza wyborcza coraz bliżej wiec warto podsumować tę kampanię.

  W pierwszej turze głosowałem na Piotra Stajszczyka. Znam Piotrka, wiem że jest kompetentny, miał jasny program, robił ciekawą kampanię, nikomu się nie narzucał nachalnie, nikogo nie atakował. PiS i PO to dla mnie jedno zło, ale w wyborach samorządowych mam taką zasadę, że głosuję na ludzi. Dlatego nie miałbym problemu, żeby zagłosować na kogoś kto należy do partii.

  Jak wiadomo jedynym partyjnym kandydatem jest Łukasz Dudkowski. Na początku wydawało się, że pan Łukasz będzie robił ciekawą kampanię. Szybko w gminie pojawiło się kilka bilbordów i niestety szybko dało się zauważyć ten przerost formy nad treścią.

  Sorry, ale jeśli ktoś kampanie zaczyna od tego, że pozyskał 500mln dla „Jelcza”, to w mojej głowie już zapala się lampka. Chciałbym wiedzieć, jakie pan ŁD faktycznie miał w tym zasługi? Był partyjnym prezesem, miał szczęście, że rząd pakował w Jelcz pieniądze i mógł swoją twarzą firmować wszelkie zmiany. I czy byłby tam on, czy ktokolwiek inny, działoby się to samo.

  Wspomniane 500mln pojawiło się też w reklamie w gazecie. Niestety gdy zobaczyłem, że pojawia się w zestawieniu z 12,5 mln pozyskanych przez gmine z UE, to poczułem, ze ktoś chce mnie potraktować jak idiotę. Może faktycznie „ciemny lud to kupi”, ale nadzieja, że tylko ciemny lud pójdzie do wyborów, nie powinna przyświecać żadnemu kandydatowi. A obserwując działania ŁD miałem wrażenie, że tak właśnie jest.

  Setki, a może tysiące plakatów, nierealne wizualizacje, abstrakcyjne pomysły (zniwelowanie hałasu na przerwach w szkole?), czy propozycje inwestycji nie na swoim terenie (PKP) przesądziły o tym, że bardzo szybko wykreśliłem kandydaturę pana Łukasza. Nie pomagał też fakt, że z każdym dniem coraz bardziej obawiałem się, że pan ŁD wyskoczy z mojej lodówki. A tego na pewno bym nie chciał!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. Wyborca Stajszczyka cz. 2

  Czymś co bardzo mocno mnie uderzyło, był moment w którym usłyszałem jeżdżącą szczekaczkę, która obwieszczała, że Szczęśniak przez 30 lat tylko brico w centrum postawił. Można pana Bogdana lubić lub nie, ale opowiadanie, że to człowiek bez sukcesów jest niestety po raz kolejny traktowaniem wyborców jak debili.

  Czytając gazetę i obserwując kampanię miałem wrażenie, że pan Łukasz jedno mówi, drugie robi. Powtarzał cały czas, że zaprasza do pozytywnej i merytorycznej kampanii, a sam nie był ani pozytywny, ani merytoryczny. Ja tego nie kupuję.

  Miałem sporą nadzieję, że do drugiej tury trafią Szczęśniak i Stajszczyk. Wtedy byłoby to naprawdę merytoryczne i ciekawe starcie. Niestety do drugiej tury wszedł pan Dudkowski. Nie ukrywam, że byłem ciekawy jak on, ale też pan Szczęsniak spróbują zawalczyć o wyborców Stajszczyka takich jak ja.

  Życie zweryfikowało szybko. Gdy Szczęśniak po wyborach mówił do gazety, że jeszcze raz spróbuje nas do siebie przekonać, to Dudkowski knuł jak zawłaszczyć sobie poparcie Stajszczyka, którego kandydat wspólnoty mu nie udzielił. I tym dla mnie przegrał na całej linii. Skoro Stajszczyk powiedział „nie” (i jako wyborcę nie obchodzi mnie kompletnie czy kiedyś coś obiecał) to nikt nie miał prawa używać jego nazwiska w reklamach wyborczych w taki sposób, by ludzie pomyśleli, że jednak Dudkowskiego popiera. O tym, że Putyra wykorzystał przy okazji wspólnotę nawet nie mówię. Na szczęście pan Hołyński na łamach gazety wyjaśnił, że liderem jest Stajszczyk, a Putyra nie miał do tego prawa!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 10. Wyborca Stajszczyka cz. 3

  Nienawidze takich metod i nigdy nie poprę człowieka, który jest w stanie zrobić wszystko dla władzy. Gdy myślałem, że bardziej przegiąć się nie da, to Dudkowski wymyślił debatę. Zaprosił Szczęsniaka, Szczęśniak odmówił, więc co zrobił Dudkowski? Zaprosił mieszkańców, dając im dobitnie do zrozumienia, że Szczęśniak w tej debacie udział weźmie. Rozumiem, że miałą to byś szopka, która miała pokazać, że Szczesniak nie chce rozmawiać, ale…oszukiwanie ludzi, że ktoś przyjdzie, skoro wiadomo, że nie, jest poniżej pasa.

  W dzień „debaty” na słupach pojawiły się plakaty o tej „debacie” właśnie. Wieczorem widziałem, że Szczesniak zareagował i pod tymi plakatami powiesił swoje plakaty, dotyczące tych debatowych manipulacji. Plakaty Szczesniaka za długo nie powisiały. Zostałe przykryte kolejnymi plakatami sztabu Dudkowskiego. Przykryte, mimo że miejsca na słupie nie brakowało.

  Rozumiem, że każdy chce wygrać. Nie zaakceptuję jednak kłamstw, manipulacji i działań ponad wszystko. Pan Stajszczyk był w mojej opinii kandydatem zmiany. Niestety pan Dudkowski może być jedynie kandydatem „dobrej zmiany”, reprezentując wszystko to, co najgorsze w PiSie.

  4 listopada pójdźmy licznie do urn. Ja idę i zagłosuję na Bogdana Szczęśniaka. Bo zależy mi na tym mieście, a w tym momencie to jedyne rozsądne rozwiązanie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • wybiorę mądrze

   Wyborco Stajszczyka chyba lepiej w punkt nie dało się tego opisać. Brawo bo jest to wypowiedź najlepsza z możliwych. Z każdym stwierdzeniem nie da się nie zgodzić. Pan kandydat ŁD w raz ze swoim sztabem tylko knuł po kątach próbując oczernić kontrkandydata brak konkretnych i merytorycznych argumentów . Kłamstwo na kłamstwie i oszczerstwem poganiane. Również żałuję że w drugiej turze nie spotkali się pan Szczęśniak z panem Stajszczykiem bo wierzę że była by to kampania dialogu , o której tak niektórzy szumnie krzyczą , ale za grosz nie stosują. Zaklejanie , zrywanie i niszczenie plakatów kontrkandydatow była na porządku dziennym. Nawet jeden z kandydatów z PIS został nagrany jak zrywa plakaty w czasie trwania ciszy wyborczej. Nie widzę przyszłości dla tej gminy jeżeli burmistrzem zostanie kandydat ŁD.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • drogi wyborco Stajszczyka
   dużo napisałeś, poświęciłeś czas, i co z tego ?
   piszesz że głosowałeś na człowieka nie na partię a za chwilę krytykujesz PiS.
   to partia ma dla Ciebie znaczenie czy nie ? bo jednak chyba ma.
   a co do Stajszczyka to nie wiem jak go traktować. tak się złożyło, że jego „zmiana barw” po przegranej Putyry i przejęcie do obozu Szczęśniaka wyglądała słabo. Jednak jakoś udało mu się ukryć to w obecnej kampanii jaką prowadził. może dlatego, że ja prowadził tak jak prowadził.
   kolejnej zmiany obozu nikt mu nie zapomni. udało sie raz, drugi raz sie nie uda. chwalisz go a ja się pytam jak można chwalić osobę, która już przed wyborami była „dogadana” z jednym ze swoich kontrkandydatów. a może z oboma ? nie wiem jakie wartości propagujesz ale chyba cos takiego jak honor i uczciwość mają jeszcze jakieś znaczenie. i teraz pytanie. myslisz, że Szczęśniak mu zaufa ? bo widać, że gra pod Szczęśniaka. liczy na jakąś posadkę w gminie. na taką osobę głosowałeś. i bądźmy szczerzy. skoro dogadywał się z Dudkowskim przed wyborami to Was oszukał. oszukał swoich wyborców. bo Wy głosowaliście na niego bo nie chcieliście ani Szczęśniaka ani Dudkowskiego.
   i dla twojej informacji, również znam Piotrka ale w moich oczach stracił cały szacunek. dba tylko o siebie.
   a kto jest lepszym kandydatem na burmistrza, czy Szczęśniak czy Dudkowski to akurat pytanie na które nie ma odpowiedzi. ja zagłosuję na Dudkowskiego. dlaczego ? bo przez 3 lata niewiele działo się w mieście. cos sie ruszyło w tym roku ale to akurat odbieram jako przedwyborczą pokazówkę. bo tak sie składa, że Szczęśniak z racji tego że jest burmistrzem ma większe możliwości niż Dudkowski. a robienie wszystkiego tuż przed wyborami jest wg mnie słabe. nawet rondo w Miłoszycach, które obiecał przed ostatnimi wyborami zaczął robić w tym roku. i nikt mi nie wmówi, że ponad 3 lata trwało załatwianie pozwoleń i przygotowanie projektu. i zapominamy tez o tym że wiele rzeczy było robione wspólnie z powiatem.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 11. Farsa nie debata

  Te całą „debatę” prowadził Daniel Iwanski, kandydat PiS na radnego. Pięknie przygotowane pytania, na sali może 50-70 osób (nie tak jak pisał Łukasz, że 200), w tym kandydaci, radni i ludzie że sztabu. Festiwal oszczerstw w kierunku Szcześniaka i peanów na cześć Dudkowskiego. Oberwało się też Stajszczykowi, wiadomo…
  Pan kandydat chętnie bratał się z kandydatka Krystyna Dekret, która znowu chciała budować mosty w Oławie i brylowała zadając pytania.
  Farsa jakich mało. Nie dziwię się Szczęśniakowi, że się na to nie zgodził. I bardzo dobrze zrobił. Teraz to już jestem w 100% pewna, że trzeba zagłosować na pana Bogdana.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Serio Iwański prowadził? Toż gwiazdora wzięli do prowadzenia. Jak na taką szczekaczkę, co po mieście krązyła i tylko 70 osób, z czego pewnie sami klakierzy lub druga strona ciekawa szklanych domów.
   Nie dajcie się omamić pysznemu Łukaszkowi

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 12. Patrząc na to, że Dudkowski to typowy urzędas bez żadnych sukcesow w prywatnym biznesie etc, to w JL rządził by pewnie jak w Jelczu…czyli nieumiejętnie. Dlatego zostaje Szczęśniak, który nie utrudnia specjalnie rozwoju miasta. PiS niestety robi wszystko, aby przeszkadzać przedsiębiorcom, poprzez powrót do rządów ala PZPR (choć dla niepoznaki coś tak powiedzą o dekomunizacji). PiS odebrał elektorat SLD, bo to lewica, a jak lewica to populizm i układy. Tyle co ludzie PiS nakradli to jeszcze świat nie widział. Dudkowski jest tego przykładem – PiS po to upaństwawia spółki aby swoich kolesiów tam ustawić. Poprzednio rządził człowiek PiSu i Laskowice tylko na tym straciły. No ale na motłoch działa populizm i obiecanki, wiec zobaczymy.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 13. Aż mnie dziwi jak to koleżanki i koledzy Krzysia i Michała tutaj piszą.
  Wszyscy wierzą, w te obietnice bez pokrycia, manipulacje.
  Btw: czy znany jest już finał „afery” w którą zamieszany był pan Kłodziej?
  Panie Łukaszu, sprawdzał się pan w centrum kultury pracując panią Miś, ale nie pchaj się pan do umig

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 14. KONKLUZJA PRZED CISZĄ

  Dudkowski bez sukcesów w biznesie? Co za tupet! Prezesura w Jelczu, w którym pracuje ponad sześćset osób i wypracowanie zysków na poziomie kilku milionów to nie dowód na kompetencje zarządcze?
  Wyborco Stajszczyka, w kwestii kwoty, którą podałeś… to kwota W KONTRAKTACH DLA JELCZA, a porównałeś ją z kwotą POZYSKANĄ dla gminy przez Szczęśniaka. Różnica ogromna nie tylko w kwestii formalnej. Zapewniam, że kontrakty negocjował Dudkowski, a pozyskane środki dla gminy zdobył na pewno o s o b i ś c i e Szczęśniak?
  Myślę, że specjalista p r a C u J ą C y dla burmistrza.
  Możesz zaklinać rzeczywistość, ale nie mijaj się z prawdą. Rozumiem, że winną jest twoja niewiedza. Napisałeś elaborat. Brawo Ty. Nie zwróciłeś uwagi, że w konkluzji twojej pracy doktorskiej pojawiła się duża sprzeczność, pozycjonująca Ciebie, że tak się elokwentnie wyrażę, w czarnej d..ie. Otóż głosowałeś na Stajszczyka bo zależy ci na tym mieście i chciałeś ZMIANY. Teraz, po przegranej Piotra ZMIANĘ reprezentuje Dudkowski, a ty… ty idziesz głosować na Szczęśniaka bo… zależy ci na tym mieście. Jak Ty chodzisz bez kręgosłupa?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 15. za niespełna 2 godz. cisza wyborcza, mamy do dyspozycji: ze strony Szczęśniaka stabilność, przewidywalność, kontynuację rozwoju Gminy z drugiej natomiast polityczne hochsztaperstwo, manipulacje informacyjne i piątkę Dudkowskiego – 1) Krystyna D. (była radna RM i kandydatka na burmistrza), 2) Daniel I. (tzw. dziennikarz i strażak ochotnik, który zamiast gasić to „wznieca” pożary polityczne), 3) Tomasz K. (były prezes LGD wraz z jego niechlubną przeszłością), 4) Michał P. (samorządowy kuglarz) i 5) Krzysztof S. (były starszy nalewacz benzyny u lokalnego potentata paliwowego). Co wybierzemy zależy od nas samych. Warto przy tym pamiętać, że w poniedziałek trzeba będzie spojrzeć w lustro, prosto w oczy swoim sąsiadom, przyjaciołom i znajomym, a przez 5 lat pić piwo którego naważymy swoim nierozważnym wyborem.
  Ja i moja rodzina głosujemy na Szczęśniaka!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 16. Centrum sportu w Jelczu zrezygnował bo wygrał na dyrektora do Siechnicach zrezygnowal bo został prezesem spółki Jelcz zrezygnował bo chciał bardzo zostać burmistrzem przegrał i co teraz powie na to prezes że jesteś cienkim blokiem i takiego w Pisie nie potrzebują weź się chłopie do tarcia chrzanu i to obawiam się czy też byś z tego nie zrezygnował.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.